Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg mernétek ezt lépni?

Meg mernétek ezt lépni?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha a kedves férjem egy picit "pofára esve" érezze magát. Igazából lehetnénk a tökéletes család is, ha a drága nem érezné úgy, hogy minden nap el kell fogyasztania vagy 10 doboz sört és 2 csomag cigit. Nem hülye, nem agresszív, nagyon kedves meg rendes velünk. Viszont én már ezek miatt nem szépítem, eléggé megundorodtam tőle. Illetve van bennem egy nagy adag indulat, amiért az anyagi helyzetünk is kétségbe ejtő, mivel ő nem hajlandó belátni, hogy nem a napi "betevője" lenne az első, és ha marad, akkor a számlák, hanem épp fordítva.

Egyelőre nem tudok annyit dolgozni, hogy egyedül el is boldoguljak a két kicsivel, de már egyre rosszabbul viselem az egészet. Ezért arra gondoltam, hogy nem szólok senkinek és lelépek pár napra, hátha elgondolkodik. Sok reményt nem fűzök hozzá, és tulajdonképpen a válásra "gyúrok", de úgy unom már ezt az egész cirkuszt :(.

Okoskáknak mondom, nem volt mindig ez és én sem vagyok sárkány, hogy szegény embert belehajszoljam....


2012. nov. 19. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Ezek szerint napi 4000 forintot tud magára költeni? Annyira nem állhattok rosszul anyagilag :) Sajnos mást nem tudsz tenni, mint beszélni vele.

Ha undorodsz tőle, és egyébként is hagynád az egészet, akkor válj el.

2012. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
országos hír lesz belőletek, ha csak úgy eltűntök
2012. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ha elvennéd a pénzt,akkor vajon bántana?
2012. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Próbáltál esetleg nyugodtan, nyíltan beszélni a fejével?


Nem értünk ám az utalásokból, néha még akkor sem ha szerintetek egyértelmű... Mondd meg neki érthetően, hogy neked nem tetszik az amit csinál, egyrészt az egészsége, másrészt a pénz miatt, akár azt is hozzáteheted, hogy az alkohol- és cigiszag miatt már nem indít be szexuálisan és legyen kedves változtatni.

Ha más miatt nem, legalább a gyerekek miatt megérne egy (vagy ha már próbálkoztál akkor még egy) próbát.


Egyébként a 10 doboz sör azért nem kevés, nincsenek még tőle problémái? Érdemes lenne beszélni a háziorvosával, mert 1-2 doboz még so-so, de ez már szvsz komolyabb.

A cigire nem mondanék semmit, nekem is elmegy 1-1,5 doboz.

2012. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet. Gyerekekkel együtt, vagy egyedül lépnél le pár napra?

Azt még nem próbálltad, h át adod neki a csalédi kasszát, de a te kereseted egy részét nem adod oda? Azt mondod, h most csak ennyit kaptál, vagy jött valami elmaradás amit be kell fizetni. Küldjet őt a nagybevásárlásokra, meg a "szaladj le a boltba" címszavas 1-2 apróságért is.

Az én párom akkor szokott le a cigiről, amikor nagyom nem álltunk jól, ő meg vette volna a dohányt az utolsó pézből(300Ft). Aztán szóltam, h kell még kenyér is. Abban az időszakban ő volt a kasszás és akkor, ott, komolyan elgondolkodott, h kenyér vagy cigi.

A bevásárlásokkal is úgy volt. Nem tudta elképzelni, h hova megy el annyi pénz. Először elmentünk együtt, aztán elküldtem egyedül többször is. (Mindíg volt valami kifogásom miért nem érek rá.) Mondogatta is a bevásárlások után, hogy:"B+, ennyi pénzt otthagytam és csak ezeket vettem. "

Össze számolta, mennyi megy el havonta cigire és úgy döntött leteszi. Annyival is többet tuidunk költeni a fiára.

2012. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Es mi torténik akkor, ha nem kapja meg az adagját? Tehát ha megkapot a fizetésedet és azonnal befizeted a számlákat. így nem lesz elmaradásod.
2012. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, családban hasonló volt. Nagyapám sokat ivott, ami később a halálát okozta.

Én azt láttam, hogy annyira ragaszkodott az italához, hogy nem érdekelte sem a saját egészsége, sem a család tönkretétele. Olyan, mintha ezeknek az embereknek az alkohol jelentené a túlélést, a hétköznapokból való kiutat.


Vhogy, ha azt megértené, hogy a helyzete nem olyan rossz! hogy alkoholba meneküljön (amivel nyilván tovább rontja a helyzetet) akkor le tudna állni. De hogy azt hogyan...


Annyi biztos, hogy az alkohol nem csak annak az életét teszi tönkre, aki fogyasztja, hanem azokét is, akik vele együtt élnek. Ha pedig van gyerek, nagyon szörnyű azt látnia, mit művel magával a hőn szeretett családtag.


Lehet, egy drasztikus lépés elgondolkodtatná, észhez térítené. Én, ezt tenném. De rizikós.

Az viszont szinte 100%, hogy ha semmit nem teszel, nem fog jó irányba változni a helyzet, valamint a szép szó sem használ ilyenkor, mert támadva érzi majd magát.

2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki NAPI 10!!!!! doboz sört megiszik, az alkoholista, méghozzá nem is kicsit.

Az ilyen nem tudja abbahagyni, ha akarná sem, hacsak nem kezd elvonókúrába.


Ha neked nem tetszik - ami érthetö, akkor ne "eltünösdit" játsszál, hanem add be a válókeresetet, és menj külön. Annak semmi értelme, hogy pár napra elmégy, ettöl semmi nem fog változni.


Ha elváltok, akkor legalább a fizetésének egy részét kénytelen a gyerekekre odaadni, és ezzel valamenyire le tudsz indulni. Természetesen neked is kell dolgoznod.

2012. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
Hurrá! Asszem megint fogok kapni egy rakás mínuszt... :/ Én egy férj vagyok, nem ugyanolyan, de hasonló helyzetben. Szóval én a magam részéről dolgozok reggeltől estig, keresek is vele úgy, hogy a családomnak ne legyen hiánya semmiben. Ezek után viszont rohadtul jár nekem, hogy legyen valami "hülyeségem". Kinek ez, kinek az! (nem ide tartozik, de nekem az extrém sportok /szikla,barlang,DH,stb./). A libidó nem tart örökké! Nekem szerencsém van, mert néha mikor nőni kezd a távolság, a párom mindig előrukkol valamivel. Mondjuk néha csak a nagy szájával (dumájával:) de nem hagy elkanászodni! :) Kettőn áll a vásár! Mondjuk ha már nincs vissza út, akkor menj! Ha meg nem tudsz, az szívás! :( Akkor gondolkodj el, hogy nem lehetne mégis valahogy élhetővé tenni a dolgokat. Még ha most nehéz is meglépni!
2012. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

minusz azért, mert abszolút nem a témába vág amit írtál...

kb magadat fényezted a kérdés írójával szemben.


Az természetes, hogy munka után, kell másfajta elfoglaltság. Mindenesetre örülj, ha nem tudod, milyen helyzetben van a kérdező.

2012. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!