Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg Édesanyám,...

Miért nem érti meg Édesanyám, hogy most, másodéves egyetemistaként jöttem rá, hogy mást szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Világ életemben kétfelé szerettem volna menni, ha felnövök, de az egyiktől a gimnáziumi tanárom a nem éppen kedvcsináló tanítási módszerével eléggé eltántorított, így a másik irányba indultam el. Másodéves vagyok egy jónevű egyetemen, és mostanra jutottam el odáig, hogy nagyon megbántam ezt a döntést. Szeretnék felvételizni a másik egyetemre, a pontjaim alapján nagyon jó eséllyel fel is vesznek (de ha mégsem, akkor is folytathatnám ezt, egyébként). Ha viszont ott akarok tanulni, a mostani képzésemet abba kellene hagynom. Édesanyám szerint ennek az lesz a vége, hogy se itt, se ott nem szerzek diplomát.


Egyébként én szívesen elvégezném mind a kettőt, de sajnos akkor az egyiket ki kellene fizetnem, amire nincsenek meg az anyagi lehetőségeim.


Annyiszor próbáltam már beszélni erről Édesanyámmal, de egyszerűen megmakacsolta magát, már olyasmit is a fejemhez vágott, hogy az egészet azért találtam ki, mert nem akarok diplomát! :/


Adjatok tanácsot, hogy értessem meg vele, hogy úgy érzem, rossz úton járok, és nagyon szeretnék váltani?


Előre is köszönöm!


L/20


2009. dec. 4. 14:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Persze, mindenkinek jogában áll eldöntenie mit akar tanulni, de ahhoz nincs joga, hogy feleslegesen pumpolja a szüleit, és úgy tegyen, mintha azok sz...rnák a pénzt. Mert az egyetem finanszírozása min. 30 e egy hónapra! Szóval az minimum 300 000 Ft volt a szüleinek, amit most a háta mögé akar dobni.

Ebbe kéne belegondolni és utána ugrabugrálni a szakok között.

2009. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Akik az anyagi vonzatát emelték ki a dolognak: épp ez a lényeg! Legszívesebben mindkettőt elvégezném, de pont azért kell választanom, mert csak akkor tudom ingyen csinálni! Ha párhuzamos képzésen akarnék tanulni, akkor az egyiket ki kellene fizetnem, ha viszont a mostanit abbahagyom, akkor a másikat is elvégezhetem ingyen, csak az utolsó félévvel csúszom ki az állami támogatásból, de arra addig van négy és fél évem, hogy megkeressem a pénzt diákmunkával.


Egyébként ahová menni szeretnék, azzal a diplomával valószínűleg jobb eséllyel lenne állásom a jövőben, mint a mostanival.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, azért örülnék, ha még leírnátok páran a véleményeteket. Tele vagyok kétségekkel. ><

2009. dec. 5. 19:18
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Két lehetöség van: vagy anyukád fizeti a tanuást és akkor arra fizet, amire akat - tehát, hogy a mostanit fejezd be,

vagy azt tanulsz, amit akarsz, de megkeresed rá a pénzt.

Mindent egyszerre nem lehet.

2009. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Biztosan nem voltam egyértelmű. Még egyszer tehát: én egy fillért sem kérnék a szüleimtől erre, tudom, hogy vállalnom kell a felelősséget a döntéseimért. Ha megtehetném, elvégezném párhuzamos képzésben mindkét szakot, de azt nem tudnám kifizetni. Ezért kell otthagynom a mostanit, ha át szeretnék menni a másikra, mert akkor elvégezhetem ingyen. Csak az utolsó félévért kell majd fizetnem, mert azzal már kicsúszom az államilag támogatott 12 félévből - de ezt az összeget sem a szüleimtől kérném el, hanem magam fogom megkeresni (remélem, sikerül, de miért ne sikerülne?).


Anyagi oka tehát nem lehet annak, hogy Édesanyám ellenzi ezt a döntést. Ráadásul soha nem várnám el, hogy a szüleim ekkora összegeket áldozzanak fel, csak mert én nem jöttem rá idejében, mit is szeretnék tulajdonképpen... ezért kicsit rosszul esett, aki önzőnek nevezett emiatt.


Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat!

2009. dec. 7. 12:10
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Én is ugyan így vagyok mint te:D Szerintem ha ezt elkezdted akkor fejezd be, ha már úgy is van egy éved akkor ne vesszen el, utána meg tudsz dolgozni ha meg lesz ez a diplomád és közben levelezőn tudod csinálni a másikat, és így lesz pénzed rá, sokan így csinálják.Vagy ha nagyon szeretnéd a másik képzést akkor iratkozz át minél előbb, így viszont elveszik ez a másfél éved, pedig biztosan keményen kellett tanulnod.

19f

2009. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%
Bocsi de ő állja a számlát és aki fizet az diktál. Nem arról van szó hogy elitéli a döntéseidet hanem arról hogy mielött nyugdijba megy neked legyen bejáratott munkád, élettapasztalatod. Ha már 2 év ráment a dologra fejezd be és utána saját erőből a másik.
2009. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó nehéz választani, erkölcs és tudatosság terén. Egy dolog tény. Csak olyat válasz munkádnak amit szeretsz csinálni, mert pokol lesz az életed a megalkuvástól. Anyukádnak pedig mond el, hogy lesz diploma csak elhúzódik a dolog egy kicsit.
2009. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Azt azért nem értem miért olyan nehéz felfognod leendő diplomás létedre,hogy nem mindegy,hogy 2 vagy 4 évig tart még el édesanyád,a tandíj az elenyésző egy felnőtt szükségleteihez képest.
2009. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem szoktam olyan irtózatosan sok pénzt kérni, gyakorlatilag csak a buszbérletem árát. Amire költök (egy-egy ruhadarab vagy egy kávé), azt eddig mindig sikerült ösztöndíjból megoldanom, ráadásul a maradékot haza is adom. Itthon sokszor én főzök, takarítok, ha több időm van, mint Édesanyámnak. Nem értem, miért feltételezitek, hogy valami pénzéhes boszorkány vagyok, aki ki akarja semmizni a szüleit... :P


Sikerült valamennyit beszélnünk a dologról, úgy tűnik, Édesanyám enyhült valamicskét a dolog irányába, bár nem örül a döntésemnek. Indokképpen viszont csak azt tudja felhozni még mindig, hogy a végén esetleg nem lesz semmilyen diplomám. De be fogom neki bizonyítani, hogy szerencsére téved. :)


Köszönöm szépen a válaszokat!

2009. dec. 9. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!