Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás esküvő nélkül?...

Gyerekvállalás esküvő nélkül? Miért annyira ragaszkodóak az esküvőhöz a szülők?

Figyelt kérdés

Nekem szüleim mindig azt mondták, hogyha van eszem akkor gyerekvállalás előtt férjhez megyek. Mindíg felidegesített ez a felfogás, nem szóltam vissza. De itt a nagy dillema : 30 éves az ember, vagy több, megvan a biztos anyagi háttere meg minden. Úgy érzik párjával tudnának vállalni egy gyereket. Viszont a férfi nem veszi el feleségül a csajt, hivatkozva arra hogy a papír nem bizonyít semmit(nő véleménye is ez). És ha a nő szeretne esküvőt előtte, de a férfi nem, akkor mi lesz? Ezért dobni /szakítani valakivel? Mert nehogymár a nő kérje meg a férfi kezét...

Nem tudom mennyire értitek a problémát ebben... Ja, és akkor persze úgy vállalj gyereket hogy a szülők kedvére is tegyél, mert ha valamit ajánlanak akkor az úgy is legyen ( ha jót akar magának az ember). De azert a 30-as éveket sem akarjuk túllépni gyerekvállalásra...



2014. jan. 21. 23:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%

Kedves #8, és azt nem tudod elképzelni, hogy pont ahogy vannak olyanok, akik számára elvből fontos a házasság, másnak meg egyszerűen az elvei ellen való? :))

(érdekes, pedig szerintem tök logikus, hogy ha vannak elvi házasság-pártiak, akkor nyilván elvi házasság-elleneseknek is kell lenniük)

2014. jan. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

Dehogynem tudom elképzelni. Csakhogy a kérdező konkrétan megírta, hogy mi a helyzet: "a férfi nem veszi el feleségül a csajt, hivatkozva arra hogy a papír nem bizonyít semmit(nő véleménye is ez)".

Nekem ebből az jön le, hogy igazából mindkét félnek tökmindegy.

Amit írtam, azt ebből az alaphelyzetből kiindulva írtam. Nyilván ha valaki határozottan NEM akar esküdni, akkor az egészet felülírja ez a tény.

2014. jan. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Kedves #10-es, téged jól félrevezettek eszerint, a teljes hatályú apai elismerésnél az apa családi állapota teljesen lényegtelen (ezért arról nem is kérhető semmiféle papír), az anyáé érdekes annyiban, hogy nem él e házasságban, vagy nem élt-e házasságban a fogantatás valószínű ideje óta. De erről sem szoktak igazolást kérni, lévén 2 perc alatt lekérik a népesség-nyiilvántartóból, csak elvált ANYA esetén kell vinni a válási papírt, a fiókból.

Névváltoztatási kérelem sincs, a gyereket automatice úgy anyakönyvezik át (már megszületett gyerek esetén) ahogy a nyilatkozatban kérik, a választék ugyanaz, mint házasság esetén. Hivatalosan ez kell:


Szükséges okiratok:

- Mindkét Szülő érvényes személyazonosító igazolványa, (ennek hiányában) érvényes útlevele szükséges, lakcímigazolvánnyal együtt. Természetesen megfelelő a régi formátumú személyazonosító igazolvány is melyben a lakcímadatok is szerepelnek.

***- Terhesgondozási könyv

***- Szakorvos (szülész-nőgyógyász) által kiállított bizonyítvány (igazolás), mely a szülés várható időpontját tartalmazza. 6/2003.(III.7.)BM rendelet

- Ha az anya családi állapota elvált, záradékolt házassági anyakönyvi kivonat (az anyakönyvi kivonat megjegyzések rovata tartalmazza a válás adatait) melyet a házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezető adhat ki.

(*** megszületett gyereknél ezek helyett a gyerek születési papírjai)

Normál esetben tök sima ügy, az ember ketten bemegy az anyakönyvvezetőhöz vagy a gyámügyhöz, igazolják magukat, bemutatjáka gyerekre vonatkozó terhességi vagy szülés utáni papírokat, kitöltik a formanyomtatványt, aláírják, és kész, sacckb 15 perc.


És minden GYK-n terjengő dezinfóval ellentétben mind a gyerek születése előtt, mind utána illetékmentes, a családi jogállás rendezése az állam érdeke is.


(tudom, mert egyébként kétszer átestem rajta:)))

2014. jan. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12%
#12 " "a férfi nem veszi el feleségül a csajt, hivatkozva arra hogy a papír nem bizonyít semmit(nő véleménye is ez)". - ja, ha tőlem kérdezi meg valaki, én is ezt szoktam neki mondani, egyfelől, mert tényleg ez a véleményem, másfelől, mert az ember nem szokott világnézeti kiselőadást tartani.
2014. jan. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

Az a véleményem, hogy 30 évesen az embernek már ki kell alakítania az önálló életét, és addigra a szülőkkel is meg kell értetni, hogy nagyon fontosak, nagyon szeretitek őket, de az életetek mégiscsak a tietek, és úgysem fogjátok ugyanúgy élni ahogy ők tették, vagy ahogy ők szeretnék. Nem is lehetne, mert a világ közben változott elég sokat.


Szóval van egy határ, ahol azt kell nekik mondani, hogy innentől már nincs beleszólásuk. Ezt általánosságban írom, nem csak a konkrét kérdés miatt. Ha folyton nekik próbálsz megfelelni, akkor számukra természetes lesz, hogy elfogadod a "jó tanácsaikat". Először az esküvő kapcsán, aztán hány gyereket vállalj, miért az lesz a neve...stb.


Mi esküvő előtt vállaltunk gyereket. Pontosabban nagyon gyorsan jött (ezzel nem azt akarom mondani, hogy később nem volt tervben). Párom megkérdezte, hogy tartsunk-e egy lagzit, pont emiatt a felfogás miatt, mit szólnak majd hozzá a tágabb rokonságban. De én nem akartam, több okból. Nem akartam, hogy mindenkiben az maradjon meg, hogy mi csak a gyerek miatt házasodunk. Másrészt nagy buli lett volna nekem, ha a hányinger miatt rá se bírok nézni a menüre, nem bírok táncolni az állandó derékfájás miatt, és kb. 8-9 óra körül legszívesebben mennék aludni.

Szóval nem házasodtunk, és szerencsére nem is csinált belőle senki problémát. A babát így is mindenki nagy örömmel fogadta.

Viszont 1,5 évvel később rendesen, gyűrűvel megkérte a kezem, és nagyon szép esküvőnk volt, jó nagy bulival. A picur is ott volt.

2014. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

UI: azt kihagytam, hogy pusztán az apasági nyilatkozat, meg a gyerek neve miatt házasodni elég buta kifogás.

Az apasági nyilatkozat megtétel fél óráig sem tartott, bementünk a hivatalba, elintéztük, aztán a papírt betettük a kórházi holmik közé, hogy kéznél legyen a szülés után. Ebben semmi macera nem volt. Most, hogy már házasok vagyunk, a házassági anyakönyvi kivonatot kell majd vinni apasági helyett.

2014. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

A házasságot csak papírnak tekintők ! Felborult a világ?

A homoszexuálisok tüntetnek azért,hogy házasodhassanak és legyen Papírjuk is róla. A "normális" párok meg semmibe azaz értéktelennek tekintik a házasságkötést?

Nem összeházasodottak az miért nem mindegy nektek,hogy kinek a nevén van a gyerek? Miért kell az a papír,hogy a gyerek apja x vagy y. hiszen ti papír nélkül is tudjátok,hogy a valóságban kié is az a gyerek. Hát nem igaz? Ja és ha már a papírnál tartunk a házatokat,autót,stb. miért írjátok a nevetekre? Minek arról papír,hiszen ti magatok is meg a szomszédok, haverok, ismerősök,mindenki aki nektek számít tudja,hogy az a tietek vagy nem? Hát minek a papír?

2014. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves #17, "Nem összeházasodottak az miért nem mindegy nektek,hogy kinek a nevén van a gyerek?" - röhögni fogsz, nekem az is tök mindegy, azon is általában a nagyszülők-rokonság szoktak hisztizni, akiknek a tudatában még az egyébként vagy hatvan éve nem igaz "elismeri = nevére veszi" agyrém él élénken... Egyébként apasági nyilatkozat esetén pont ugyanaz van, mint házasság esetén is, a szülők közös döntése szerint a gyerek családneve lehet az anyáé, az apáé, vagy a kettő kötőjellel... a gyerek névviselése teljesen független a szülei közötti kapcsolattól, sőt, még a szülő-gyermek kapcsolattól is, semmiféle szülői jog vagy kötelesség se függ a névtől.


A ház meg a kocsi meg valamiféle eltévelyedett logikával jöhet ide, mert a ház meg a kocsi az tulajdon, adott esetben az én tulajdonom. A párom, a gyerekem meg NEM TULAJDON, nem tulajdona senkinek...

2014. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

"És ha a nő szeretne esküvőt előtte, de a férfi nem, akkor mi lesz?"


Nekem ha egy gesztus semmit nem jelent a másik félnek akit szeretek tudom, hogy sokat jelent akkor egy semmiséget nem tudnák megtenni az ő boldogáért.

2014. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
""És ha a nő szeretne esküvőt előtte, de a férfi nem, akkor mi lesz?" - valójában akkor nem lesz esküvő ugye, mert ahhoz mindkét féltől egyértelmű "IGEN" válasz kell. Egyik fél se kényszerítheti házasságra a másik felet.
2014. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!