Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom öt éves kislánya...

A párom öt éves kislánya tegnap azt mondta, hogy jobban szeret engem, mint az anyukáját, és hogy szeretne anyának szólítani. Szerintetek jól reagáltam le?

Figyelt kérdés

Nagyon helyes kislány, és nagyon szeretem, meg persze valahol jól is esik a dolog, de semmiképp sem akarom az anyja ellen hangolni vagy ilyesmi.

Ezért szépen elmagyaráztam neki, hogy az anyukája nagyon szereti őt, csak jóval többet dolgozik nálam, és ezért sokszor fáradt, és ha az ember fáradt, akkor előfordul, hogy türelmetlen. Mondtam azt is, hogy nagyon örülök, hogy szeret engem, én is nagyon szeretem őt, de ígérje meg, hogy az anyukájának nem fogja azt mondani, hogy engem jobban szeret, mert az anyukája nagyon szonorú lenne. Megkérdeztem, neki hogy esne, ha az anyukája azt mondaná, hogy valamelyik ovis csoporttársát jobban szereti, mint őt. Ezen elgondolkozott, és megígérte, hogy nem fog többet ilyet mondani, legalábbis az anyukája előtt nem.

Arra pedig, hogy hívhat-e anyának, azt válaszoltam, hogy ha semmiképp sem akar a keresztnevemen szólítani, akkor szólítson Nyanyának vagy Nyanyusnak, ebben benne van az, hogy "anya" vagy "anyus", és legyen a kettőnk titka, hogy miért hív így, és akkor ezzel nem bántunk meg senkit.

Szerintetek jól csináltam? Vagy hogyan kellene kezelni ezt a helyzetet?



2014. jan. 15. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

én is így jártam ,csak egy 5 éves kisfiúval,

ő a párom/élettársam gyereke,és megkérdezte,hogy hívhatlak e anyának ?

én meg azt válaszoltam :

- Ó,kisfiam azért mert apukáddal élek,nem kell engem anyának hívnod,mond csak úgy ,ahogy mások is szokták

))

2014. jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Amit irtál az egy háttérkavarás, és egy 5 éves gyerek teljes összezavarása:)


Én másképpen tettem egykor, és az a pici hálás átölelő kéz amit kaptam érte az beszédesebb volt minden szónál és beszédnél:D Mert hát ugye, egy 5 éves gyerek mindenkit szeret, de a legjobban mindig is az édesanyát és az édesapát fogja

2014. jan. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

jól csináltad. Elég bonyolult egy készen kapott gyerekkel, hogy ne bántsunk meg senkit.

Nyanya, Nyanyus helyett választhattál volna szebbet is, de ez csak kukacoskodás. :)

Nyugodj meg, jól csináltad!

2014. jan. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Sőt tovább megyek: mikor a gyerek édesanyjának néztek hivatalos helyen és le"anyukáztak" akkor is mindig szóltam, és nem engedtem, hogy a gyerek anyaképe sérüljön.Nem úgy ahogy te tetted.
2014. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2,

??? Egy büdös szót se értek ebből, de talán jobb is. :)


#3,

köszönöm. :) Kicsit parázok, hogy esetleg érzelmi törést vagy bármi lelki problémát okoztam ezzel a gyereknek, de valamennyire megnyugtattál.

2014. jan. 15. 07:43
 6/12 A kérdező kommentje:

#4,


oké, akkor leírnád nekem, hogy ebben a fenti esetben konkrétan mit kellett volna válaszolnom ahelyett, amit mondtam?

2014. jan. 15. 07:49
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy írták előttem is: egy 5 éves gyerek még mindenkit szeret. Pillanatnyi lelki állapota ilyen volt. De egy 5 évesnek még az anyja a mindene, kivéve, ha tényleg valami gixer van, de normál helyzetre gondolok. Sokaktól hallottam már azt a megoldást, hogy keresztnév pluszt anyu, apu. Alapjáraton normál családban is lehet használja az ember, ha több tata, mama van, néha úgy mondják, hogy Józsi tata, Sanyi tata. Vagy lehet valami egyedi becenevet találni, de semmiképp olyat, ami gúnynévvé csapódhat át, kezdetben egy 5 éves szájából aranyos a nyanya, mert szeretetből mondja, de egy 10-15 éves szájából már elég lenézően hangzik. Szóval óvatosan a becenevekkel.

Az anyaképét nem hiszem, hogy nagyon bekavarná, ha mindkettőtöket anyának szólítana, tudná, hogy ki az igazi anyja, meg hogy normál helyzetben egy van az embernek, sőt még lehet örülne is neki, hogy neki úgymond kettő van, csak épp kicsit fura lenne és esetleg az édesanyát sértenéd meg vele. Nekem legalább is nagyon fájna.

2014. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen jól reagáltál, a gyerek és az anya érzelmeit is kellöen kimélted ezzel a válasszal. Az, hogy milyen becenevet választotok, lényegtelen, ha meg valaki más furcsállja, akkor elég annyit mondani, hogy ez egy vicc.
2014. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem elég jól kezelted a helyzetet, de kettesnél kíváncsi lennék arra, hogy az a megjegyzés, hogy

"én másképpen tettem egykor" az mit takar? Hogyan máshogy? Minden konkrétum nélkül roppant meggyőző...

2014. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló a szituáció volt,mikor párom tesójának a lánya anyósnál lakott (elég bonyolult). Az anyja és apja is ritkán jött hozzá és csak 1-2 órára. Én meg anyóshoz jártam suli után és ott találkoztunk a párommal mindig.

Amíg páromra vártam,addig mindig sokat játszottam a leányzóval és egyszer ott volt az anyja és nem akart a kislány odamenni az anyjához és odasúgta nekem,hogy engem jobban szere,mint az anyját. Rosszul éreztem magam,hogy többet foglalkozok a gyerekkel akaratomon kívül is,mint az anyja és amikor ott vagyunk,se az anyjával akar lenni. Elmagyaráztam neki,hogy az anyukája nagyon szereti őt és szomorú,hogy nem játszik vele sstb.

A kislány megértette és odament az anyjához én meg ha ilyen eset történt,hogy ott volt az anyja is,akkor a háttérbe húzódtam,hogy véletlenül se zavarjam őket.

Más tészta,hogy lassan 8 éve nem látta az anyját,mert lelépett,így akkor az anno csak ámítás volt,de ez volt a legjobb döntés akkor.


Nagyon jól csináltad.

Ha az én lányom lenne,akkor meg is köszönném,hogy így kezelted le a dolgot,mert ha a kislány anyja jól bánik a kislánnyal,szereti is csak tényleg sokat dolgozik,akkor a nagyon jó gondolat volt.


A nyanya meg tök jó :D

Nálunk a férjem is íy hív egy ideje,mióta a fiam anya helyett egy darabig nyanyát mondott. Később ez majd úgy is a gyerek korához fog igazodni :)

2014. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!