Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az az ember, aki...

Milyen az az ember, aki "érzelmileg buta"?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írtam, mert apám testvérét jellemzően így illetik. Bár én nem szoktam vele beszélni, nem is szoktam vele találkozni, de érdekel.


Sokszor hallottam már ezt a jelzőt, nem csak rá, hanem másra is. mit takar az, ha valaki érzelmileg buta? Vagy érzelmileg primitív....

Milyen a viselkedés, beszéd?

Elsősorban családokban szoktam ilyen kijelentéssel találkozni, hogy "ne menj hozzá XY-hoz, mert érzelmileg nagyon buta"



2014. febr. 8. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Empátia hiánya, társas kapcsolatokban, etikettben való járatlanság. Jellemző a tapintatlanság is, mert egyszerűen nem ismerik fel a szituációt.
2014. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az erzelmileg onzo ember aki csak azt nezi neki mi a jo

Az aki ontelt bekepzelt es buszkesegbol kepes barmit megtenni

akait nem erdekel mit gondol a masik mit erez

2014. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Így is lehet mondani, de inkább azt szokták erre használni, hogy nincs meg a megfelelő érzelmi intelligenciája (EQ).


Sokféle viselkedésre rá lehet ezt fogni. Aki hanyag, nemtörődöm a társas kapcsolataiban, nincs tekintettel másokra, az például ilyen.


A saját életemből egy példa: a lakótársam egyik haverja nálunk tölt most kb. két hetet. Olyan bunkó, hogy elkezdte használni az én wc-papíromat meg tusfürdőmet. Persze az is lehet, hogy a lakótársam mutatta meg nem eléggé egyértelműen, hogy melyiket használhatja és melyiket nem, mindegy is, ezt már nem fog kiderülni, nem is akarok ezzel foglalkozni, de lényeg, hogy magától nem vett volna ilyen holmikat, hanem csak úgy megragadja az egyiket, mintha szállodában lenne, és elkezdi használni. Pofán leszakad, hogy lehet valaki ilyen paraszt! Azóta, hogy szóltam neki, érdekes, vett magának tusfürdőt meg wc-papírt, még csak nem is a haverjáét (lakótársam) használja.

Meg iszonyú hangosan zárja be az ajtókat, holott olyan a zár, hogy hangtalanul is lehet. Ezt majd holnap fogom neki szóvá tenni, mert akkora tahó, hogy az éjszaka közepén is így csapja be, leszarja, hogy más pihenne.

2014. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Felhozom példának magamat. Nem érdekel ki gyűlöl meg miatta, én mindig kimondom amit gondolok, át se futtatom az agyamon, hogy esetleg sértő lehet. Sőt, nincsenek is gondolataim, mert mindent megosztok. Ez persze rendszerint csak az igazság, nem kamuzok hazug indokokkal, hogy megsértsek másokat. De az emberek többsége szerint aki nem tudja kussban tartani a száját, vagy jó dolgokat kiejteni belőle, esetleg szép köntösbe bújtatni az igazságot, az már bunkó. Emberi alaptermészet. Én is az vagyok. Ezt el is fogadom. Érzelmileg buta pedig azért vagyok, mert nem érzek bűntudatot a számon kiejtett dolgok miatt és hogy megbántottam valakit. Arról már nem is beszélve, hogy én eddig egy-két alkalmat kivéve, egész egyszerűen nem is vettem észre, hogy "bunkó" dolgokat mondok. Pedig már pár éve mondogatják, hogy változtathatnék.
2014. febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aki bunkó nem törődöm, az is érzelmileg buta?
2014. febr. 8. 20:10
 6/11 A kérdező kommentje:
És aki bambán szó nélkül bámul, nem szól semmit, mintha meg sem értené?
2014. febr. 8. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem röviden rájuk mondják h szocializálatlan.
2014. febr. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki bambán bámul, lehet, hogy csak depressziós.
2014. febr. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kategória nincsen habár nagyon szeretik használni. valamelyik médiahuszár kitalálta, és azóta lépten-nyomon így emlegetik.


Érzelmi problémákkal bíró ember van, érzelmileg fogyatékos ember létezik, érzelmileg infantilis ember van (jó sok), és érzelmileg vak ember létezik. Ezek egymás szinonímái.


A butaság az értelemhez köthető, nem az érzelemhez.


Az érzelmileg fogyatékos az, aki mindent fekete-fehérben lát ("vagy ez van, vagy az"), rugalmatlan, empátia nélküli, csakis a maga érdekeit tartja mindig szem előtt, mások csak annyit és úgy számítanak neki, mint a tapétaminta a falon, vagy mint a cselédlány, aki kiganajoz alóla.


A feszültséget nem bírja, vagy nem tudja jól levezetni, mindig, mindenkor mésokat hibáztat mindenért.


Ehhez aztán egy rakás egyéb szeméyliségvonás is igazodik, és máris előtted áll egy lúzer. Az ilyet tényleg hatalmas nagy ívben kerülni kell, ha házasdoni akarnál.

2014. febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan mint a Lali az éjjel nappal budapestben
2014. febr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!