Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Én is utasítsam el édesanyámat?

Figyelt kérdés
18 vagyok, tesóimmal élek. Szeretnék majd egyetemre menni suli után. Diákmunkákat vállalok, ezzel segítek, bár az albérletbe nem nagyon tudok beszállni, de legalább ami nekem kell azt megveszem. Úgy látom, hogy a még tanuló tesóim is meg tudnak normálisan élni egyetem mellett, mert több lehetőségük van munkát vállalni (nekem kötöttebb az időbeosztásom). Egyikőjük már nem tanul, ő az aki fizeti az én részem is. Anyukámnak van jó pár hibája ezért is költöztek el korán ők is, illetve én is ezért léptem le hozzájuk. Most úgy látom próbál változni, felvetődött hogy éljünk együtt. Nem tudom hogy akkor tudnék e egyetemre menni, mennyi pénz kellene. De ha nem segítek akkor esélyes, hogy ő sem tud megélni, mivel most már egyedül van. Szeretnék neki segíteni, mert szerintem mindenkinek jár még egy esély, neki is. Viszont tesóim hallani sem akarnak róla. Az egyik elég csúnyán ordítozott velem, milyen hálátlan vagyok. Valahol igaza van. De nem rossz indulatból akarom azt tenni amit. Másik két tesóm azt mondja hallgassak rájuk. Oké hogy ők idősebbek tőlem (bár nem sokkal), de attól még szerintem az a baj velük,hogy túl elvakultak, elutasítóak, nem akarnak változtatni a kapcsolatukon. Amihez joguk van, de szerintem nem kötelező nekem is ezt tennem. Félek, hogy tényleg rám is haragudnának, és látom, hogy ha egyszer ők bepipulnak nincs visszaút. Őket sem akarom elveszíteni. De anyukámat sem. Illetve nem tudom van e értelme az egyetemnek. Mindenki azt mondja mostanában nincs. Nem tudom veszítenék e vele, ha inkább elkezdenék dolgozni normálisan érettségi után.
2013. ápr. 10. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyetemen milyen szak?


Anyukádnak mi a bűne?

2013. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Gazdasági informatika.


Azt hosszú lenne leírni hogy mi a baj anyukámmal. Mondjuk úgy hogy elég fontos tud neki lenne egy férfi mindegy milyen.

2013. ápr. 10. 14:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Igazság szerint, szerintem a te saját életedet kell élned, nem anyukádnak segíteni, ebben a konkrét helyzetben.
2013. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha végigcsinálod,az egy nagyon jól fizető szakma.

ha van lehetőséged,akkor csináld,mindenképp jól jársz vele.

2013. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Először is: nagyon igaz az a mondás, hogy amit tudsz, el nem vehetik tőled. Nekem is volt olyan munkahelyi továbbképzésem, amit a hátam közepébe sem kívántam, de a munkanélküliségből azzal a tudással kerültem ki.Egy iskolázottabb embernek "könnyebb" néha lejjebb adni, mert ott a lehetőség, hogy visszakerülhet. Másodszor: az előttem szólóknak igazuk van: nem a te dolgod anyukád életét megoldani. Mivel a testvéreid (úgy értettem) egységes véleményen vannak, gondolkozz el rajta, biztosan alapos okuk van rá. Ha eddig elfogadtad az anyagi támogatásukat, ne fordulj ellenük.
2013. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Aki szerint nincs értelme az egyetemnek, az valószínűleg irigységből mondja. Mindenképp csináld meg!

Közben biztosan fogsz találni rá módot, hogy segítsd anyukádat.

2013. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A jövődet veszítenéd el.

Szerintem az egyetemet ne add fel. Érettségivel nem nagyon tudsz mit kezdeni, mindenképp kell tovább tanulnod, ha mást nem, szakmát. A testvéreid mellett van lehetőség erre.

Adhatsz anyukádnak még egy esélyt, de ne költözz oda, épp elég ha tartod vele a kapcsolatot. A testvéreid próbálnak boldogulni, ráadásul nem önzőn, hanem egymást segítve. Jót akarnak neked, azt, hogy legyen belőled valami.

2013. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jót akarnak nekem, a "vad" bátyám is, és sokat köszönhetek nekik. Csak mégsem akarom anyukámat sem az utcán látni, mert mi van ha nem tud boldogulni? Eddig soha nem tudott semmit megcsinálni egyedül, mindig kellett hogy legyen mellette valaki, mert még a postára sem tud elmenni. És ez nem vicc, és még inkább nem vicces.
2013. ápr. 10. 15:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ez forró! Azt írod, anyukádnak fontos tud lenni egy férfi, mindegy milyen. Beindul az ember fantáziája. No, de mi az, hogy ezzel a vehemenciával még a postára sem tud elmenni? Ha lány vagy /annak sejtelek/, nem sok életed lesz az anyukád mellett. Csatlakozz inkább a testvéreidhez és tanulj!
2013. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tud semmit egyedül intézni, korán megszülte a legnagyobb tesómat, így sosem kellett semmit csinálni, mert apánk mindent elintézett, még normálisan főzni sem tud (na mondjuk apámmal is van elég sok más baj sajnos, rá én sem vagyok kíváncsi) Elváltak, majd lett másik pasija, majd másik... Sosem kellett semmit csinálni, mert elintéztek helyette mindent. Szerintem ezért is akaszkodik rá bárkire, hogy legyen valaki mellette. De ha én segítenék neki, lehet az is elég lenne
2013. ápr. 10. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!