Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a közeli...

Ravel kérdése:

Hogyan kezelitek a közeli családtagjaitok régi rossz döntéseit amik kihatással vannak a ti hétköznapi életetekre is?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Tudomásul veszem és kész, visszamenölet változtatni úgysem lehet, és mindenkinek vannak rossz döntései az életben.
2014. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha tudok változtatni rajta, akkor változtatok, ha nem, akkor elfogadom.
2014. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is voltak régi rossz döntéseim, szerintem mindenkinek vannak/lesznek, ezzel együtt kell élni. A sors akaratának tulajdonítom őket.
2014. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig az egyik családtagom sorozatos rossz döntéseivel élek. Én menekülni próbálok.
2014. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első három válaszoló úgy látom nem értette a kérdést. Nekem nem azzal van bajom, h rossz döntést hoztak, mert tudom, h emberek vagyunk és hibázunk, de esetemben ezek a döntések a hétköznapjaimat is megkeserítik, ellehetlenítik. Ezért kérdezem, h aki hasonló helyzetben van, ő h tudja ezt kezelni. Egyátalán van-e olyan, h én felismerem, h mi a rossz, változtatni nem tudok rajta, de valahogy mégis megtanulok vele együtt élni?

A negyediknek köszönöm a választ. A menekülést h érted pontosan? Csak gondolatban vagy ténylegesen?

2014. febr. 7. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem értették, és én is csak ezt tudom írni.

A döntést meghozták, változtatni már nem lehet rajta. Innentől úgyis kénytelen vagyok vele együtt élni. Tehát két út áll előttem. Vagy azon kesergek, hogy mi lett volna, ha..., és pocsékul érzem magam és folyton a döntés jár az eszemben, vagy nem foglalkozom vele és nem rontja a hangulatom. A tényen úgysem tudok változtatni, akkor viszont minek is büntessem saját magam azzal, hogy ezen kattogok?

Egy dologra jók, tanulni belőle. Nagyon remélem, hogy én már nem fogom elkövetni ezeket a hibákat és a gyerekemnek ennyivel is könnyebb lesz :)

2014. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha leírod, hogy miröl van szó, akkor lehet valami konkrétat válaszolni, így nem.
2014. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
83%
Volt egy rossz döntésem az építkezéskor, a ház beosztásával kapcsolatban. Ennek 12 éve, azóta naponta 1-2-3-szor meghallgatom a feleségemtől, milyen rosszul döntöttem. Ez 4-5000 alkalom, iszonyú. Mint a gyötrőszúnyog, nem csíp nagyot, de a századiknál beleőrülsz. Ne legyél ilyen, mert mindenkinek tönkreteszed az életét magad körül. Ha nem tudsz együttélni vele, hagyd ott, de ha elfogadod, ne csináld azt, mint az én (ex)feleségem, mert ugyanúgy otthagyás lesz a vége, csak sokkal több szenvedés után.
2014. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Én értettem a kérdést, de annyira rossz döntsei nem voltak a családban senkinek, amivel ne tudnék együttélni. Ha lenne, akkor változtatnék nyilván, költözéssel, szakítással, bárhogy. Hiszen másképp betegség kialakulását kockáztatja az ember, annyit meg nem ér az egész.
2014. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Konkrét menekülésre gondolok, minél messzebb próbálok kerülni ettől a családtagomtól. És már elég jó úton haladok efelé!
2014. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!