Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem a sógorommal és...

Összevesztem a sógorommal és a férjem neki ad igazat, sőt még a fenyegetései, hogy agyonver, azok sem érdeklik? (kérdésed rövid, magyarázat hosszú. )

Figyelt kérdés

Volt a szülinapom, ahol itt volt a sógorom, a barátnőjével, meg az én legjobb barátnőm is, aki a sógorom volt nője.

A sógorom beszélgetett a legjobb barátnőmmel, a mostani nője meg ezt látta, rákérdezett, hogy miről beszéltek(a tortáról volt szó, amit a sógorom nekem sütött(cukrász), a sógorom meg azt mondta semmiről, állította, hogy nem is beszéltek, pedig látta mindenki, de nem volt fél perc a szóváltásuk.

A lényeg, hogy a mostani barátnője sírva fakadt, összevesztek(spiccesek voltak), odamentem, hogy beszéljék meg stb, segíteni akartam, a barátnőm pedig elszólta magát, hogy ők anno együtt voltak, amiről a csaj nem tudott, de hát az a múlt, mindegy, a lényeg, hogy napokkal később beszéltem a sógorom barátnőjével, így kibékültek. A sógorom azóta úgy gondolja, hogy én vagyok a legrosszabb ember a világon, mert ha én nem megyek oda a barátnőjéhez akkor ők össze sem vesznek, pedig a csajnak nem azzal volt baja, hogy beszéltek, hanem, hogy hazudott arról, hogy beszéltek.

Mindegy, kibékültek.


Aztán a sógorom meglopott, 21.000Ft-tal, (megkapta a SZÉP kártyát, hogy vásárolja le a szállást, de a kaját is lenyúlta) rákérdeztem a barátnőjénél (aki kapott a pénzen ruhát, cipőt, meg hát ott volt a sógorommal), hogy mit tud erről, ezért is én voltam a szarkeverő, mert minek kellett egyáltalán tudnia róla, már pedig ha már egyszer kapott ruhát, cipőt szerintem igen is van köze hozzá, meg ő volt az egyetlen tanú, aki látta, hogy mikor, mennyit, hol fizetett a sógorom.

Az is megoldódott, nem beszélünk a sógorommal, a barátnőjével azóta többször beszéltem, nem jelezte, hogy bármi baj is lenne, többször kérdezte, hogy van a fiam.


Most a fiam szülinapja volt, itt volt a sógorom anyóssal, apóssal. Anyósékat már meghívtuk, a sógoromnak elfelejtettem szólni, amikor itt volt, nekem nem veszi fel a telefont, a párom meg "óó majd holnap felhívom, na majd holnap" stb.

Úgy gondoltam, hogy akkor írok a barátnőjének(aki a jegyese azóta). Meghívtam őket, leírtam, hogy itt volt a sógorom, elfelejtettem hozzátenni, hogy nem egyedül, de nem értettem, hogy mi a baj azzal, hogyha egyedül jön át (nem értem miért féltékeny rám a barátnője, amikor a testvérével vagyok együtt, tőle van gyerekem).

A lényeg, hogy megfenyegetett a sógorom (a meghívás miatt), hogy ha még egyszer a barátnőjének csak kimondom a nevét agyonver.

Elmeséltem a páromnak mindent, vállat vont, hallani sem akar róla, szerinte teljesen igaza van a sógoromnak, hogy képzeltem, hogy a barátnőjének írok és úgy hívom meg őket.


A sógorommal mióta az eszemet tudom nagyon sok problémánk volt, 10000 oldalt írhatnék róla, milyen buta, mennyire nemnormális.

A sógorom állítja, hogy azért csinálom ezeket, hogy szétszedjem őket, mert én boldogtalan vagyok a testvérével és így senki ne legyen boldog körülöttem.

Nem vagyunk boldogok, de soha senkinek nem akartam rosszat, ebben is a segítőszándék volt, na meg, hogy együtt legyen a család. Nem igazán értem a dolgot és a párom hozzáállása nagyon bánt.

A párom kijelentette, hogy ha megver, meg is érdemlem.

Megkértem a sógoromat, hogy üljünk le, hárman beszéljük meg, azt mondta, majd ha egyszer úgy hozza az élet, bár szerintem ez nem épp a legjobb megoldás.

Mi a véleményetek, igaza van a sógoromnak?

A párommal mit kezdjek?


2014. jan. 29. 07:56
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Akkor elismétlem. Én nem szóltam arról, hogy a legjobb barátnőmmel mi volt közöttük, a barátnőm szólta el magát, de nem szándékosan, azt gondolta mindenki, hogy a barátnője mindent tud, rosszul fogalmazott a barátnőm, 2 szót nem kellett volna a mondatba tenni, máris minden rendben van. Én mindössze annyit avatkoztam bele, hogy nem engedtem el részegen kocsival, meg elmondtam, hogy amióta ismerem a sógorom még ennyire nem szeretett senkit. Nem tudom ez miben ártott nekik. Aztán a sógorom nagyon ki volt borulva, így írtam néhány mondatot a lánynak, természetesen nem a sógorom ellen, a sógoromnak segítettem.


Nyilván valami nem tetszett a sógoromnak, valahol igaza is van, ez egyértelmű, viszont nem gondolnám, hogy egy meghívás miatt agyonveréssel kell fenyegetőzni.


Igazából nem is érdekel a sógorommal való viszonyom, nem veszítek semmit, de a párom viselkedése nagyon rosszul esik. :(

2014. jan. 29. 09:27
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Én is valahogy így gondolom, nem rosszból próbáltam segíteni nekik, még akkor sem, hogy a sógorom többször, több tízezres tételekben már meglopott, keverte közöttünk a kakit, kitalált olyan dolgokat, amikkel engem akart bajba sodorni. :)
2014. jan. 29. 09:29
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én olvastam felületesen, de én nem értem, hogy mibe ütötte bele az orrát, azon kívül, hogy a barátnőjén összevesztek és erről beszélt velük, így ez megoldódott.

Ebből a szösszenetből az jön le, hogy nem ez a problémája a sógornak.


Kérdező! A férjed mit szólt, hogy meglopott titeket???

Ez se zavarja? Olyan oltári balhét csaptam volna a férjemmel is, hogy megemlegette volna!

Nem a pénz miatt, nem is az összeg miatt, elv????

Milyen család az, ahol a testvéreméktől lopok??? Azt hiszem, ha nem írom le is tudjuk!


Mit képzelnek ezek magukról? Számomra felháborító a férjed és a sógorod is, de az elmondottak alapján mindkettő ugyanolyan primitív barom.


Ültesd le a férjed és magyarázd el neki, hogy ezek nem normális dolgoknak, NE sárt dobálj, abból már biztos elege van, csak azt mondd el neki, hogy ő a férfi és neki kellene a gyerekei édesanyja mellett ilyen helyzetekben kiállnia!


Sajnos azt gondolom, hogy ez már nem lesz megoldás és ő ezt nem fogja felfogni, ha eddig nem tette! De régen nem vetted észre, hogy ő ilyen?!


Sajnálom a veled/körülötted történteket! Kész cirkusz!

2014. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
na, hogy nem a szép kártyádon vett ruhát a nőnek, az is biztos...
2014. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 kovpet ***** válasza:

"Aztán a sógorom meglopott"

majd

"Meghívtam őket"


Aki meglop és nem veszi fel neked a telefont, azt mondd már meg, hogy miért akarod meghívni magadhoz? Szerintem te szenvedni AKARSZ.

2014. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Attól, hogy mi rosszban vagyunk, attól függetlenül a 2 éves gyereknek nem kell ezt látnia, szereti a sógoromat, anyóséknál lakik (a sógorom), így ha átmegyünk vagy ott van néha-néha, mindig játszik a sógorommal, a gyerek miatt szerettem volna, hogy itt legyenek, nem azért, mert szenvedni akarok. :)



Hogy mit szólt a meglopáshoz.. Hm, kapott egy ejnye-bejnyét, aztán az anyósék kifizették a pénzt, ami eltűnt a kártyáról.


Amikor összekerültünk, amikor gyermeket vállaltunk még teljesen más volt minden, nem tudom mi történt vele, de nagyon kifordult magából..

2014. jan. 29. 11:20
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok!

Szerintem legyél érdektelen mindenkivel, tartsd be a protokollt, ne akarj segíteni, jófej lenni, mert úgy tűnik nem lehet velük!


A férjemmel kapcsolatban, biztos, hogy változtatnék irányába, ha a beszélgetés nem segít! Engem sem érdekelne az ő problémája, megmutatnám neki milyen érzés, amikor ilyen veled, amilyen!

2014. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
nincs bátyád? Nekem egyik húgomnak ilyet mondana a sógora, öcsémmel mind2en agyonvernénk az illetőt, meg a férjet is valószínű hogy nemáll ki a felesége mellett.
2014. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De van 2 bátyám :)
2014. jan. 29. 15:51
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha megbeszélnéd velük, hogy hasonlóképp bánjanak a férjeddel, és mikor jön "sírva" hogy a tesóid ezt meg ezt mondták, meg hogy megverik, akkor te mondhatod ugyanazt amit neked mondott az a gyász férjed. De én velük látogatnám meg a sógort, ha már a férjed ennyire beletojik.
2014. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!