Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozattal annyi...

Apasági nyilatkozattal annyi joga lesz a gyerekhez, mint egy házassággal/válással? Holott egyedülállóként nevelném.

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 13:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, ugyan olyan szülő lesz mint az anya jogilag.
2014. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetesen, ezért hívják az apaságit "Teljes hatályú apasági nyilatkozat"-nak rendes nevén...
2014. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

és azon kívül pl hogy megmondhatja hol élhetek majd a gyerekkel(pl nem köteles beleegyezni ha más államban akarok) szóval ezen kívül mi káromra válhat még ez?(én az anya vagyok)


meg ahhoz képest, hogy az anyának ítélik ált a gyereket, nem is értem akkor ez mit jelent, ha jogaik viszont egyenlőek...

2014. jan. 11. 13:19
 4/36 A kérdező kommentje:
valahol megvan az a neten, milyen jogai lesznek így? ennyi erővel még pénzt is igényelhet tőlem a végén???
2014. jan. 11. 13:20
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Jár neki láthatás és minden gyereket érintő lényeges kérdésben van törvényileg beleszólása.
2014. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

hát felőlem utazgathatna a láthatásra.


és hogy szólna bele a gyermeket érintő nagyobb kérdésekbe, ha mondjuk nem is tud róla..? pl egy védőoltásba? vagy mibe?

2014. jan. 11. 13:22
 7/36 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon egyoldalúan nézed a kérdést, nem is tudom hogy lehet ez.

Igen, az apának sok mindenbe van beleszólása, de kötelezettségei (!!) is vannak, amelyeket törvény ír elő és azok alól nem lehet kíbújni!!

Államokat emlegeted? USÁt? Vagy melyiket?

Amerikai jogot nem tudom.....

2014. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire nem tudod felfogni, hogy mit jelent az, hogy egy szülönek köze van a gyerekéhez, akkor még nem vagy elég érett arra, hogy gyereked legyen.
2014. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező (#3) ez az "anyának ítélik" ez egy beteges köznapi szóhasználat, nem a jogi tény. A jogi tény az, hogy ha a szülők nem közösen nevelik a gyereket, akkor valamelyiknél elhelyezik, akár a szülők maguk megegyezéssel, akár a bíróság. Ezen túl van a gyermekfelügyeleti jog, ami a gyerekkel kapcsolatos hétköznapi döntések meghozatalát jelenti, ami alapértelmezésben közös (akkor is lehet az, ha külön élnek, és a gyerek valamelyiküknél van elhelyezve) de lehet annál is, akinél a gyerek elhelyezést nyert. Ettől függetlenül a gyerek életét alapvetően érintő kérdésekben, mint az iskolaválasztás, lakhely, stb mindkét szülőnek van beleszólása.

És van az igen ritka 3. eset, amikor valami ok miatt (rendszerint a gyerekkel szembeni bűncselekmény) valakinek a bíróság jogerős ítélettel megvonja a felügyeleti jogát. Na, ez esetben áll az, hogy a továbbiakban nincs beleszólása semmibe. Minden más esetben megilleti a különélő felet is a kapcsolattartás joga, illetve a gyerek életét jelentősen befolyásoló döntésekbe való beleszólás joga.

2014. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Pl ha te költözöl el a gyerekkel nem ő akkor neked kel fizetned a láthatás költségét, mivel nem korlátozhatod költözéssel az apai láthatás jogát.

Nem oltás hanem név, óvoda, lakhely megváltoztatás a lényegi pl.

2014. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!