Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon a szívemre veszem a...

Nagyon a szívemre veszem a párkapcsolati összezördüléseket. Néha úgy érzem összeomlok. Hogyan tudnám könnyebben felfogni?

Figyelt kérdés

Első szerelem és hosszú ideje tart. De van néhány apróság, ami már megvisel.


Elég érzékeny ember vagyok. És úgy általában is próbálok figyelni a körülöttem levő világra, de főleg így, ha a szerelmemről van szó. Régebb is nagyon oda voltam érte, és a kisebb dolgokat is magamra vettem, sokat emésztettem magam és aggódtam.


Sokat aggódom a jövőn. Nem annyira a saját jövőmön, hanem hogy nem tudom összeegyeztetni a párkapcsolatot és az önmegvalósítást. A párom nem szereti az én hobbijaimat, nem érdekli a szakmám és újabban alig van közös témánk magunkon kívül.


Sok veszekedésünk és nézeteltérésünk volt. Én nagyon sokszor túltettem magamat ezen és nem csináltam belőle nagy dolgot, örültem, hogy együtt vagyunk. Viszont pár komolyabb összeveszés után, már nem tudok annyira elmenni azok mellett ami történt. Folyton eszembe jutnak a régi dolgok, sérelmeim. Máskor meg örülök, hogy együtt vagyunk.


Úgy érzem, hogy nem figyel rám, nem ért meg és nem valami kíméletes velem. Tudom, hogy szeret, de nem akar megérteni engem.


Meg akarom változtatni. Tudom, hogy ez egyesek szerint nem szép dolog, de én jó irányba akarok változtatni rajta. Viszont ő nem akarja, nekem meg így nem jó. Azt hittem, hogy lesznek közös témáink, hogy meg tudom szerettetni vele azt, amit én szeretek, hogy tudunk együtt hasznosan és egymást építően meglenni.


Az ilyen párkapcsolati összezörrenések, vagy akár csak az, hogy eszembe jutnak régebbi sérelmeim, esetleg az, hogy a jövőnkön aggódom, hogy mi lesz ha nem változik meg, vagy rossz irányba változik, mivan ha nem tudok önmegvalósítani és vele lenni egyszerre, és félek hogy elhagy... Ezek a gondolatok nagyon megviselnek. Már befolyásolják az egyetemi tanulmányaimat. Lehet, hogy részben ezért sem tudok aludni. Sokat rágódom, önkéntelenül is ezekre gondolok és kicsit görcsölök.


Tudnátok valami tanácsot adni? Hogyan tudnám megvédeni a tanulmányaimat és a személyiségemet?


2014. jan. 21. 06:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Szakítás.
2014. jan. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus női probléma! Hogy védd meg a személyiséged, amelynek alapelve, hogy átírd a párodét! (Ja, megszerettesd vele, jó irányba változtasd!) Nem fog menni! H a mégis, akkor meg minek? Venni kell egy robotot, akinek nincs személyisége és olyanra programozod át amilyenre akarod! Nekem sem hiányzik, hogy folyamatosan "jó irányba" akarják átírni a személyiségemet!


A párválasztás úgy működne, hogy aki tetszik kívül belül, azzal megpróbálok egy életet. Sok-sok alkalmazkodással, elfogadással! Szerintetek pedig: kiválasztok egyet szemre, utána megteremtem magamnak a saját igényeimre! Szép legyen, okos, makacs, kemény, célratörő igyekvő, törtető, mert csak így lehet sok pénzt keresni, egyébként, meg gyámoltalan, képlékeny, alkalmazkodó, hangtalan, odaadó, és könnyen befolyásolható legyen, mer csak így tudom az orránál fogva vezetni! ... és még erre is vágyjon!


Ez így együtt nem fog menni! (F/sok)

2014. jan. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vagyok nő. A helyzet az, hogy barátságból alakult ki. Mindketten akartuk és egyre jobban közeledtünk egymáshoz. Nagyon sok olyan tulajdonság van, ami nekem tetszik benne, viszont van ami nem. Én eleinte azt hittem az ilyen tulajdonságairól, hogy el akarja hagyni, illetve hogy csak kényszerből viselkedik úgy. Viszont egyre inkább kezd nekem úgy tűnni, hogy nem akar megváltozni. Mindig van valami kifogás. És minden marad a régiben.

2014. jan. 21. 07:05
 4/17 anonim ***** válasza:

3 Az emberek megérzik, ha valami rejtett negatívítás van a másik emberben.


Zárd le.

2014. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan tulajdonság van, ami nekem tetszik benne, viszont van ami nem. Én eleinte azt hittem az ilyen tulajdonságairól, hogy el akarja hagyni, illetve hogy csak kényszerből viselkedik úgy



Azt is megérzi a laikus ember, ha valaki csak szerepet játszik.

2014. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne írjatok rébuszokban. Jobban szeretem az érthető, szájbarágós párkapcsolati tanácsokat. Tapasztalatlan vagyok és nem értek hozzá.
2014. jan. 21. 07:20
 7/17 Jégtánc ***** válasza:
Nem tudsz valakit csak úgy megváltoztatni.Elfogadni kell vagy nem kell az embert úgy ahogy van.Ha neked ez nem megy,akkor nem vagytok egymásnak igaziak.
2014. jan. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A címben feltett kérdésre is kaphatnék valami választ?

2014. jan. 21. 07:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Rendben megkapod:


Ez az ember szinészkedik neked. Ő jobban ismer téged, mint te őt, ezért van az, hogy bizonyos dolgok tetszenek neked, bizonyos dolgok taszítanak vele kapcsolatban.


A taszítós oldala a valós.

2014. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem részletezitek valami túlzottan a válaszokat.

De köszönöm az eddigieket

2014. jan. 21. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!