Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mennyiségű és milyen...

Milyen mennyiségű és milyen gyakoriságu italozás számít zavaróan "soknak" egy átlagos "fiatal" házasságban?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 17:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

Szia, rengeteg amit a ferjed megiszik! Ha napi egy sort meginna, azt mondanam ok. De tobb sort is es meg melle mast is, igy sok!

Anyagilag is es mindenfele szempontbol.

Arra gondolj, hogy a babatol nem lesz kevesebb gondotok, csak tobb majd! Nagyon gondold meg, hogy szulsz-e neki egyaltalan, mert ha nem is dolgozik es iszik is melle, haat nem egy jo elojel.

A ferjedre en egyertelmuen azt mondom, hogy iszik. Tehat alkoholista.

2009. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
33%
amennyi már feltűnik a nőnek. a nők nem bírják elviselni, ha perverz örömödet leled valamiben, rajtuk kívül. :)
2009. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen, eddig is ivott, szinte ugyanígy és ugyanennyit. Hogy zavart-e...nos...azt talán nem mondhatom hogy nem zavart, viszont a kapcsolatunk idején (amíg nem házasság volt, 6 éve vagyunk együtt, abból másfél éve házasok)amikor én huszonegynéhány éves voltam, megfelelt és nem különösebben foglalkoztatott az hogy mennyit iszik, mert akkor az én életem is arrol szolt, hogy buli, sörözés,stb.Most, hogy felnöttem, valahogy sokat változtak a priorítások, és nem kezd beleférni a napi szintü alkoholfogyasztás...nagyon komolyan elmondtam ezt a férjemnek, de valahogy abszolut semmibe veszi, csak az üress " többet nem iszom" ígéretek maradtak...:(
2009. dec. 2. 18:33
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alkoholt aki naponta megiszik az alkoholista. Az a baj, hogy ezt ők maguk soha nem látják be. Azok se akiknél nyilvánvaló hogy azok, és azok sem akiknél kevésbé. Pld. az én Bátyám, akit egyébként nagyon szeretek szintén alkoholista - egyébként egy diplomás, családos, sikeres ember sok baráttal stb. - sokszor próbáltam a múltban beszélni vele erről, csak nevet rajtam, hogy rosszul látom a dolgokat, soha nem is volt komoly vitánk, egész addig amíg egyszer neki nem szegeztem, ha nem alkoholista, bizonyítsa be, és ne igyon egy hónapig egy kortyot se: erre szabályos dührohamot kapott az én egyébként szelíd bátyám. Csatlakoznék az egyik előttem szólóhoz is: ha te erről eddig 2 éven át nem vettél tudomást, nagyon nehéz lesz most már változást elérned, a házasságod is rámehet. Ugyanakkor ki tudja meddig fog ennyit inni, is mikor fog még jobban elfajulni ez az egész? Milyen apa lesz így??? Mindenképp próbálj meg tenni valamit, óvatosan, türelmesen.
2009. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Túl öszetett ez az egész...Az előző házassága azért ért véget, mert megismerkedtünk a munkahelyemen. Egy erdélyi kisváros tévé hírbemondójaként dolgoztam, amikor Ö a kollégank lett háttérhang-ként, nős volt egy 10 éves kislánnyal.Nagyon megtetszett az a tipikus "rendessége" ami a férfiakban ritkaság számba megy, meghallgat, segít, nagyon házias, ugymond rokonlélek...A felesége 14 év házasság után(amikor megtudta a kapcsolatunkat) elvállt. Akkor Ö hozzám költözött,4 év után ugy láttuk jónak hogy házasodjunk össze. Megtörtént.A kapcsolatot az ex-el semmilyen szinten nem tartja ( még a gyerek érdekei miatt sem)Azóta az ex-e is ujra férjhez ment. A gyerekkel havi egyszer talakoztak, egész az idén májusig , maikor az is megszünt, mert a lánya aki most már 16 éves nem kereste, és Ö csak telefonon( a kiscsaj telefonszámot cserélt) meg internetes kommunikációs ezközökön keresztül próbálta elérni ( messenger, email)eredménytelenül...a biztatásom, hogy személyesen is megkeresse, hidegen hagyta...azzal a felelettel, hogy most már én vagyok Neki a legfontosabb, és már mindegy, mert a lánya sem kiváncsi Rá ha nem keresi. Azt hiszem innen indult el az igazi lavina, ahhol már semmi sem számít csak az ital.Akkor kezdtem feltenni a kérdést magamnak, hogy vajon mi van akkor ha a közös gyerekünk is így végzi..., gondolom 42 évesen valahogy másképp kellene élni....legfőképp a második próbálkozast nem kellene elrontani...vagy....mit tehetnék én, hogy segítsek???
2009. dec. 2. 19:05
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

Azt írod, hogy tönkretettél egy családot! Aztán, még majdnem hogy a gyereket hibáztatod, amiért az apja szemét volt és elhagyta őket!A piálást eddig eltűrted...

Ezek után mégis mit nyavalyogsz? Megérdemled!!!!Ennyi

2009. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon naív vagy.Az emberek nem tanulnak a hibáikból,hanem elkövetik mindig ugyanazt.

Te most komolyan egy olyan pasinak akarsz szülni,aki simán megcsalta a feleségét,a gyerekét meg le se szarja?

Persze nem volt gond,amíg buli,fanta,haverok,viszont mishelyt ugyanabba a "családi életbe"akarod beleszorítani,mint az első felesége,ugyanúgy dobbantani fog.

2009. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Tönkretettem? Ezt mégis miből szürted le????
2009. dec. 3. 07:29
 19/25 anonim ***** válasza:
31%

1.) Minden jel szerint alkoholista a férjed.

2.) Van református alkoholmentő misszió

3.) Van az anonym.alkoholisták egyesülete.

4.)Tenni kell a megmentése érdekében!

Mégpedig úgy, hogy leülsz Vele megbeszélni a dolgokat,

és szükség esetén a szakemberek tanácsát kéred. (2+3)

5.) Gyermeket addig ne vállaj amig nem áll meg a piával, legalább 6 hónapra.

6.) Ha nem műxik a dolog 1-3 héten belül, adj ultimátimot, és max. újabb 1-2 héten belül kezdeményezd a válást.

2009. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
18:21 vagyok. Hát az ígéreteket mi is hallgattuk, h nem iszom többet. anyu feldobta a labdát a család vagy az ital...válás lett a vége, az ital maradt. :S nem láttam pozitív irányú változást, max ideiglenesen. az alkoholisták rosszabbak, mint a kábszeresek. mert a drogosok egy idő után leteszik a cuccot többségében. (kivéve a heroinisták-nekik nehezebb), de az alkoholisták... az a baj ezzel, h ez nem csak egy gyerekkori hülyeség. és az engedélye nélkül elvonóra se vitetheted. vagy belátja és segítséget kér, vagy nem. szerintem ülj le vele őszintén beszélgetni. bár sztem majd hallani se akar róla. de azért próbáld meg. sajnálom, h így alakult a dolog... bár 6 évig ezt nézni... azért hamarabb kellett volna már kicsit kezdeni ezt a megmentős akciót.
2009. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!