Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok kapcsolatf...

Miért van ilyen sok kapcsolatfüggő ember?

Figyelt kérdés

Elsősorban nőkről tudok nyilatkozni, hiszen férfi vagyok. Rengeteg ilyen nőt ismertem meg különböző fórumokon. Nyavalyognak a sz*r házasságuk miatt, de nem hajlandóak elválni. Sokan szeretőt keresnek maguknak.


Vagy aki még nem házas és párkapcsolata van az is lazán ismerkedik velem, és ha jobbnak bizonyulok a párjától simán átnyergel rám. Annyi becsület nincs bennük, hogy szakítsanak, és úgy ismerkedjenek.


2014. jan. 30. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Jelentkeznék kivételnek :)


Ezt én se értettem, de én is látom, hogy ez megy majdnem mindenhol. A környezetemben is több ilyen példa van, volt.


A kapcsolatfüggő ember önállóan életképtelen. Retteg az egyedülléttől, retteg attól, hogy nem tud önmagáért felelősséget vállalni.

Persze ezt nem vallja be magának, mert az nem lenne annyira egyszerű, mint az aktuális párjára terhelni a felelősséget. A közlendőjükből, a megfogalmazásukból viszont egyértelműen kiderül, hogy önállótlanok, minden terhet másra pakolnak, mindig mossák kezeiket, miközben ha felismernék, hogy elsősorban ők a hiba forrása akár változtatni is tudnának.

2014. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Szinten kivetel :)

En elvältam 1 ev utän mert lättam hogy sz.r az egesz.Nem csaltam meg.Viszont ö igen. Es nem azert mert vmit nem kapott meg, hanem mert ilyen.Ezt tartja normälisnak, a pasi csajozhat, de a felesege nem csinälhat semmit.

En sem nagyon ertem azokat, akik benn maradnak egy rossz kapcsolatba esetleg gyerek(ek), vagy penz miatt.10 gyerek mellett is välnek rögtön ha megütne vagy megcsalna.

2014. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Pontosan így van!


(és azok még felettébb egocentrikusok is, akik elvárják, hogy úgy jöjjön létre az új párkapcsolat, hogy ők közben foglaltak, csak ha kialakult, akkor esetleg megszakítják a kapcsolatot a párjukkal)

2014. jan. 30. 11:29
 4/15 A kérdező kommentje:

2es: kivételes nő vagy! :)


Bárcsak ilyen lenne a nők többsége!

2014. jan. 30. 11:30
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

A választ sajnos nem tudom, de azt igen, hogy borzasztó idegesítőnek találom ezt a fajta hozzáállást. A legtöbb rokonom/ismerősöm másról sem tud beszélni. Mintha az lenne az egyetlen téma, hogy mi van a "pasikkal"; emellett természetesen mindenre (tényleg mindenre!!!) szerintük az a megoldás, hogy fogjak pasit magamnak. (O_o)

Mintha a világon nem létezne semmi más, csak hogy az ember párt találjon magának. Nagyon jól elvagyok anélkül is, köszönöm szépen. De úgy tűnik, a nagytöbbség szerint csakis egy kapcsolat hozhat jót az ember életébe. :/

2014. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem akik a házasságuk miatt nyavalyognak, de mégsem válnak el, azok nem feltétlenül kapcsolatfüggők. Nem mondom, hogy nincs velük probléma, csak nem feltétlenül kapcsolatfüggőség. Azt én inkább másra mondanám. Ha valaki házasságból nem akar kilépni, annak gyakrabban van anyagi és kényelmi oka, nem pedig a kapcsolathoz való ragaszkodás.

Az meg, aki a meglévő kapcsolata árnyékából keresi a következőt, azt se kapcsolatfüggőnek nevezném, hanem görénynek. Ismertem egy kapcsolatfüggő embert, de ő ilyeneket nem csinált. Egyszerűen csak azonnal kétségbeesett, ha nem volt párja egy-két hónapig, mondván, hogy most már örökre egyedül marad, és iszonyúan alacsonyra tette a mércét, csahogy mielőbb találjon valakit. Kb. az volt az érzésem, hogy bárki megfelel neki, aki érdeklődést mutat. :(

2014. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6os: ilyen görénnyel futottam össze nemrég. Természetesen pár héttel később szólt, hogy van pasija. De folytatni akarta velem az ismerkedést ettől függetlenül...
2014. jan. 30. 11:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért örülök, hogy ilyen sokan egyetértetek velem! Nem gondoltam volna.
2014. jan. 30. 11:40
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy azért tűnik csak úgy, hogy sok kapcsolatfüggő van, mert akik nem azok, azok nem hangoztatják. Ergo, aki hangos arról hallasz csak, mert aki néma marad, azt nem hallod.
2014. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam végig a válaszokat, elnézést, ha ismétlődik.

Azt gondolom, hogy sokan nem ilyenek egyáltalán. Akik pedig mégis, lehet, hogy nem is szimplán kapcsolatfüggőségnek nevezném, hanem "működő" rossznak. Ha jól emlékszem Csernus doktor fogalmazta ezt meg, hogy az emberek képesek belemerülni a működő rosszba, hiába rossz, de valahogy egyben van, még akkor is, ha darabokban.


Szerintem nehéz ügy ez annak, aki ilyen típus és kell neki valaki, aki felnyitja a szemét!

2014. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!