Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozattal annyi...

Apasági nyilatkozattal annyi joga lesz a gyerekhez, mint egy házassággal/válással? Holott egyedülállóként nevelném.

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 13:14
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, abban igazad van, hogy ehhez szükség bizonyos értelmi képességekre legalább az anya részéről.
2014. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
76%
A tisztánlátás kedvéért nem art tudni, hogy itt apuka német. A nemet jogszabályok pedig nagyon nem azonosak a magyarral. Simán megkaphatja apuka a felugyeleti jogot es anyuka fizetheti majd a tartasdijat,
2014. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
88%

#32, a joghatóság szempontjából az a döntő szerintem, hogy a gyerek milyen állampolgár és hol van az állandó lakhelye. Ha magyar állampolgár, és Magyarországon vannak, nem illetékes a német bíróság a dologban pusztán azon az alapon, hogy a gyerek apja német.

Ha a gyerek német állampolgár, és Németországban vannak, akkor persze a német jog a mérvadó.

2014. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

nem értelmi képességekről van szó, mégis honnan tudnám mindezt??

nem volt még sem gyerekem, sem férjem, sem gyerekem apja.Most nézek ezeknek utána hogy mit is jelentenek jogilag.

és hiába lehetnek mások a német törvények(habár nagy különbség kétlem, hogy lenne) a lényeg akkor is csak annyi, hogy az apának beleegyezését kell adni. és pont. ezt már az apasági nyilatkozatnál megcsináljuk és kész.


de nem is értem, eleve hogy tilthatná meg, hogy hazahozzam a gyereket, ha mondjuk itthon szülök és a gyerek magyar állampolgár. eleve hogy fogadná be a német állam is, mégha apuka ezért is ugrálna.

2014. jan. 11. 16:18
 35/36 anonim ***** válasza:
82%

Meg mindig az a véleményem, hogy ket ilyen idiótának, mint te meg a leendő apuka, nem kellene gyereket vállalnia, mert a gyereknek csak szenvedés lesz az élete. Aki nem értené, hogy miért írom, itt van okos kismama értelmes kérdése: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcso..


Gyöngyszemek belole:A kérdező kommentje:


akkor leírom kicsit részletsebben


összejöttem kint egy sráccal, szerelem, minden szép volt, lett egy baba, a párom akarta nagyon.


csakhogy később kiderült (sajnos később) hogy anyagi szempontból apuka egy lúzer, valahol még magát sem tudja fenntartani, de kocsi az kell persze...a lényeg, hogy abból kiindulva, amikor fizetésig egyszer volt nekem, egy 5 napom, amikor egy árva cent nem volt nálam, de még buszra sem bejárni dolgozni, reggel- este 3 km-t gyalogoltam így a melohelyre..szóval akkor ő eltűnt erre az 5 napra segítség helyett. a lényeg, hogy vele minden addig jó és szép, amíg nem kell számítanom az ő anyagi segítségére. ezért sem szívleli/né ha nála laknék, pl a legutóbbi időben a munkahely adta szálláson éltem.


a családja - anyuka egyedül nevelt fel 5 gyereket, szintén csóró, nem is akarnám azzal terhelni, hogy oda költöznék hozzájuk, viszont szerettetteli szívvel várja a babát, amit tud segítene (pár babaruha, ilyesmik)


lényeg a lényeg, valahol az anyagi biztonságom nincs megalapozbva ahhoz, hogy kint szüljek, kint legyek, egy baba nagy felelősség, nem szórakozás, hogy lesz ami lesz, fizetni kellene orvosnak, kölcsönözni légzésfigyelőt, megfelelő felírt vitaminokat, akármiket megvenni, ott segélyből, albérlettel, magyarán csak az én "jövedelmemre" számíthatok, így nem akarok kint lenni.


apuka persze vár meg minden, de anyagilag nem akarja hogy "lehúzzam". egyszer mondta is rühögve, hogy olyan vagyok ott kint Németo-ban mint egy gyerek, aki segítség nélkül nem tud élni/megélni és haza megy. és nem tetszését nyilvánította ki a felől, hogy utálja, ha tőle függök és valahol ezzel is, pl amikor 5 napra lelépett, amikor segítség kellett volna, akkor is ezt tudatta csak bennem. valahol érthető hogy egy férfi felnőtt nőt akar magánbak, nem egy olyat, aki nem tud élni sem mert nem talpraesett, vagy akármi.


szóval mindenki szeretné ezt a babát, meg a párommal sem lenne köztünk semmi gond, egyedül az a baj, hogy csóró vagyok, ők nem ill. nem tudnak ill. nem akarnak támogatni anyagilag, ezért itthon kényszerülök lenni.



A kérdező kommentje:


gondolom ki lehet kötni, hogy adja a nevét, de én mint egyedülálló nevelem a gyermeket.

amúgy meg hülye aki mondja


Beteg.....

2014. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
24%

"Apasági nyilatkozattal annyi joga lesz a gyerekhez, mint egy házassággal/válással?"

Nem, az apasági nyilatkozatot nem lehet visszavonni, azaz mindig lesz "köze" a gyerekhez. Sima házasságnál viszont egy DNS vizsgálat esetleg kimutathatja, hogy nem az övé a gyerek és akkor anyuka mehet a valódi apukához... :)

2014. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!