Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hitelfelvétel: igen vagy nem?...

Hitelfelvétel: igen vagy nem? Ti most bele mernétek vágni?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk, kb 6M ft-ot ér. Emellett van megtakarításunk is, 3+4M (ez utóbbi lakástakarék). Maximum 5M-t vennénk fel.


Férjem nettója 450, az enyém 180. De ha elköltözünk, akkor minél előbb szeretnénk legalább még egy gyereket (most van egy 2 éves lányunk), szóval az én fizetésem kiesik.


Most egy 27 nm-es lakásban élünk, itt már hárman is csak szűkösen férünk el. Ha nem veszünk fel hitelt, talán nem tudunk több gyereket vállalni, mert már idősek leszünk hozzá.


Mi a véleményetek?


2014. jan. 13. 12:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
én se most, se késöbb nem vennék fel hitelt.
2014. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért nem vesztek egy nagyobb lakást a mostani árából, és a megtakarításokból?
2014. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
na igen, ha van 13 milliotok, akkor abbol tudnátok venni lakást..
2014. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Budapesten élünk, ennyiért lehet olyan házat kapni, ahol 3 kamasszal is elférünk majd. Nem szeretnénk 8-10 év múlva újra költözni.
2014. jan. 13. 12:18
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
én örülök, hogy pár éve visszafizettünk mindent ... többet soha hitelt
2014. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Ne hogy már ne találj, a mostani lakáspiacon 9-10 milláért egy 3 szobás 70-80m2-es lakást, tégla, panel tökmindegy:D

Ne vegyél fel hitelt, főleg ilyen pici gyerekkel. Ma már nincs biztos.Ma van holnap nincs meló.Becsüld meg amikor van munka, de viseld el és alkalmazkodj mikor nincs.

2014. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha havi 80 ezres törlesztőrészlet belefér ( a nettó 450 ezerbe), akkor én simán belevágnék. Persze, ha a férjem fizetésére lehet alapozni a következő 7-8 évben.

Nem írtál túl sok konkrétumot, hogy ebbe az ötmillió hitelben benne van-e a lakástakarék hitelösszege, vagy azon felül, amit megvennétek, azt fel kell-e újítani. A költségeket beleszámoltad-e a szükséges összegbe..stb.

De én ilyen feltételek mellett, ha el tudjátok adni a lakást, akkor költöznék.

2014. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

a Fundamentánál van áthidaló kölcsön, viszonylag normális kondíciókkal. annak nézzetek utána, szerintem megoldható.

tegyük hozzá, hogy én nagyon ellenzem a hitelt, mert majdnem a dupláját fizeted vissza annak amit felvettél. tudom, a bank nem szeretetszolgálat, de inkább előre gyűjtsön az ember, az jobban megéri.

2014. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az meg egy plusz dolog, hogy szerinted mennyit ér a lakásod.

A lakásod annyit ér ma, amennyit a piacon adnak érte. Lehet, hogy szerinted 6-ot ér, de ha a vevők csak 4-5 öt adnak, akkor jelenleg annyit ér. 27nm-es lakásért, bárhol is legyen, akár egy jobb környéken, nem kapkkodnak a vevők. Ma a minimum amire egy vevő lép:1,5 szobás minimum 40-es lakás. Az ennél kissebbeket csak fillérekért (vedd szó szerint) viszik.

2014. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Alaposan utána néztünk. Ha kicsit lepukkantat veszünk, akkor sokat kell a felújításra költeni vagy a rezsi lesz az egekben.
2014. jan. 13. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!