Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te támogatnád a szüleidet az...

Te támogatnád a szüleidet az alábbi esetben? Jogos, ha én nem?

Figyelt kérdés

Huszonsokéves nő vagyok.18 évesen költöztem el a szüleimtől,munka mellett diplomáztam le,ma már jó állásom van,viszonylagos jó fizetéssel (ne gondoljatok sokszázezerre).

Szüleim amióta eszemet tudom dohányoznak,plussz napi 4-5 kávé. Nem keresnek rosszul,260ezer a bevételük,rezsi+hitel 100ezer ebből.

Majd 100ezer elmegy cigire,kb 30ezer havonta kocsira (annak a hitelei a 100ezerrezsi+hitelben van,ez csak a benzin+javitások),többiből tengődnek,és sajnáltatják magukat,hogy támogathatnám őket igazán (onnan tudom pontosan a számokat,mert én kértem,irják össze mire megy el ennyi pénz,simán ki kellene jönniük,nekünk párommal úgy megy el ennyi,hogy albérlet, minőségi kaja,nyaralás,minden benne van).

Én nem vagyok hajlandó egy forintot sem adni,albérletben élünk a párommal,lakásra gyűjtünk,illetve nagyszüleimet támogatjuk,ők megérdemlik.


Te támogatnád a szüleidet,ha közben ilyen összegeket elköltenek hülyeségre?


A kérdés onnan jött,hogy másik kérdésnél letámadtak,hogy milyen vagyok,hogy nem adok.


2014. jan. 16. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A helyzet nagyon "érzékeny", hiszen az ember nehezen ad le igényeiből (legyen az akár rossz szokás), erre csak saját maga képes rájönni. Nagyon óvatosan kellene őket ráébreszteni, hogy oldhják meg saját maguk. Elkezdeni sem szabad, hogy támogasd őket, mert ezek után még nehezebb lenne megszüntetni a "támogatást".
2014. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én nem adnék nekik.Amíg cigire van pénz nagy bajuk nem lehet.Ha nem cigiznének és úgy nem jönnek ki a pénzből a sok apró cseprő dolgok miatt akkor támogatnám őket.

Szokjanak le és van 100 ezrük rögtön.Ne adj nekik mert azt is csak elvernék mindenre amire nem kellene.

2014. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem adok,eszemben sincs.

Lakásra gyűjtünk,nagyszüleimet támogatjuk,és tartalékolunk,pár éven belül babát szeretnénk,és nem szeretnék a semmire szülni.


Amig hó végén inkább a karton cigit veszik meg (mert tölteni derogál),minthogy ennivalót vegyenek,addig nem tudom sajnálni,hogy egész nap 2 szelet vajas kenyeret esznek.

Leszokni nem hajlandóak,pedig abban segitenék,de meg semm hallgatják még a háziorvost sem,vele beszéltem,hátha meg tudja őket győzni,de nem.

2014. jan. 16. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Áruld már el 100 rugót hogy tud bárki ember fiai elszivni?:D
2014. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
100 000 cigire??? mennyit cigiznek???? én is cigizem... de én mióta rájöttem hogy lehet itthon is csinálni (lehet kapni dohányt-hüvelyt- cigigyártót bármelyik dohányboltban) azóta egy doboz cigit se vettem... igaz én nem sokat szívok, max fél doboz egy nap, de így 6-7000-be megáll a káros szenvedélyem :) igen nehéz ezekről lemondani, de ha ettől függne a megélhetésem akkor az ember elgondolkodik... meg tudnám magamnak venni a rendes cigit is, de hogy én erre ki nem adok ennél többet az biztos :D vegyél nekik egy csomag dohányt, egy dobot hüvelyt, meg egy cigigyártót... és ezzel megmutatod nekik, hogy ha már nem tudnak leszokni, legalább így spóroljanak maguknak... rengeteg féle dohány van, "kóstolgassanak" míg meg nem találják a nekik megfelelőt... (mentolos cigit is lehet csinálni) anyagilag nem támogatnám őket, hanem ilyen eszközökkel próbálnám rávenni őket a takarékosságra... :)
2014. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kettejüknek majd 100ezer, kizárólag pallmalt (nem tudom hogy írják) szivnak.

Fejenként másfél dobozzal nagyjából,az napi 3 doboz,azaz havi 90doboz,ha unatkoznak vagy bajuk van,akkor néha több.

Egy doboz pallmal 990Ft,nem nehéz kiszámolni.


Tölteni nem töltik,hiába mutattuk,párom apukája is cigizik,de ő tölti,és nem sziv annyit,10ezer fölé nem megy a havi ráforditás.

2014. jan. 16. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, semmi esetre sem!


Teljesen jogos, hogy nem támogatod őket. A cigi, kávé nem létszükséglet, hanem egyéni szenvedély, amely luxusszükségletnek minősül. A szüleid szemétkedése, hogy te miért nem támogatod őket valójában arról szól, hogy te miért vagy fiatal, és hogyan mersz élni, hogyan mersz leválni róluk (ha lakásra gyűjtesz, akkor az már elég konkrét) ha ők már megöregdtek, és nehogy már neked jobb legyen, mint nekik volt... stb.


Röviden szólva: kőkemény önzés! A szülői lét nem arról szól, hogy AZÉRT csinálunk gyereket, hogy aztán abból éljünk egy életen át, szülői hála és egyebek címén.


Azokat az embereket pedig felejtsd el, akik itt agy másutt az eszük helyett az előítéleteikkel és a zsigeri szintű ostobaságukkal gondolkodnak.


Egy jó szülő soha nem követelőzik: ha idős korában megszorul, a gyereke úgyis ad neki, mert hálás és teli van szeretettel a szülője iránt. Mert kapott, mert törődtek vele, mert a szó szoros értelmében voltak szülei.


Egy rossz szülőt pedig onnan ismerni meg, hogy ő maga nem ad, vagy csak alig-alig amikor a gyereknek kellene, de mindig pontosan tudja, hogy hogyan és mivel követelőzzön, "cserébe". Az ilyet IGNORÁLNI KELL, mindenféle báűntudat nélkül.

2014. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel szeretem őket, igen, még így is támogatnám őket... noha mindent megpróbálnék, hogy kevesebb vagy olcsóbb cigit szívjanak.
2014. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jó a kérdés, nem őket támogatnád, hanem a cigigyárakat, trafikot stb.


Számomra a "támogatni a szüleimet" kifejezés azt jelenti, hogy támogatom a megélhetésüket, de itt nem erről van szó. Neked a cigifogyasztásukat kell támogatnod, ugyanis szerintem a háztartás így működik: kötelező kiadások (hitel, rezsi, kaja stb.) + választhatóak + továbbiak, amire voltaképpen semmi szükség, sőt, esetenkén károsak :-), úgymint cigi (simán ki jön PALL MALLból a havi 100 ezer!) és a többi.

Na utóbbi kategóriát biztosan nem támogatnám, ne én segítsek már tüdőrákot kapni, úgyis sokat szívnak, mérsékeljék magukat, mindenki jobban fog járni!


Nem, anya, apa, nem adok egy fillért sem a cigiköltségeitekre, sokat szívtok, ha nem füstölnétek el havi 100 e-t, prímán élhetnétek! (Jobban mint én! Szóval ne én adjak már nektek, amikor a nagyszüleimet is én támogatom!)

2014. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!