Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok tőle gyereket, de...

Nem akarok tőle gyereket, de szeretem?

Figyelt kérdés

Én is és barátnőm is 28 évesek vagyunk, együtt élünk.

A házasságra meg a gyerek témára is azt mondja, hogy majd a 3. x után. Szóval jelenleg nincs tervben, de majd mindenképp szeretne.

Sajnos a kapcsolatunk elején sok hazugság volt a részéről, ami miatt nem nagyon bízom benne. Emiatt nem akarnék vele házasságot.

Mivel félroma, ezért meg gyereket nem akarok tőle. Nem akarom, hogy a gyerekemet bele kelljen vinni ebbe a "kultúrába". A nagyszüleitől meg nem tilthatom el nyilván. Amúgy barátnőm is meg a szülei is normálisak nagyjából, csak a tág családdal van bajom.

Tudom, felvetődik, hogy akkor minek vagyok vele. Azért, mert ennek ellenére szeretem, ő is engem, jó a kapcsolatunk.

Talán pár év múlva változik a véleményem, leheet kivárásra kellene játszanom ezek tekintetében. Meg az is lehet, hogy barátnőmnek sem létfontosságú a gyerek, házasság dolog, ahogy beszélgettem vele ezekről, talán ezek nélkül is leélhetjük az életünket együtt.

Ti mennétek a kapcsolatból, vagy kivárásra játszanátok?


2014. jan. 8. 09:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ez a kapcsolat már több sebből vérzik.Olyan összeférhetetlen dolgokat írsz.Nem zavar,hogy fél roma de a tágabb család roma az pedig igen.Ha téged valóban nem érdekel a származása akkor az sem hogy a család egy rétege velejéig romlott roma.

Nekem egyértelműen lejött,hogy te tényleg akarsz gyereket és akarsz is házasságot de mivel erős benned az a félelem,hogy a család milyen stílusban él ezért nem akarod bevállalni.Az hogy a barátnőd nem akar házasságot meg gyereket ennyi idősen egyáltalán nem biztos,hogy fog változni.Én nem várnék a csodára,hogy hátha.Te akarsz családot ez tiszta de nem tudod ezt a nőt elengedni mert szereted és fontos neked.

Azt kell most eldöntened,hogy fel tudod e adni a gyerek iránti vágyadat ezért a nőért.Ha egy halvány nyoma is van benned annak,hogy nem akkor lépned kellene.Nagy valószínűséggel a későbbiekben erősebb lesz benned ez a vágy és a barátnőd nem akar majd 5 év múlva gyereket akkor fogtok szétmenni.Benned sem fog változni a családjáról alkotott vélemény tuti.Még ha lenne is gyereketek akkor is ez lenne,hogy mert a Jóska ilyen olyan nem akarom,hogy legyen vele a gyerek.

Én nem folytatnám így tovább ezt a kapcsolatot.Téged legbelül zavar az,hogy roma a barátnőd csak ezt nem mered még magadnak sem bevallani.

Szerintem lépj a kapcsolatból ki és keress olyan lányt aki még félig sem roma.Így nem lehet élni ahogy te tervezed az tuti.

2014. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Tudom többen is ellenezni fogják amit írok de megértelek!

Azt tudom javasolni, hogy mond meg a párodnak hogy elakarod venni, és gyereket is szeretnél, de azt szeretnéd ha a tágabb családdal nem érintkezne a gyerek, mert jó neveltetést szeretnél neki biztosítani. Ennyi! Ha szereted vedd el! Ha szereted akarj tőle gyereket, mert a leírtad alapján te már nagyon szeretnél gyereket! Szóval mond meg a leendő feleségednek, hogy szeretnél babát csak a tágabb családdal ne érintkezzen. Ha igazán szeret téged a barátnőd megérti és max csak bemutatja az új kisbabát és ennyi.


Nálunk úgy van, hogy én a férjem családját nem csípem egyáltalán a férjem ezt tudomásul vette, és megszülettek a gyerekek egyszer bemutattuk őket, hogy lássák, és soha többet nem fogunk találkozni, se én se a gyerekek a férjem rokonaival. Kész ennyi. Így kell ezt csinálni. Sok boldogságot :)

2014. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

Amit a barátnőd mostani és múltbeli viselkedéséről írsz, az alapján nekem határozottan az az érzésem támadt, hogy a barátnőd nem teljesen egészséges lelkileg. De nem vagyok pszichológus, stb. Nem lehet, hogy te is sejted ezt, és ezért sem bízol benne hosszú idő után se?


Mielőtt a gyereken gondolkodnátok, legelőször ezt kellene tisztázni. Mert ha ez tényleg így van, és mondjuk nem hajlandó ezen nagyon gyorsan változtatni, pl. pszichológushoz járni, akkor reménytelen vele együttélni, gyerek(nem)vállaláson gondolkodni pedig a helyzet rendeződése előtt korai.

2014. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Je Veux ***** válasza:
77%

Nem a gyerek témával van a baj, hanem ezzel:


"Sajnos a kapcsolatunk elején sok hazugság volt a részéről, ami miatt nem nagyon bízom benne. Emiatt nem akarnék vele házasságot."


Miért nem keresel egy olyan nőt, akiben megbízol? És hidd el, ha megbízol valakiben, akkor sokkal jobban fogod szeretni.


A házasság egy dolog, valaki szerint csak egy papír, de ebben a helyzetben nem ezt látom..

Akik nem akarnak házasságot, mert szerintük hülyeség, azoknak a nagy része ugyanúgy elköteleződik a másik mellett, mintha összeházasodtak volna.


Te viszont nem mersz elköteleződni mellette, mert nem bízol benne. Ezek a kapcsolatok halálra vannak ítélve.


Én a helyedben kilépnék és keresnék egy olyan párt, akiben meg tudsz bízni, tisztelsz, el tudod vele képzelni az egész életedet, akit minden félelem nélkül oltár elé tudnál vinni, mert nem jár a fejedben, hogy mikor kell intézni a válási papírokat.

Persze nem kell házasság, a lényeg, hogy merj teljesen elköteleződni.

És ki tudja..őt talán feleségül vennéd és gyereket is akarnál tőle.


Még csak 28 vagy, előtted az élet.. tényleg egy olyan nővel akarod leélni, akiben nem bízol?

2014. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem igazi kérdés, a kérdező már többször belegabalyodott saját hazugságaiba. Kezdi azzal, hogy a nő házasságot és gyereket is mindenképp szeretne, de ő maga nem, majd hirtelen megfordítja, a nő egyiket sem szeretne, hanem ő akarta volna. Ezt még tudta cifrázni, miszerint már megbeszélték és egyikük sem akarja... Belekevert némi szolid cigányozást és már kész is a kamukérdés.
2014. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Az tisztességtelen a részedről, hogy becsapod. Ő már tervezi veled a házasságot és a gyerekeket, te meg egy szóval sem mondod neki, hogy sajnálom, de én ezt nem akarom ettől a kapcsolattól.
2014. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
59%

"Mivel félroma, ezért meg gyereket nem akarok tőle. Nem akarom, hogy a gyerekemet bele kelljen vinni ebbe a "kultúrába". A nagyszüleitől meg nem tilthatom el nyilván. Amúgy barátnőm is meg a szülei is normálisak nagyjából, csak a tág családdal van bajom."


Ne haragudj, de TE nem szeretheted igazán, hiszen nem is tiszteled!!! Ezen erőteljesen el kéne gondolkodnod!

A kultúrát nem kell idézőjelbe tenned, mert igenis a roma kultúra az kultúra, valószínűleg magasabb szinten mint amivel Te rendelkezel...

Ha pedig negatív iróniának szántad, akkor meg vannak ilyen és olyan emberek is, mindegy, hogy romák vagy bármi mások.

2014. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!