Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem ra a ferjemet,...

Hogyan vegyem ra a ferjemet, hogy vallaljunk gyereket?

Figyelt kérdés
Lassan 30 eves vagyok de e ferjem hallani se akar a gyerekrol, pedig megvan minden kondicio,ami kell, sajat lakas, biztos anyagi hatter.Egy evvel idosebb mint en, de fel a gyerekvallalastol.Nagyon szereti a kisgyerekeket de nem tudja sajat magat elkepzelni apanak.Nem tudom mit tehetnek, hogy meggyozzem,hogy nekem most mar ideje lenne szulnom, mert kesobb nehezebb lesz.Nagyon el vagyok keseredve emiatt,de nem szeretnem, ha a hazassagomba kerulne.
2009. dec. 2. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Hàt lehet megharagszol,de én nem igen mentem volna hozzà férjhez ha tudom hogy nem akar gyermeket.Lehet te sem tudtad,és szereted öt,de azért 30 év utàn màr nehezebb teherbe esni.Nem azt mondom hogy lehetetlen,de az évek hamar elszaladnak.Nem tudom eddig hogy probàltad meg ràbeszélni,de ha nagyon makacs,gyözködheted egy életen àt...

Én nem hagynàm magam megfosztani az anyai örömöktöl,mert a férjem nem vàgyik babàra.

2009. dec. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

A felelősséget meg lehet szokni. Pláne, hogy 9 hónap, mire kézbe foghatja a babát. Utána meg láthatja, hogy te hogy pelenkázol, fürdetsz, öltöztetsz, és akkor ő is akarja majd csinálni, csak meg kell várni, hogy ő akarja, ne te erőltesd.

Van még olyan dolog, amit meg szeretne tenni, de gyerek mellett nem lehetne? Utazni gyerekkel is lehet. Szerelmeskedni lehet a másik szobában, amíg a baba alszik, stb. Mélyebben beszélgess el vele, hogy miért lenne jó egy baba. Nézni, ahogy fejlődik, visszamosolyog.

2009. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy 30 felett nagyobb az esély, hogy valami genetikai baja lesz a babának, a férjed sem lesz már fiatalabb, az ő kora is számít, bár ezt sok férfi nem gondolja.

Első gyereket ebben a korban kéne szülni.

Ne legyen túl nagy a korkülönbség a szülő, meg a gyerek között.

Ilyen korban könnyebb alkalmazkodni is.

Szeretnéd, hogy az öreg dédnagymamád meglássa az ükunokáját.

Ilyeneket mondhatsz.

2009. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ha ő még nem akar gyereket felesleges erőltetni, képzeld el ha fordítva lenne és te nem akarnál gyereket még és mindenképp rá akarnának kényszeríteni. ideális esetben meg kell várni míg mindketten akarják. megértem , hogy az idő múlása miatt aggódsz és már szeretnél babát, de várj még egy kicsit , lehet fél év múlva változik a véleménye.
2009. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

1. nem mennék hozzá olyan férfihez, aki elzárkózik a gyerekvállalás elől.

2. állítsd kész tények elé: ha nem szeretnél közös gyermeket, akkor jobb ha különválunk, mert nekem olyan férfi kell, aki hajlandó felelősséget vállalni, és szeretne igazi családot.


lépj, amíg nem késő, mert egy életre okolni fogod magad, ha emiatt késed le az élet legnagyobb csodáját...

2009. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha o nem akar akkor felesleges eroltetni. Anyukam meg volt veszve egy masodikert, de Apukam hallani se akart rola, nem is adta be soha a derekat. Vagy beletorodsz, hogy a ferjednek nem fontos, vagy sajnos tovabb kell lepni :(
2009. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy aki nem akar gyereket, azt nem szabad és nem lehet erőltetni. Ezért kell ezekről a fontos dolgokról a házasságkötés előtt beszélni már. Egyébként meg a legtöbb ember alapból nem tudja magát szülőként elképzelni addig, amíg konkrétan nincs gyereke, hisz addig mit sem tud a gyerekekről. Szóval valószínűleg megszűnne a félelme a szülés után, viszont ha ő azt mondja, hogy nem akar, akkor ne legyen, mert bármikor a jövőben a szemedre vetheti, hogy ezt a gyereket csak te akartad és ki tudja, hogy mi lesz a jövőben, talán még el is taszítaná magától ilyen alapon. Ülj le vele megbeszélni, hogy amit érez, az természetes, mindenki tart picit a szülőségtől, hisz az egy teljesen új, addig ismeretlen fejezet az ember életében. Ha sehogy sem tudjátok megbeszélni, ő egyértelmű nemet mond és sosem akar gyereket, hidd el, hogy nincs értelme egymás idejét rabolni tovább, mert akkor az életben nem lesz gyereked, pedig ha te akarsz, meg fogod bánni, hogy nem lett. Én jó pár házaspárt ismerek, akik emiatt váltak. Sajnos ilyenkor nincs más megoldás.
2009. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként mióta vagytok házasok? Ha friss házasok vagytok, lehet, hogy még azért akar várni.
2009. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
1 eve vagyunk hazasok, de azelott 6 evet eltunk egyutt.Regebben sokat beszeltunk a gyerekrol es akkor meg szeretett volna.Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy mi tortenhetett vele.Ha rakerdezek, hogy miert nem szeretne, akkor azt mondja, hogy most meg nem.En ot is megertem, de felek, hogy amire raveszi magat keso lesz.
2009. dec. 2. 11:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok rosszat mondani és nem is ismerem a férjedet, de nem lehet, hogy már nem ugyanúgy érez irántad? Mert az ember attól akar gyereket, akit szeret és ha régen akart, akkor ez nagy változás. Hát elég nehéz ügy ez, ha már 7 éve együtt vagytok és talán el kell válni. Azt nem tudja megmondani, hogy mikor szeretne? Mondd meg neki, hogy ez hitegetés és neked tudnod kell, hogy akar-e egyáltalán gyereket vagy csak mondja, hogy majd, majd...abból nem szokott semmi lenni, csak halogatja. Akkor jobb lesz, mikor már 40 leszel és majd kell járnotok kezelésre, mert nem jön össze talán?
2009. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!