Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozattal annyi...

Apasági nyilatkozattal annyi joga lesz a gyerekhez, mint egy házassággal/válással? Holott egyedülállóként nevelném.

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 13:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező (#6) nagyon el vagy tévedve... ha te költöznél távolra a gyerekkel, akkor neked kellene biztosítani a láthatást... hozod a gyereket, vagy fizeted az utazását... persze sokan megoldják ezt is, hogy nem heti vagy két heti rendszerességgel biztosítják a kapcsolattartást, hanem mondjuk tanáv közben az egyik, nyári szünetben a másik szülőnél van a gyerek, év közben meg ott a skype... teszemfel... bármi működhet, ha az adott két szülő meg tud egyezni egymással.
2014. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

mivel ő gyerektartást nem fog fizetni így én sem fogom neki állni az utazási költségeit (de szerintem nem is várná el)


szóval ha azt nézzük, hogy név, lakhely, ilyesmik amibe beleszólhat, magyarán annyi csak a dolgom, hogy intézek egy nyilatkozatot tőle, hogy a lakhelyváltoztatásba beleegyezik. és végül is semmilyen más károm nem lehet, másról ne kérjek tőle nyilatkozatot?

2014. jan. 11. 13:41
 13/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha törvényesen elismeri(vagy bebizonyosodik), hogy ő az apja a gyereknek, az nem azt jelenti, hogy: ...továbbra sincs semmi köze hozzá, csak "kűggye a sok-sok pénzet!"
2014. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
amúgy majdnem szomszédos országról van szó. ő ott élne, én meg itt gyerekkel. vagy ha meggondolom magam akár két év múlva, én is kimennék vissza.
2014. jan. 11. 13:42
 15/36 anonim ***** válasza:
92%
Mi lenne ha leülnétek és megbeszélnétek előtte.
2014. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
#13 semmilyen pénzbeli segítséget nem áll szándékában adni, magyarán gyereket csak csinálni tud.
2014. jan. 11. 13:43
 17/36 A kérdező kommentje:

#15 ahhoz előbb tudnom kellene miről beszéljek vele, azért vagyok itt most!


tehát egyik a lakhelyváltoztatásba beleegyezés.

és a másik, meg a többi??


eddig nem úgy néz ki, mintha bármi egyéb károm lehetne belőle.

2014. jan. 11. 13:45
 18/36 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs jövedelme, megteheti, ha van, nem teheti meg! Persze az egyéb jogok akkor is megilletik, ha nem tud tartásdíjat fizetni.
2014. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
91%

Nézd Kérdező, a jog egyértelműen abból az esetből indul ki, hogy a szülő gondoskodni akar a gyerekéről, ezt szabályozza.

Ha ti jogon kívül másban egyeztek meg, neked nem kell a tartás, neki nem kell a kapcsolattartás, akkor amíg ez így mindkettőtöknek jó, senki sem fogja ellenőrizgetni, hogy mit csináltok és mit nem. Az állam ebben csak akkor fog lépni, ha valamelyikőtök hozzá fordul, akkor viszont a törvények szerint fog eljárni.


Viszont Te a kérdésben azt kérdezted, hogy mihez lesz JOGA. Az meg bármihez, ami a Csjt szerint egy (akármiért) külön élő szülőt megillet.

2014. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
83%

1. Ugyanolyan joga lesz, bizony. Ami azt illeti, hogy akar el is perelheti tőled.

2. Hiába neveled egyedül, a lényeges kérdésekbe bizony beleszólhat - iskolaválasztás, költözés, nev meghatározása.

3. A lathatas minden költséget mindig a lathatasra jogosult fizeti.

2014. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!