Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy féltékeny...

Mit csináljak egy féltékeny apukával, aki amúgy elhanyagolja a gyerekét?

Figyelt kérdés
A volt párommal már akkor nem voltunk együtt, amikor szültett a fiam. Összesen kétszer látta a gyerekét, gyerektartást sem fizet, mert feketén dolgozik, így nem vonják tőle, még a tárgyalásra sem jött el, így láthatást sem ítéltek meg neki. Ő ezt azzal indokolja, hogy én egy g*ci vagyok, amiért elhagytam (mivel vert engem), és majd ha "megtörik a makacsságom" és visszamegyek hozzá, akkor majd foglalkozik a gyerekével. Közben nekem új párom lett, aki nagyon szereti a fiamat és engem is. Múltkor hármasban sétáltunk, és a picur nagyon sírt a babakocsiban (ja, amúgy 9 hónapos), én is elég nyűgös voltam, meg kialvatlan, a párom látta rajtam, hogy kezd elfogyni a türelmem, ezért kivette a picurt a kocsiból és úgy sétáltunk tovább, hogy ő ringatta és szépen el is altatta. Mint utóbb kiderült, az exem mindezt látta, mert figyelt minket messziről, és nagyon kiakadt. Amikor a párom elment dolgozni, akkor feljött és itt balhézott nekem, hogy hogy képzelem, hogy egy "idegen" kezébe merem adni a gyereket. Azóta is állandóan fenyegetőzik, hogy megvereti a páromat, meg hogy nagyon meg fogom még ezt bánni. Nem tudom, mit csinálhatnék. A rendőrséggel már beszéltem, de ők azt mondták, azon kívül nem tudnak csinálni semmit, hogy ha idejön az exem és balhézik, akkor elviszik, de amíg nem történik valami konkrétan, addig tehetetlenek. Mit tegyek?
2008. júl. 16. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Haaaaaaaat...ez eleg durva...sajnos az a helyzet h a magyar rendorseg mig "ver nem folyik" nem lepik kozbe...en az exednek megmondanam h mar szoltal a rendorsegnek ugyh tudjak a dolgot es ha barmit tesz egybol mehet arrafele...

legyetek ovatosak, probaljatok elkerulni azokat a helyeket ahol nagy valoszinuseggel talalkozhattok...

nem tudom megerteni az exedet...miert fenyegetozik ha o meg nem ad meg semmit a fianak? teged meg vert...az ilyen embert maglyara kene rakni...

en voltam hasonlo helyzetben a parommal (ennyire nem volt sulyos) az exem allandoan kurvazaott (mert nem akrtam lfekudni vele, amugy ket het volt...) kesobb pedig nekiallt a (mostani)paromnak, h o majd helyreteszi, akkor ott voltam es kozbeleptem, epp h en is nem kaptam...azzota keruljuk oket, nem bujkalunk, de amennyire lehet...ezt tancsolom Neked is! ha meg nem mukodik igy sem akkor a gyermekvedelmisekhez kell fordulni!!!

Udv remelem sikerul:) kitartast es batorsagot! Udv

2008. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen erdekes, hogy akkor megy oda hozzad szajat tepni, amikor a parod mar nincs otthon - tehat erofolenyben van...

Igaza van az elottem szolonak. Meg kell neki mondani, hogy a rendorseggel beszeltel es a gyermekvedelmisekkel is.

Igazabol meg kellene erdeklodni, mit lehetne a gyermek vedelmeben tenni? Miutan nem erdekli a gyereke, nem segiti anyagialg - mert az o nyomorult agyaban es meg nagyon sok nyomorult szulo agyaban a penz amivel segit nem a gyerekenek hanem az exnek megy - veszelyesen fenyegetozik, veszelyben erzed ot es magad.

Lehet jo lenne, elgondolkodnotok egy koltozesen is.

2008. júl. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sajnos a költözés nem a legjobb megoldás. Több okból is. A párom csak miattam költözött ide a városba, végre van jó munkája is, nem akarunk elmenni egy ilyen degenerált miatt. Én meg mindig itt éltem, itt vannak a barátaim, a szüleim, akik sokat segítenek. Az exem viszont eddig külföldön dolgozott, most jött haza, de neki nem lenne probléma utánunk jönni, mert igazából sehol sincs valójában otthon, azaz bárhová megy, neki mindegy, mert már teljesen megszállott. Régebben is tudtam, hogy figyel(tet), de most aztán pláne.

Magyarországon tényleg nincs semmi jogszabály arra, hogy valaki követ és figyel, és félelemben tart?

2008. júl. 17. 08:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nincs...foleg mert igazan bizonyitani sem lehet...

sok sikert, legy magabiztos...szerintem elobb utobb abbahagyja...

2008. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!