Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak pozitív, ha...

Hogyan maradjak pozitív, ha minden nap kudarcok érnek?

Figyelt kérdés

November óta nem dolgozom, azóta minden csak a munkakeresésről szól, amikor behívnak valahová, akkor boldog vagyok, aztán amikor visszajeleznek, hogy most nem rám esett a választás, még mélyebbre zuhanok, mint ahol voltam. Folyamatosan a sírás kerülget, vagy a vágy, hogy szétverjem a lakást, a telefont, a laptopot...stb.

29 éves vagyok, szeretnénk már gyereket, de amíg nem kapok bejelentett munkát, egyáltalán eszünkbe sem juthat. Úgy érzem, nem fogom már ezt sokáig bírni, és lassan ott tartok, hogy már a remény sincs meg bennem, hogy valaha is lesz munkám, utána gyerekem, rendes életem. Már tényleg mindent megtettem, és sehová sem vesznek fel, ált. a 3. fordulóig eljutok, aztán hello. Teljes kilátástalanságot érzek.



2014. jan. 27. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly január őta vagyok így...

Komolyan már árufeltöltőnek, is jelentkeztem....


M is már szetnénk gyeket..de erre mikor esz esély, mert oké hogy 2-en meg tudunk egész kényelmesen élni 1 fizuból, de szeretnénk előrelépni, családot...stb..

:(:(:(:(:(:(


Annnyira haszontalannak érzem magam...

2014. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kérdésből ítélve nő lehetsz. Sajnos nagyon nehéz dolgod van a korod miatt, bizonyára a munkáltatók is sejtik, hogy csak addig számíthatnának rád, amíg letelik a próbaidő, aztán egyből bejelentenéd, hogy terhes vagy. :( Őszintén szólva így én sem vennélek föl, a munkaadó munkavállalót keres, nem terhes nőt, bocsi, hogy ilyen nyersen fogalmazok... (28 éves nő vagyok én is egyébként. :) )


Nagyon sok sikert kívánok neked hozzá! Arra figyelj az interjúkon, hogy ki ne csússzon a szádon a gyerek szó, és ha fel is vennének valahová, mindenképp várj 3-4 évet, míg gyereket vállaltok. A lojalitás nagyon fontos, nemcsak egy irányba, a munkavállaló felé, hanem fordítva is.

2014. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, sosem szabad feladnod. Csak kíváncsiságból kérdezem, mi a végzettséged, kedves kérdező?
2014. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok, nyilván nem mennék el egy év után szülni, hanem 2-3 év után, de minél később kapok munkát, annál kevesebb időm lesz, mert nem 40 évesen akarom szülni az első gyerekemet. és egy 22 éves is ugyanúgy szülhet...ez nem fair, mert rengeteget tanultam, és dolgoztam is, csak éppen nem jelentett be az előző főnököm, onnan emiatt jöttem el. Szerintem 29 évesen nem vagyok öreg egyébként, több évnyi tapasztalat van a hátam mögött, nem tudom, mit csináljak, menjek el utcaseprőnek 2 diplomával?
2014. jan. 27. 13:13
 5/12 A kérdező kommentje:
van rajztanári és grafikus végzettségem is, az utóbbi években grafikusként dolgoztam, az első 1-2 évben meg tanítottam.
2014. jan. 27. 13:14
 6/12 Lienah ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és 1. válaszoló:

Gondoltam leírom nektek a történetem, hátha kicsit "pozitívabbnak" látjátok a saját helyzeteteket.


1. Sok évi próbálkozás után végre összejött a bébi (jelenleg 25+3hkm vagyok).

2. Ugyan egy olcsó albérletben de szépen éldegéltünk (havi cirka 300e Ft. bevételünk volt)

3. Szüleink sajnos nem élnek meg egyszerűen (kisnyugdíj + lakáshitel), de ezzel se volt gond, ahol tudtunk segítettünk.

4. Februárra terveztünk egy kisebb esküvőt (20-40fő, esküvői ruha, ebéd étteremben), névváltoztatással (mármint ami a páromat illeti, illetve utána ugyebár az én "asszonynevem" intézése)

5. Én állami szférában dolgozom, mint megbízásos (szóval évente hosszabbítanak..), úgyvolt, hogy január 2-vel a kezünkbe lesz a szerződés, de ez MÉG nem történt meg, noha a munkám kell... csak reménykedem, hogy a gyerek születése elött meglesz , addig dolgozom ezerrel, amíg még tudok mozogni, bár tény, hogy egyre nehezebb..(igéretek persze vannak...), csakhogy legalább 12 kigürizett év után lehessen TGYÁS-om és GYED-em...

6. Párom január 6-tól munkanélküli lett (megszűnt a munkahelye), de ígyis befoghatjuk a szánkat mert kapott 3 havi "végkielégítést".

7. Nyilván a baba kérdés már eldöntött (elvetetni nem lehet), intézetbe nem adjuk!!!

8. Ha ezeket előre tudjuk, nyilván nem vállalunk gyereket.

9. Azóta az egészségünk is romlott (csak reménykedünk, hogy nem megy a baba rovására, bár eddig úgytűnik nem), sokat fogytam, vérképem a béka popsija alatt stb...

10. Párom, noha melót keres ezerrel, nem egyszerű... Ha nem talál hipp-hopp (1-2 hónapon belül), én kb 2-3 héttel később szülök, akkor nagy kaksiban leszünk...

11. Próbáljuk húzni-halasztani azt, hogy el kelljen költöznünk az albiból (spórolunk ezerrel, nem mintha eddig herdáltunk volna).

12. Remélem nem kell a szülők 1,5 szobásába költözni (főleg mert sajnos szegényekkel nem egyszerű az együttélés).


A lényeg, hogy nem szabad feladni!!!!

Mi is azon vagyunk, hogy mindent "átvészeljünk", pedig higyjétek el, nincsenek egyszerű napjaink.

De MUSZÁJ!!! talpon maradni (nekünk most épp a baba miatt)!!


Hiszek benne, hogy az idei év (az eddigi sok rossz ellenére) tartogat még sok-sok jót!!! Mondhatni, innen már csak felfelé van!!! Szóval kitartást és sok-sok erőt kívánok nektek!

2014. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Felejtsd el a kilincselést, mert teljesen tök felesleges, ha föl is vesznek valahova, ahol hajlandóak bejelenteni, és lehúzhatsz egy évet, gyes után úgysem fognak visszavenni. 29 évesen már éppen elég munkatapasztalatod lehet, itt az ideje, hogy önállósodj! Valamihez biztos értesz... kezdd el, mint adószámos magánszemély, hirdesd magad, vállalj munkákat, és ha meglódul, később átválthatsz KATÁ-ra... Pill. a munkanélküliségből ez az egyetlen kiút (meg a havi 36e Ft-os közmunka, de azt inkább hagyjuk...)

Minden munkáltató rosszindulatú, önző féreg, akinek csak azért kellesz és csak addig kellesz, hogy nyerészkedjen rajtad, hogy amiért te dolgozol meg, annak kisebb-nagyobb részét lecsípje, és eltegye magának, és élje a dolcse vitát a te kontódra. De ha egy kicsit is szarabbul megy a cégnek, elmarad egy megrendelés, vagy kiszúrja, hogy nő a pocakod, akkor azonnal alád teszi a lapátot! És te ezért pitizel az "interjúkon"? Gondold már át egy kicsit... nekik kellene pitizniük neked, hogy dolgozzál rájuk!

2014. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

off.

mintha egyre több ilyen hangulatú kérdés lenne:


x "óta nem dolgozom, azóta minden csak a munkakeresésről szól,"

"még mélyebbre zuhanok, mint ahol voltam. Folyamatosan a sírás kerülget, vagy a vágy, hogy szétverjem a lakást,"

x "éves vagyok, szeretnénk már gyereket, de amíg nem kapok bejelentett munkát, egyáltalán eszünkbe sem juthat. Úgy érzem, nem fogom már ezt sokáig bírni, és lassan ott tartok, hogy már a remény sincs meg bennem, hogy valaha is lesz munkám, utána gyerekem, rendes életem."

"Teljes kilátástalanságot érzek."


mintha az 1920-as évek németországában járnánk...

állítólag, ott is ez volt,

emberek milliói voltak ilyen társadalmi-pénzügyi és érzelmi állapotban.

úgy gondolom, érthető, hogy a német lakosság nagy része

(félretéve az erkölcsi aggályokat)

a víz alól a felszínre akart törni...

[link]

csakhát, ennek is meg lett az ára...

2014. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbálj kihasználni minden szabad percedet, addig is, míg nem találsz munkát. Illetve addig vállalj el bármit ha találsz. Én is grafikus vagyok, de amíg továbbképeztem magam (3d programok, számítógépes, fotós ismeretek, webdesign), addig a pizzériától a ruhahajtogatásig mindent csináltam. Ha jó portfóliót, jó önéletrajzi weboldalt készítesz magadról, és elég képzett leszel, hidd el, téged fognak választani. Nagy a túlkínálat, ezért a profikat veszik fel, hát legyél te a profi. Vagy ha nem megy, legalább te kreativ lehetsz, találj ki valami olyan vállalkozást, amiből lehet boldogulni.
2014. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha grafikus végzettséged is van, miért nem kezdesz webdesign tervezésébe? Mi most kezdtünk bele a párommal a weblaptervezésbe, úgy vettük észre, hogy egy jó designer nagyon fontos és jól lehet vele keresni. Akár érdeklődhetsz külföldi irányba is, mi is igyekszünk inkább külföldi ügyfelekkel dolgozni.
2014. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!