Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges örökbefogadni...

Lehetséges örökbefogadni gyereket úgy, hogy közben nincs biológiai akadálya, hogy szüljek, egyszerűen nem szeretnék saját gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy engedélyezik-e így az örökbefogadást, nem kizáró ok-e, vagy esetleg nem adnak-e nehezebben örökbe egy gyereket, ha én is képes lennék szülni, de nem akarok. Betegesen félek a szüléstől egyrészt, másrészt nagyon szívesen felnevelnék egy árvát, iszonyú sok szeretetet tudnék adni egy ilyen gyereknek. Mit gondoltok erről?
2013. dec. 31. 14:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egyébként meg túl sok ember van már a Földön, túlszaporodtunk. A kutyákkal is így vagyok, inkább menhelyről hozom ki őket, aztán ivartalaníttatom. Nem szabadna, hogy ennyi árva ember, kutya éljen a Földön.
2013. dec. 31. 14:44
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, hogy milyen sok az árva és mégis mennyire sokat kell várniuk a szülőknek, mire kapnak egy gyereket."


Ez egy hatalmas tévedés. Az állami gondozott gyerekek túlnyomó többsége nem árva! Vannak szüleik, a kapcsolatot is tartják így vagy úgy, csak ezek a szülők nem tudják/akarják maguk nevelni a gyerekeiket. Az, hogy valaki valóban lemondjon a gyerekéről, meglehetősen ritka. Ráadásul sokan a beteg, fogyatékos gyerekükről mondanak le, értük pedig nem kapkodnak az örökbe fogadni kívánkozó szülőjelöltek. Ha egy egészséges - pláne fehér bőrű - babáról már születésekor lemond az anyja, az a gyerek a legritkább esetben kerül intézetbe, rendszerint már a kórházból az új szülei vihetik haza, vagy ha mégsem, pár héten belül találnak neki örökbefogadókat.

2013. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm, ez egy igazán hasznos hozzászólás volt. Belátom, nem vagyok túl tájékozott ebben a témában MÉG.
2013. dec. 31. 14:57
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

"Érdekes, hogy milyen sok az árva és mégis mennyire sokat kell várniuk a szülőknek, mire kapnak egy gyereket. Miért? "


Azért mert ha a szülő nem mond le a gyerekről hivatalosan akkor nem lehet örökbe adni. Évente egyszer meglátogatja a gyereket akkor semmit sem tehet az állam még ha 20-an fogadnák örökbe sem lehetséges.

2013. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Mindegy, hogy nem tudsz, vagy nem akarsz szülni, nem ez fog számítani az örökbefogadásnál.

Amúgy egyetértek veled, ha már akarnék gyereket nevelni, én sem szülnék, inkább örökbe fogadnék.

És nem csecsemőt, hanem kicsit idősebbet. Nem nagyon tudok/szeretek a csecsemőkkel bánni, szülni meg pláne nem szeretnék. Rettegek tőle.

28/N

2013. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

Nekem van a családomban örökbefogadott gyerek(már felnőtt azóta).3 évesen került ki az intézetből,hihetetlen testi lelki és mentális nyomokkal,lemaradásokkal.A volt anyósom egy nevelőotthonban dolgozott.Ő is akart kivenni egy kisgyereket.

Sajnos lelkileg nagyon nehezen múlnak el a sérülések, ha elmúlnak egyáltalán.Ezeket sem árt mérlegelni azon túl, hogy egy nő számára az anyaság és a szülés a legmagasabb szintű spirituális beavatás.

2013. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

"legmagasabb szintű spirituális beavatás"

Mi van????????

Remélem, ez csak valami vicc akart lenni... Persze annak se valami jó...

2013. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%

"A kérdező kommentje:

A kutyákkal is így vagyok, inkább menhelyről hozom ki őket, aztán ivartalaníttatom. Nem szabadna, hogy ennyi árva ember, kutya éljen a Földön."


Kedves kérdező! Sztem kezdjél egy kutyával, és ha az már megy vállalj egy gyereket. Tkp melyiket szeretnéd jobban?

2013. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos tényleg így van, ahogy több válaszoló írta. Hiába vannak sokan az intézetekben, mivel hivatalosan nem mondtak le róluk, nem lehet őket örökbe adni. Törvény szerint sajnos az is kapcsolattartásnak minősül, ha évi egyszer érdeklődik a szülő telefonon :( Pont minap volt egy ilyen eset a kórházunkban, ott a 17 éves anyuka szült, eredetileg örökbe akarta adni, a leendő szülők vitték is vizsgálatra meg bejöttek látogatni, de a *** szobatársa inkább lebeszélte, hogy adja intézetbe, mert akkor nem kell lemondania róla... Így került a baba csecsemőotthonba, és az anyja még örült is, hogy néha bemehet "babázni" és TALÁN 5-6 év múlva magához veszi... Na ez nagyon szomorú, és nem egy ilyen eset van :(


Egyébként valóban hátrányból indulsz, ha nincs meddőségi problémád, de mivel csecsemőket akarnak elsősorban örökbe fogadni, nagyobb gyerekre rövidebb időn belül lehet esélyed.

2013. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%
Végre egy normális ember, aki nem génállomány szaporításért akar gyereket! Minden elismerésem! Ritka madár vagy, bár ilyenből lenne több!
2013. dec. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!