Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az igazság abban, hogy...

Mennyi az igazság abban, hogy a 20-30-40 évvel ezelőtti fiatalok sokkal udvariasabbak, normálisabbak voltak, mint a maiak? Vagy ez csak egy sztereotípia?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Minden generáció lázad, ez így volt régen is, csak akkor szorosabb volt a gyeplő a szülők részéről, még érték volt a család és ráértek nevelni a gyerekeket.
2014. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Akkor az apa meg a tanár lekeverhetett 2 nagy pofont annak a gyereknek aki visszapofázott. Manapság, már a 12 éves azt fujja, hogy neki jogai vannak, de hogy kötelezettségei is, az nem érdekli.
2014. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Régen is voltak lázadók és miegymások, de az biztos, hogy nem volt ennyi nagyképű, bunkó paraszt, mint az én generációmban és a tőlem fiatalabbak között. V.milyen okból kifolyólag a szülők többet foglalkoztak a gyerekeikkel, tényleg nevelték őket.


23/L

2014. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Semmi akkor is voltak ilyenek meg most is. A mai fiatalokat a mai szülők nevelik, azt ne felejtsük el.
2014. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha ez így lenne, akkor nem lenne ennyi problémás "idős"

Nem normálisak, nagy részük az udvariasságot csak elvárja, és nem nyújtja...


Én ezt tapasztaltam...vannak problémás fiatalok , sőt nagyon sokan...de én nem általánosítanék.

2014. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Elég sok igazság van benne. Akkoriban még nevelve voltak a gyerekek, és nem merték megtenni,m hogy egy pedagógusra vagy felnőttre megemeljék a kezüket. A mostaniak nullák. Én az őket követő generációra leszek kíváncsi.Főleg amikor az anyuka nagy nem nevelési elve miatt neki megy a saját gyereke, és úgy beszél vele majd mint egy utolsó szajhával.
2014. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Akkoriban az idősebbek is tudtak viselkedni, nem úgy, mint ma. Lehet, hogy erélyesebbek voltak, de tudták az illemet ők is. Ma jön az öreg néni, minden illemszabályt áthág (vadidegeneknek túl személyes kérdéseket tesznek fel, pletykálnak, követelőznek, zenehallgató fiatalnak ordítanak, fellöknek mindenkit), aztán ha nem vágja magát haptákba előtte a fiatal, akkor már neveletlen bunkó.


Egyedül az iskolai dolgokban látom jogosnak a dolgot. De ott is a szülők a hibásak, amiért elkapatják a gyerekeket, meg ha már egyest kap, verjük a tanbát...

2014. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Igaza van az elsőnek. Minden fiatal lázad. Csak éppen az nem mindegy hogyan. Amikor én voltam fiatal (25-30 évvel ezelőtt) hazudnék ha azt mondanám, hogy mi nem lázadtunk..De finomabbak voltunk, toleránsabbak voltunk, és a felnőtteknek megadtuk a tiszteletet, még akkor is amikor nem érdemelte meg.

A szülőkkel sem beszéltünk úgy ahogy a mostani fiatalok, nem ütöttük meg őket. Persze volt aki nem szerette a szüleit, volt aki panaszkodott rájuk (az én anyám is alkoholista volt, szóval tudom milyen alkoholista családban felnőni) de valamiért benned volt, hogy mégiscsak ők a szüleid. Valamiben sokat változott a világ. A mai fiatalok sokkal gyorsabban felnőnek, kiégnek, mint amikor mi voltunk fiatalok.. Mi 14 évesen teljesen más dolgokat csináltunk, más érdekelt minket mint a mai fiatalságot. Talán én bár nem szólok, nem kritizálok, de néha égnek áll a hajam amit a mai fiatalok írnak..

Még valamit. Mi amikor fiatalok voltunk éltünk. Személyesen beszélgettünk másokkal, barátságok, szerelmek alakultak ki. Ma szinte minden fiatal interneten keresztül kommunikál, és magányosabb mint egy sarki pingvin. A mai fiatalság képtelen a személyes kapcsolatra..Kár, mert azok voltak ám a szép idők amikor 10-20-30-an is összetalálkoztunk, és elvoltunk..(dúltak ám a nagy románcok)

2014. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
20 éve voltam 16. Semmivel sem voltunk másabbak, mint a most 15 éves lányom.
2014. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

“Fiatalságunk […] rosszul nevelt, fittyet hány a tekintélyre és semmiféle tiszteletet nem tanusít az idősek iránt. Manapság fiaink […] nem állnak fel, amikor a helyiségbe belép egy idős ember, feleselnek a szüleikkel és fecsegnek ahelyett, hogy dolgoznának. Egyszerűen kiállhatatlanak.”


“Nem táplálok többé semmiféle reményt országunk jövőjét illetően, ha holnap a mai fiatalság kerül hatalomra, mert ez a fiatalság kibírhatatlan, nem ismer mértéket, egyszerűen rettenetes.”


“A világ válságos helyzetbe került. A gyermekek nem hallgatnak többé a szüleikre. Nem lehet messze a világ vége.”


“A fiatalság velejéig romlott. A fiatalok elvetemültek, és semmirekellők. Sohasem lesznek olyanok, mint a régi idők fiatalsága. A mai fiatalok nem lesznek képesek megőrizni kultúránkat.”



Mintha a legfrissebb újságcikket olvasnánk. Azonban az első idézet Szókratésztől való (Kr.e. 470-399), a második Hésziodosztól (Kr.e. 720), a harmadik egy egyiptomi szerzetestől (Kr.e. 2000), az utolsó pedig több, mint 3000 éves, Babilon romjai között találták egy égetett agyagtáblán. A fiatalságot mindig is szidták az idősebbek és fogják is, mert a különböző generációk nem értenek egyet sose.

2014. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!