Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha háromgyerekes...

Mit tennél, ha háromgyerekes anyuka lennél, és az egyébként jó tanuló, intelligens 16 éves fiadról kiderülne, hogy rendszeresen dohányzik?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 01:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Többször mond el neki milyen súlyos következményei lehetnek és hogy mibe kerül. Soha egy filért se kapjon amiből cigit lehet venni. Szüntesed be a zsebpénzt ha nem lesz rá ingyenes szűlői keret annyira nem lesz vonzó.
2009. dec. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudsz mit csinálni!... :-[


Az én fiam most 18 éves, a lányom 19, már évek óta dohányzik mindkettő : teljesen tehetetlenek vagyunk!!!


Megpróbáltuk a pénzelvonást, a büntetést, a szép szót, a meggyőzést, a rábeszélést, az elijesztést...

Sajnos, az iskolában folyamatosan megy a cigizés, ha ők is a "brancsba" akarnak tartozni, akkor nekik is szívni kell, különben ki vannak közösítve! (Az sem ér semmit, ha elmagyarázod neki, hogy nem kell ilyen társaság, ezek nem a barátai, stb.)


Minden szünetben "megy a buli" a W.C.-ben vagy bárhol folyik a sulikban a "macska-egér" játék a diákok és a tanárok között, EZÉRT buli a cigizés, mert szünetben az a móka "hogyan-játsszuk-ki-a-tanárokat"...

Állítom, ha nem tiltanák a sulikban a cigit, nem lenne buli a cigizés!


Aztán mire észbe kapnak, akkor már rászoktak és azután már akkor is cigiznek, mikor nincs suli, csak úgy az utcán is...


Ha nem adsz pénzt, akkor egymástól kunyerálnak, vagy idegeneket "lejmolnak" le cigivel...


Most ott tartunk, hogy korlátozottan kénytelenek vagyunk engedni, veszem az 1mg-os Viceroy-t és naponta kapnak fejenként belőle 4-4 szálat elosztva...

(Ez még mindig kevésbé ártalmas, mintha csupasz Symphoniát szívnának, amit a haver adott.)


Sok kölök vizipipát vett magának, ami még ártalmasabb, ebből 1 szívás 1 doboz cigarettának felel meg!!!


És jobb, ha tudod, hogy bárhol tudnak a kölkök cigit venni, mert mindenütt van olyan eladó, aki simán kiadja a dohányt kiskorúnak is... (A gyerekeim mesélik naponta.)


Mi a férjemmel egyébként nem dohányzunk, tehát ilyen példát sem mutattunk nekik soha, ezért is vagyunk méginkább kétségbeesve.

2009. dec. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni semmit,egyszer majd csak rájön,h nem egészséges...

Minél jobban mondod, ő annál jobban csinálja...

Sőt én még azt mondanám,h fiam szólj ha cigi kell,h ne a viceroyt meg a márkátlan szar cigit szívja...

Sajna ilyenek a mai fiatalok...

Akárki akármit monda ez így van..én tudom..még csak most kezdek felnőni és én is ilyen voltam,pedig okos,bájos,szófogadó gyerek voltam...de önfejű is...

22/l

2009. dec. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha rájön majd hogy a csajok azért kerülik mert bűzlik mindene, meg azért rohadnak a fogai és azért ronda a bőre mert cigizik akkor majd eszébe jut talán hogy le kéne szoknia. Rá kell kicsit segíteni, mindig emlegetni neki hogy büdös a haja, ruhája...

A leszokás meg egyszerű hogyha már ő maga is akarja.

2009. dec. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Aztán akkor mi van, ha az osztályukban a csajok jobban dohányoznak, mint a fiúk?!

Még ezzel sem tudok érvelni, hogy "a lányok undorodni fognak a büdös bagós leheletedtől, sárga fogadtól", mert szemberöhög : Ugyanmár, anyu, hiszen a csajok jobban szívják, mint mi! :-P


9-ben még egyetlen fiú sem cigizett az osztályukban, de mindegyik lány igen!

Most 12-ben már mindegyik fiú szép lassan rászokott...

2009. dec. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

"Sárga fogak"

Erre a varázsszer a fogmosás, nővérem erős dohányos, mégis hófehérek a fogai. Mivel pedig szokott tisztálkodni, és egy ruhát nem hord 1 napnál tovább, ráadásul még a rágóról is hallott, még csak nem is büdös. Na ezt adjátok össze.

Az pedig ha a fiad bagós, az ő dolga. Megpróbálhatod lebeszélni róla észérvekkel, de ha ő magától nem akarja letenni, te semmit nem tehetsz.

2009. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

16 körül lehettem énis,amikor anyám először megtalálta a cigimet...onnantol látványosan kinált mindenki előtt..."mélypont" akkor volt mikor a haverok előtt is megkinált...ott ment el a kedvem az egésztől,cigizzen akinek tiltják...

(azota csak akkor cigi ha alkoholosat iszok,de az meg ritka,az sosem volt tiltva,sőt,töményet azért nem iszok,mert nagypapám megkinált házipálinkával,és nem tudtam lenyelni se:D)

22/L

2009. dec. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Elmondod neki egyzser, hogy mi a véleményed róla.

Ennél többet nem tehetsz, hiszen a tiltás, folyamatos nyaggatás acsak megerősíti a viselkedésében.

2009. dec. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
én is ugyanebben a cipőben jártam mint a fiad, rászoktam a cigire, nem érdekelt hogy ki mit mond, aztán láttam hogy mennyire tönkretesz akkor elgondolkoztam hogy megérte-e, rendszeresen sportoltam, de aztán amikor a cigi bejött fokozatosan leépültem, 15 kilót fogytam 1 év alatt, a kondimnak annyi volt, a pénzem elfogyott, ugyhogy rászántam magam és abbahagytam, ezzel annyit szeretnék csak mondani hogy aki dohányzik arra nem lehet hatni, ezt saját magában kell eldöntenie. mióta letettem a cigit sokkal jobb lett minden.
2009. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

szia

csatlakozom azokhoz akik a" nem tehetsz semmit" vélaményen vannak.

viszont én probálnék valami kompromisszumot kötni, pl szivhatod, de csak mondjuk 5-6-7 szálat és oda is adnám neki. valahogy felügyelve, persze azért elmondanám a szájszagot, a ruha szagát stb. mert ebbe a korban már a csajok is érdeklik őket. a másik meg a remény, ha ti nem dohányoztok hátha megjön az esze, mert több cigi és hosszú távon nem lesz jó a szervezetének, sőt sportolni se fog tudni. esetleg nem érdekli karate, boksz valami????

Sziha

2009. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!