Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám meggyőzni anyuékat...

Hogy tudnám meggyőzni anyuékat, hogy ne küldjenek be minden héten matek korrepetálásra? (részletek lent)

Figyelt kérdés

8.-os vagyok és eddig 4-es voltam matekból,de év elején leromlottam... egymás után írtam két 2-es dolgozatot,de mostanában pedig már ismét 4-eseket írok.

A szüleim azóta sem bocsájtották meg a két 2-est.

Megparancsolták,hogy minden pénteken járjak be a suliba reggel hétre,hogy a matek tanár tudjon korrepetálni.

Eddig kétszer voltam bent és semmit sem használt!

Sokkal jobban megértem magamtól és a könyvtől, mint a tanár magyarázatától. Mostanában csak azért írok 4-es dolgozatokat,mert megijedtem a két 2-estől és ezért nagyon sokat tanultam egyedül. A szüleim viszont nem értik meg,hogy a 4-es osztályzatok nem a tanár magyarázatának köszönhetőek! Olyan mintha minden pénteken lenne egy nulladik órám ami matek! Hogy vegyem rá a szüleimet,hogy ne kelljen matek korrepetálásra járnom?


2009. dec. 3. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Monjduk 5ösöket írsz...
2009. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a félév. Köss alkut. Itt a félév, javítottál, nem jársz be az első dolgozatig, és ha az legalább négyes, nem kell bejárnod. Mert persze tudjuk, hogy a matek korrepetálás megterhelő, mert péntekre mindig sok a tanulnivalód anélkül is, ezen kívül az önbizalmadat rombolja, illetve akármilyen negatív hatással van rád, aminek a szüleid nem örülnek.


(Persze ha rosszabb dolgozatot írsz, kell valami amit megteszel... Két korep? Különtanár? Valami.)

2009. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Csinálj ötöst, ha már a négyes megy akkor nem kell sok az ötöshöz.
2009. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most ötöst ír azt megint a tanárnak tudják be... ettől persze még nem hülyeség, hogy próbálkozhat azzal is.:) Csak nem megoldás.


19:51-el viszont egyetértek. Mondd el szüleidnek, hogy nem érzed, hogy használna a korrepetálás, Te saját magadtól javítottál, mert összeszedted magad. És hogy kössetek egyességet, ahogy 1951 is mondta. Ha a következő félév első dogája legalább 4-es különóra nélkül, akkor bizonyítottál. Addig most már nyugodj bele szerintem erre pár hétre.

2009. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Orulj, hogy a szuleid foglalkoznak veled, orulj, hogy fontos vagy nekik! Tudom, te ezt most meg nem erted, de par ev mulva erteni fogod, miert fontos a tanulas.

Legfokepp ilyenkor, amikor egy ujabb suli (gimi, szakkozep) elott allsz.

Szerintem menjel be arra az egy ora matekra, es ha valamit nem ertesz, kerdezd meg a tanarodat, es ez a tanar elott is egy jo jel, hogy szorgalmas vagy es bemesz pentek reggelenkent.

Mindenkepp menjel! Ha jo jegyeid lesznek, te leszel a legboldogabb! Es tudod, a szuleid tudjak, hogy nagyon jo vagy matekbol, ezert szeretnek a legtobbet kihozni beloled!

2009. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
34%

Senki nem hal bele 1-2 db 2esbe xD

Stréber riadóó :P

2009. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
utolsó: kukásnak is kell lennie valakinek
2009. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%

kukás lesz max az anyád


2 db 2-estől miért kell rinyálni, nem mindegy 2-es vagy 4-es? Az a lényeg megírja jól a felvételit meg az érettségit.


Ennyi stréber nyomorékot :D

2009. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Miért lenne már mindegy,hogy kettes-e vagy négyes?

Ha jól megírom a felvételit, viszont félévkor kettes vagyok akkor nem vesznek fel olyan gimnáziumba ahonnan később egyetemre is bejutok.

Utolsó válaszoló te biztosan rossz tanuló vagy és azért kűzdessz,hogy ne bukj meg és felvegyenek egy szakmunkásba :D


A többiek válaszát köszönöm!

Megpróbálom meggyőzni anyuékat,hogy csak az írásbeli felvételi előtt járjak, utána tegyünk egy probát,hogy korrepetálás nélkül hányasra tudom megírni egy dolgozatot és ha legalább 4-es akkor ne kelljen több korrepetálásra járnom. Remélem sikerül! :)

2009. dec. 6. 11:19
 10/12 anonim válasza:
0%
Azé tanuld meg kis csaj , tökre mind1 milyen suliba jársz , szakmunkásba vagy gimibe , ugyan úgy egy kis senki maradsz mind mindenki ;)
2009. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!