Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a férjem rajtunk kívül mindenkinek segít, mindenkivel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Sem a család, sem az ismerősök nem látják, hogy milyen és nem értik a problémámat. Ha valakinek valamiben segíteni kell, ő megy és csinálja. Ha vendégségben vagyunk, még mosogatni is beáll, míg otthon még a kilötyögtetett kávéját sem törli föl. Senki nem akarja elhinni, hogy enyire más lehet előttük mint előttem. Eleinte ezt még betudtam, a "vendégségben udvarias vagyok" stílusnak, de most már sok.

A héten két durva eset is volt. Szerdán 3 órát késett, a telefont nem vette fel, attól féltem baja esett, erre elmesélte, hogy a tesója gyerekeit vitte le a játszótérre. Azt hittem rosszul hallok. A mi fiainkat utoljára egy éve vitte le 20 percre, hosszas kérlelés után, mert mindig fáradt, h*lyeség a játszótér, és még sorolhatnám az indokait, de a tesója gyerekeivel bezzeg nem volt olyan unalmas. Utána meg hallgathattam az anyósoméktól, hogy milyen áldott jó ember a férjem, hogy ritka az ilyen gondoskodó apa... A másik, hogy kivett 2 nap szabit és már harmadik napja festi a munkatársáék lakását, miközben itthon még arra sem volt képes, hogy segítsen letakarni a bútorokat, mikor festettem és utána még ő neheztelt, hogy nem végeztem egy hétvége alatt.

Miért csinálja ezt?


2013. okt. 12. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Fura. Nem tudom, miért ilyen, talán pont ez a dejóember-kép kell neki, viszont bennem felmerül, Te mi a fenének tűröd, hogy ilyen? Alapvetően nem szeretek beszólogatni a kérdezőknek a gyk-n, mert az élet bonyolult és én távolról hogyan is tudnám a tutit, plusz én is távol állok a tökéletestől, de én egy ilyen herét, aki otthon semmit nem tesz keresztbe és még engem csesztet, tuti nem kerülgetnék.
2013. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Ezt a szabadság alatt havernak segítek lakást festeni az én volt férjem is eljátszotta, miközben otthon semmit sem csinált. Nem véletlen, hogy már megkapta az EX előnevet....

Utólag megcsináltam volna vele olyanokat, hogy csinálok kaját, sütis és elviszem másnak, látványosan elvittem volna előtte, vagy nem mostam volna ki a cuccait.

2013. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Apám is ilyen. Mindenkinek megy mindent csinálni, ezt szerel, azt épít, az udvarunk meg olyan, mint egy cigányputri.
2013. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Párom ugyanilyen de én tudom is miért. Az ő anyja állandóan hisztizik és zsarolja ha akar valamit ebben nőtt fel, és emiatt a szép kérésre nem reagál. Ha kivágom a hisztit mindent megcsinál. Ha nem, akkor ő is előbb a szomszédnak, a kutyának, a postásnak meg mindenkinek, itthon meg semmit. Talán nálatok is ez van. Vagy megszokta, hogy otthon minden munka a tiéd. Ha egy kapcsolat elején ezt nem tisztázod, két gyerek után már nehezebb lesz "megnevelni" (bocsánat a ronda kifejezésért).
2013. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Egyszer már elhagytam, de akkor még a szüleim is rám haragudtak, hogy milyen elkényelmesedett, hisztis liba vagyok. Ha náluk vagyunk, besegít a házimunkába, felmos, megjavítja a kerítést, megeteti a kutyákat stb., ezek után nem tudom velük megértetni, hogy otthon még a leejtett szemetet sem veszi fel a földről csak átlép rajta. 2 hónappal később visszamentem, mert egyedül nem bírtam albérletet fizetni, a gyerekeket eltartani és a közös hiteleket fizetni (hiába közös, az én fizetésemből vonják az egészet). A szüleim pedig annyira haragudtak, hogy nem mehettem haza hozzájuk, pedig bőven lenne náluk hely és csak addig kellett volna megtűrniük, amíg elrendezzük a közös hitelt.


Ez a sütis ötlet nagyon tetszik! Ki fogom próbálni!

2013. okt. 12. 23:27
 6/22 acelsziv ***** válasza:
83%
Hagyd el ismét, csak most ne hallgass a szüleidre. Nem ők élnek vele, hanem te és azt kell tenned, ami neked jó.
2013. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Hát a környezeted nem értelmes... mit nem lehet azon érteni, hogy otthon nem csinál semmit, hiszen mindig máshol csinál valamit - ők is látják, amíg az ő lakásukban ténykedik, nyilván otthon nem ténykedik.

Nem kell ehhez sok ész.

Az, hogy ostobák, még nem ok arra, hogy kínoztasd Magad egy ilyen házastárssal.

Párterápiára nem mentek? Vagy ő terápiára? szembesíteni kéne avval, hogy ez igenis gond!

2013. okt. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Azt gyanítom, hogy azért ilyen segítőkész másokkal, mert így próbálja a barátságukat, vagy rokonok esetében a szeretetüket megvásárolni.

Bizonyára úgy nőtt fel, hogy csak akkor éreztették vele, hogy szeretik, ha megfelelt az elvárásoknak. És ezért vált ilyenné, hogy a szolgálataival akar barátokat szerezni/megtartani, attól fél, hogy csak önmagáért senki sem kedvelné. Tehát bizonyára nem olyan érdekes a személyisége, hogy a munkahelyén pl. csak az egyéniségével képes lenne társaságot teremteni maga köré, ezért ilyen segítőkész, vagy ha úgy tetszik szolgai.


Otthon bizonyára szeretne lazítani, és mert igénytelenebb, ezért nem szedi fel a szemetet, törli fel a kávét. A gyerekei meg nem különösebben érdeklik, ezért nem viszi őket a játszóra.

2013. okt. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Én a beégetés trükköt javasolnám.

Ha ő ennyire szarik rád, neked sem kell tekintettel lenni a renoméjára. Minek legyen róla jó véleménnyel a família, ha egyszer az hamis.

Mikor ilyeneket mondanak neked anyósék, hogy áldott jó ember, nyugodtan tálalj ki nekik, hogy egy mihaszna, semmirekellő. Számolj be nekik róla, hogy már egy éve nem vitte el a gyerekeit a játszótérre. Lehet, hogy jól lehordják majd a szülei.

2013. okt. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez volt,de már nincs mert lapát!Igaz nem csak ezért. Ha itthon kellet valamit csinálni ordított, mert valamit soha nem talált a helyén. De ez csak ok volt arra, hogy ki mutassa hogy nem jó kedvéből csinálja. Másnál ő ajánlotta fel hogy majd ő meg csinálja. Meg is csinált bár mit, egy szó nélkül.
2013. okt. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!