Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az igazság abban, hogy...

Mennyi az igazság abban, hogy a 20-30-40 évvel ezelőtti fiatalok sokkal udvariasabbak, normálisabbak voltak, mint a maiak? Vagy ez csak egy sztereotípia?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 17:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Az biztos,hogy 30 évvel ezelőtt,mikor én gyerek voltam,teljesen más világ volt.

Ha a tanár megszidott,otthon is kaptunk.Olyan elő nem fordulhatott,hogy a szülő bemegy és megveri a tanárt.

Rendőrök sem olyan jogok nélküli bohócok voltak,mint most.Volt tekintélyük.Ha valaki visszaugatott nekik,bevitték és jól megverték.Aztán mehetett haza gondolkodni.

Az volt az elv,hogy aki rendőrre kezet emel,annak el kell törni a kezét.

A fiataloknak is volt munkájuk,kevesebb idejük maradt baromságokra.Kötelező volt dolgozni,aki nem akart,az elvitték KMK-ért pár hónapra.

Teljesen más és jobb világ volt.

2014. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
A nagyanyám ( 1892 ben született, Isten nyugasztalja,) ugyanezt mondta, hogy bezzeg az ő lánykorában...
2014. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%

Időpont ma 17:41

Azért ne mond már nekem hogy a mai 16 évesek ugyanolyanok mint 20-25 évvel ezelőtt, mert ez nem igaz.

Én 25 évvel ezelőtt voltam 16 éves, de messze nem volt az ember akkor ennyire nem is tudom hogy mondjam ízléstelen,szexéhes, érzéketlen mint a mai 16 évesek zöme. Szerencsére mai is vannak normális fiatalok, ahogy régen is voltak idióták..

Egy biztos. A mai fiatalság képtelen a normális kommunikációra. Elég csak itt olvasni amikor egy tizenéves pocskondiáz másokat (tisztelet a kivételnek)

2014. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Én csak 13 éve voltam 16 éves de ha én olyanokat tettem volna mint amiket ezek a mai lányok engem apám pofonja kergetett volna ki a világból.Nem mondom,hogy mi szentek voltunk,jártunk bulizni de mindennek volt határa.

Most a 8 éves neveli a nagyszülőket,szülőket,tanárokat.Ha én visszadumáltam volna a tanáromnak 10-15 kulcsból álló kulcscsomóból kaptam volna a fejem búbjára.

Igazából azt nem értem,hogy az én korosztályom nevelése a legdurvább,mármint olyan tekintetben,hogy a mai 30 évesek anyukák apukák akiknek már van 6-8 éves gyereke katasztrófa a nevelésben.Mi lesz ezekkel a nagyon fiatalokkal 10-12 év múlva?Most is brutálisak.Csak a gép megy semmi más.Nem is tudják magukat semmivel lekötni.Olyan ocsmányul beszélnek egymással is,hogy az idősebbekhez való megnyilvánulásaikat meg sem említem.

Sz@r a Világ de sajnos MI tesszük azzá emberek.

2014. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

Semmi igazság nincs benne. Minden korosztály elmondja. Minden korosztály fiatalsága "sokkal jobb" volt, "igaz, ott is akadt néhány rendbontó, de az csak a kisebbség", stb.

Az idő megszépíti az emlékeket, ez van. És módosítja is. A 90-es években már rég nem verték a diákokat, az kb. az 1940-es évekig volt elfogadott.

2014. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért tényleg más világ volt 20-30 éve mint ma. Nem fogom mondani, hogy "bezzeg az én időmben". Hiszen amikor én voltam fiatal, akkor az én nagyim mondta, hogy

"jaj, lányom, bezzeg az én időmben"

Viszont van valami ami az én időmben az iskolákban nem létezett, de ma ez az egyik legnagyobb gond.

Pl:

Az én időmben megbukott az az elsős aki nem tanult meg írni, olvasni. Sőt! Minden évben megbuktattak ha erre szükség volt.

Nálunk ennyi helyesírási hibákkal amit ma itt olvasok nap mint nap, az egyenlő volt egy bukással. Pedig nekünk is gyorsan kellett írni, ha a tanár diktált.

Voltak cigány osztálytársaim. Soha egyiktől sem kellett félni, soha egyik sem csinált balhét. Egyszerűen nem engedték, hogy bárki balhézzon. Emlékszem az egyik osztálytársam visszafeleselt az énektanárnak. Ő megdobta egy krétával,erre a diák visszahajította, közben újra feleselt (nem anyázás volt, azért nem volt olyan idióta ő sem) A tanár úgy megrángatta a fülénél, és úgy kivágta a teremből, hogy más termekben is hallották. A srác hazament. Majd visszajött az apukával. Az apuka meghallgatta a tanár verzióját is, és a tanárnak hitt. A fia kapott az apától is. A szülő nem verte meg a tanár ami ma előfordul sajnos.

Mi nem rettegtünk azért, mert valaki meg akar minket verni a suliban, vagy terrorizál valaki.

Nem azt mondom, hogy milyen jó volt az iskolai évek, végül is voltak dolgok ami miatt igyekeztünk mi is lázadni, de soha egyikünk testi épségét nem veszélyeztettük. Nálunk nem fordult elő olyan, hogy megkéselek valakit, lelövök valakit, vagy úgy megverem, hogy belehal.

Mi ennél szerényebbek voltunk.

Kötelező volt az iskolaköpeny. Belegondolva nem is olyan rossz ötlet, végül is így akárki akárhogy, akármilyen márkás cuccban virít a köpeny nem engedi hogy bárki kirívóbb legyen másoknál, és ezáltal ellentét alakuljon ki. Persze, nekünk sem tetszett, hogy a köpeny hossza nem lehet rövidebb a szoknyád hosszánál. Ha miniszoknyába mentél iskolába, és a köpeny hosszabb volt mint a szoknya bizony hazazavartak, hogy öltözz át. Addig hiányzó óráid lesznek. Sminkelés?? Kizárt. Lemosatták veled. Körömlakk?? Megkérdezte a tanár, hogy te most iskolába vagy discoba jöttél. Iskolába? Na akkor holnap ne legyen körömlakk a körmödön. (és másnap megnézte) Lázadásunk egyik példája az volt, hogy összefirkáltuk a köpenyünket. Együttesek nevét rajzoltuk rá, tele raktuk kitűzőkkel. Az egész iskola egységesen benne volt ebben a "balhéban" A tanárok bár eleinte mindig kimosatták a köpenyt, de mindig rárajzoltunk. Végül "győztünk" lehetett a köpenyt nagy EDDA vagy AC/DC vagy Modern Talking felirattal viselni.

Vagy ott volt az akkori divat az "aktatáska" (a velem egyidősek tuti emlékeznek rá) Minden diák aktatáskával járt suliban. Amit ha véletlenül vagy szándékosan felborítasz igencsak hangosan tudott eldőlni. A tanár nagy bosszúságára minden órán felborult jó pár aktatáska. Újabb "lázadás" a tanárok ellen..

Vagy mesélhetnék a tiki taki játékról. Vagy a "nyálas pókról" (szappannal kellett a pókot bekeni, rádobni a falra, vagy ablakra, és jópofa módon lemászott. Viszont egy idő után massza lesz amit a plafonra dobva odaragadt, és mint egy takony lógott, remélve egyszer leesik pont a tanár fejére.) Vagy ott volt a kis elektromos mütyürke amivel lehetett játszani.. Kinek milyen volt. Nekem kacsákat lehetett lőni vele, volt akinek kapura lehetett rúgnia labdát.. (zsebben elfért) De ha tanár észrevette, hogy valaki az órán ezzel vagy tetris játékkal játszik, vagy a pókkal vagy bármivel, sőt ha meghallották hogy a szünetben vagy az udvaron a tiki takival játszik valaki, azonnal elvették. Mindegy mikor veszik el, csak ÉV végén adták vissza. Itt be keményítettek. Ha nekünk akkor mobil telefonunk lett volna, az egész iskola diákjainak a mobilja egy szekrényben végezhette volna, mert mindenkitől elvették volna.

Szóval mi is tudtunk lázongani, de nem voltunk annyira durvák, érzéketlenek, szívtelenek, erőszakosak mint a mai fiatalok..

Bizony a világ változik. De nem ez a baj. A baj az, hogy a mai fiatal kegyetlen generáció képtelen lesz normálisan felnevelni a következő generációt, és ők még kegyetlenebbek lesznek. A mai fiatal generáció már nem hümmögni fog mint mi rájuk, hanem szörnyülködni, és félni tőlük, mert nem lesznek biztonságban. Szerencsére ma is vannak olyan fiatalok akik jó nevelést kaptak vagy alapjáratban normális,becsületesek. Talán az ő segítségükkel nem durvul el kegyetlenül a jövő..

2014. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%

" A 90-es években már rég nem verték a diákokat, az kb. az 1940-es évekig volt elfogadott."


Ez nem igaz. Én 85-ben amikor diák voltam, olyan körmöst kaptam, hogy azt hittem leszakadt az össze körmöm.. Az egyik tanárunk a nagy krétadobáló volt. Aki órán beszélt az hamar kapott a fejére egy krétát, és hidd el baromira tudott fájni..

2014. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!