Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem új nője hozta be ma...

Az exem új nője hozta be ma az üzletbe (munkahelyem) a fiam számára a mikuláscsomagot! Tudom, hogy dolgozik a volt férjem, de a 3 év alatt nem volt erre példa. Most nyomoz utánam?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk jó kapcsolatban, fiam nem is jár oda,mióta született közös gyerekük,mivel elhanyagolva érezte magát. Az ajándékokat azonban eddig mindig a volt anyóssal küldték. Nem értem mire ez, múltkor például felajánlotta, hogy behozza a gyerektartást, mert elfelejtették feladni, és hogy ne késsen olyan sokat. Eddig meg került engem a nő.
2009. dec. 2. 22:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem barátok, vagy vmi hasonló nem igazán lehetünk. Életemben nem váltottam Vele 2 szónál többet, de már így is tudom nem vagyunk egy hullámhosszon. A fiam pedig tényleg maga döntött úgy, hogy nem megy az apjához, számomra pedig sértő volt, hogy amikor ott volt a fiam, a nő és a kicsi nem is voltak otthon. Nem foglalkozott a gyerekemmel ( nem is várom el) ezért volt érdekes számomra ez a szitu. Hogy milyen testvérek lennének? A fiam 8 éves, a lányuk másfél. Sok közös téma nem lehetne.
2009. dec. 3. 13:56
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyzés szinten, az én 8.5 éves fiam, ha olyanja van, jól eljátszik a második párom 2.5 éves lányával. Ha nincs olyanja, akkor meg a maga korabeliekkel is tud morci lenni.


Amúgy én is örülök, ha ilyen figyelmesek velem. Persze, ha hátsó szándékot, rosszindulatot akarsz keresni, az a te dolgod, megakadályozni nem tudom. Én azt is másképp értékelném, hogy az új családja egyedül hagyta a fiaddal az apját, hogy kettesben lehessenek. Néha ez is kell, mi is szoktunk a fiammal külön, apás-fiús programot csinálni, és ő hálás érte.


Sok múlik a TE hozzáállásodon. A 8 éves gyerek még nem dönt teljesen önállóan. Ha Te és a volt párod hozzáállása ennyire különbözik, akkor szegény gyerek eléggé bajban lehet, amikor mindkettőtöknek meg akar felelni. (Márpedig meg akar. Ez ösztönös. Ha az egyik szülő a másik ellen hangolja a gyereket, azzal leginkább a gyereknek árt. Nem tudom, milyen a helyzet nálatok, de oda kell figyelni erre!)


Én a helyedben örülnék, ha rendeződne a viszony és a fiam felvenné fonalat az apjával. A gyereknek mindkét szülőjére szüksége van. A válás ezen nem változtat. Az a felnőttek dolga. Ahogyan az is, hogy annak ellenére, hogy ők már nem akarnak együtt lenni tovább, miképp hozzák ki a legjobbat a gyerekük számára ebből a helyzetből? Sok sikert ehhez!

2009. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyomoz utánad. Szerintem adj neki egy esélyt, beszélgess vele egy fél órát, aztán lehet, hogy kiderül, hogy normális. Ha meg nem, akkor csak fél órát vesztettél az életedből... Esetleg megkérdezheted tőle, hogy hogyhogy mostanában keresi a társaságotokat.
2009. dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!