Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok tőle gyereket, de...

Nem akarok tőle gyereket, de szeretem?

Figyelt kérdés

Én is és barátnőm is 28 évesek vagyunk, együtt élünk.

A házasságra meg a gyerek témára is azt mondja, hogy majd a 3. x után. Szóval jelenleg nincs tervben, de majd mindenképp szeretne.

Sajnos a kapcsolatunk elején sok hazugság volt a részéről, ami miatt nem nagyon bízom benne. Emiatt nem akarnék vele házasságot.

Mivel félroma, ezért meg gyereket nem akarok tőle. Nem akarom, hogy a gyerekemet bele kelljen vinni ebbe a "kultúrába". A nagyszüleitől meg nem tilthatom el nyilván. Amúgy barátnőm is meg a szülei is normálisak nagyjából, csak a tág családdal van bajom.

Tudom, felvetődik, hogy akkor minek vagyok vele. Azért, mert ennek ellenére szeretem, ő is engem, jó a kapcsolatunk.

Talán pár év múlva változik a véleményem, leheet kivárásra kellene játszanom ezek tekintetében. Meg az is lehet, hogy barátnőmnek sem létfontosságú a gyerek, házasság dolog, ahogy beszélgettem vele ezekről, talán ezek nélkül is leélhetjük az életünket együtt.

Ti mennétek a kapcsolatból, vagy kivárásra játszanátok?


2014. jan. 8. 09:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Mint írtam, meg én ismerem őt, én előbb akarnék házasságot meg gyereket, mint ő. Ha játszótéren meghall egy gyereket nyivákolni, elmondja őket mindennek.

Gondolj bele. Így, hogy csak együtt élünk, nekem különösebben nincs közöm a tágabb családhoz, nem is ismerem őket, finoman közöltem is barátnőmmel, hogy mi az ábra, elfogadta. De egy gyerekkel nem tehetem ezt meg, nem tilthatom el a nagyszülőktől, azok meg vinnék át rögtön a rokonsághoz. ezt se tilthatom meg, barátnőmnek sem tetszene.

2014. jan. 8. 10:34
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében én nem is értem mi a bajod.

Szereted de nem akarsz gyereket tőle mert félig roma és a tágabb család olyan amilyen.

Írják itt többen,hogy pazarlod az idejét mert mi lesz ha meggondolja magát....de közben meg erőlteted,hogy Ő nem akar gyereket,meg házasodni....

Valahogy ez nekem úgy jön le,hogy TE szeretnél házasodni meg gyereket de NEM ezzel a nővel.Most akkor mi is van valójában?

2014. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Ne csapd be magadat. nem szereted, csak ragaszkodsz hozzá. Hazudott, ezért nem bízol benne, félig roma, ezért nem akarsz keveredni a "félig" fajtájával. Ha szeretsz valakit, aziránt feltétlen bizalommal vagy, és örömmel tölt el a gondolat, hogy minél szorosabb kapcsolatban legyetek, akár hivatalosan is egymáshoz tartozzatok, ráadásul a gyermek iránti vágyat sok minden megakadályozza, de ilyen, hogy nem akarnád a rokonokkal összeereszteni...hát...Hidd el, van számodra is olyan nő, akivel nincs ennyi megkötés...Ő meg nyilván találhat olyat, aki feltétel nélkül szereti.
2014. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Én csak azért írtam ezeket, mert itt nekem támadtak azzal, hogy átverem a barátnőmet meg pazarlom az idejét.

Holott leírtam, hogy neki abszolút nincs tervben a gyerek jelenleg, és az is bizonyított, hogy azt is csak azért mondta, hogy majd majd talán, hogy engem elcsitítson. Mert ugye írtam, hogy az elején engem még érdekeltek ezek a dolgok.

Nyilván változhat a véleménye, de ennyi erővel minden olyan ember kihasználja a párját, aki nem akar gyereket, mert hogy változhat a párja véleménye.

A házassággal meg úgy van, hogy kb. lekakilja a dolgot, csak egy papír.

Azért is olvasom itt elképedve a dolgokat, hogy emberek meg vannak veszve meg irigykednek, hogy ezt azt eljegyezték meg ők még nem keltek el. Barátnőm abszolút nem ilyen típus.

Én úgy vagyok a házassággal meg gyerek témával, hogy nem zárom ki őket abszolút, viszont ezekhez tökéletes körülmények kellenek. Ez a párommal nem lehetséges, de szeretem őt annyira és azért én sem akarok minden áron gyereket, hogy lemondjak érte ezekről.

Az meg szerintem érthető, hogy szeretem őt, de azért nem akarom a gyerekem kitenni a legutolsó c.igány mentalitásnak, sajnos ez elkerülhetetlen lenne.

Szép dolog ez a mindennel együtt elfogadás, de azért az élet felül tudja írni sajnos.

Szerintem ez érthető dolog.

2014. jan. 8. 11:04
 15/27 A kérdező kommentje:
Szerintem attól szerethetem tiszta szívvel a párom, hogy nem kívánom a gyerekemnek a lecigá.nyozást, meg nem akarom úgy nevelni, hogy a naplopók is befolyásolják.
2014. jan. 8. 11:06
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Én több mindent nem értek:

1. Szerintem igazából nem is szereted, mert folyton hangoztatod a roma származását, meg, hogy ilyen meg olyan...

2. Szerintem te igazából szeretnél családot, és tudod jól, hogy később igenis ott fogod őt emiatt hagyni, de addig is azért játszadozol vele még egy kicsit.

3. Mi a fenét akarsz tőlünk? Akármit mondunk, rákontrázol, hogy te márpedig jobban tudod. Oké. De akkor minek kérdést feltenni??

2014. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Meg ennyi erővel nem is szexelnék vele, mert fúj, roma. Ezzel nincs bajom, de azért egy gyereknél már mérlegelni kell sok dolgot. Annak semmi értelme, hogy megcsináljuk, utána meg elválunk aztán lesz belőle egy suttyó.
2014. jan. 8. 11:07
 18/27 A kérdező kommentje:

Ezt sok válaszoló elköveti itt, azért kontrázok rá.

Sokkal többet vagy épp kevesebbet képzeltek bele egy mondatba, mint ami benne van, ezért elmentek egy olyan irányba a válaszokkal, ami elég messze áll a valóságtól a tényeket ismerve.

Itt van mindjárt ez, hogy én folyton ci.gányozok.

Mivel a kérdésem szerves része ez, ezért hangzik el sokszor.

De ha egészében nézzük a kapcsolatunkat, abszolút nincs jelen, hogy zavarna engem ez, meg napi szinten cigán.yoznék.

Ne térjünk el a tárgytól, ha kérhetem.

2014. jan. 8. 11:10
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy egyrészt valóban meggondolhatja még simán magát a barátnőd, másrészt nem mindegy, azért nem akartok gyereket/házasságot, mert egész egyszerűen nem érdekel benneteket, vagy érdekelne, de a származásbeli kérdések annyira zavarnak, hogy inkább mégsem.

Mert a leírásod alapján veled utóbbi a helyzet, barátnőddel meg az előbbi, és ez nagyon nem jó, főképp azért nem, mert ugye mint már többen írták, a barátnőd még változhat, te viszont ezek szerint nem.

A problémák nálatok előbb-utóbb úgyis elő fognak jönni, szerintem egy nagyon alapos beszélgetés rátok férne, és ne kerülgessétek a forró kását, szó szerint hangozzon el, hogy téged zavar a roma származása/rokonsága, és főként emiatt nem akarsz vele családot alapítani.

A kivárás, meg sumákolás meg találgatás ("Meg az is lehet, hogy barátnőmnek sem létfontosságú a gyerek, házasság dolog") mind keményem kapcsolatgyilkos dolgok, ha igazán szeretnétek egymást, sokkal őszintébbek lennétek, és te sem itt filozofálnál arról, hogy sunnyogj-e vagy sem.

2014. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi Kérdező (#15) "Szerintem attól szerethetem tiszta szívvel a párom, hogy nem kívánom a gyerekemnek a lecigá.nyozást," - már nem azért, ha én szeretem a párom, tehát nincsenek előítéleteim, akkor a magáról megfeledkező bunkónak magyarázom el, hogy mi merre hány méter, és nem a páromat szívatom meg...
2014. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!