Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem felelőtlenség ilyen nagy...

Nem felelőtlenség ilyen nagy család ilyen bevétel és ilyen nagy kiadások mellé?

Figyelt kérdés
Most van útban a negyedik gyerek, mert nagy családot szeretnének. Az apának fogjuk rá jó a keresete 350 ezer, de ebből a fix kiadások után ( hitel, rezsi stb) marad 100 körül. Az anya ha dolgozna 150et keresne, most otthon van. Nem tudom mennyit kap. Van még a családi pótlék 4gyerekre nem tudom mennyi. Szóval nem mondom hogy nem marad élni, de ilyen nagy család élelmezése, ruháztatása, programok mellé nem sok. Közben barátnőm szeret öltözni, gyerekeket öltöztetni, kirándulni, a kicsiket beiratja ideoda. De nem értem miből. Illetve még ha most megy is, később ha nagyobbak lesznek, ezt az életszínvonalat tuti nem tudják megtartani. Pedig szeret élni, de akkor miért a sok gyerek, miéft kell valakinek ennyi gyerek ahelyett hogy kettőnek biztosítana normális gyerekkort???
2014. febr. 11. 10:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
81%

29- ahogy írtál a számotokra fontos dolgokról az előbb és most, hidd el, szinte senki sem irígyel -legalábbis- titeket. Az éhezők valószínűleg, de az aggyal, szívvel rendelkezők biztosan nem. A 4 évesnek való londsdale kabátnál ebben teljesen biztos voltam. Az ilyeneket inkább megmosolyogják, amit -tévesen- irígységnek hisztek, pedig dehogy.:)

Viszont tiétek a mennyek országa...:)


Brrr...

2014. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
69%

Miért nem veszel pl. Guess-t a gyereknek, az drágább :-). Mit majomkodsz itt a Londsdale-lel (Everlast, ne viccelj, az is márka, honnan jössz te) meg a három Nike-oddal, ha valóban GAZDAGOK lennétek, nem ezekkel a márkákkal dicsekednél! Sőt, lehet nem is dicsekednél, meg nem ilyen hányinger módon, fordítsd kifelé a márkajelzéseket, aztán tegyél fel egy képet a gardóbról :-)))))). Mi meg majd elájulunk, jó :-)?!


Kérdező, biztosan átgondolták, azért a 4.et (feltételezem normális, intelligens családról van szó) már jobban meggondolják a családok. Hidd el, van az az állapot, amikor már nem olyan fontos a nem tudom hányadik nem tudom milyen márkás magassarkú, tudom, mert én is így vagyok. Inkább veszek a kicsinek, mert boldogít, hogy neki legyen, én már nem annyira igénylem azt az őrült ruházkodást, sőt, spórolni is tudok, egészen megváltozott az értékrendem, akik ismernek csak lesnek :-).

De ezzel jár az anyaság, boldoggá tesz, hogy a gyerekeidnek amit tudsz, megadsz (jó, mondjuk olyan mentalitást nem akarok belé nevelni, hogy azzal akarjon majd villogni, mennyiszer cseréli le TELJESEN a ruhatárát évente :-), akár azon az áron is, hogy nektek felnőtteknek kevesebb jut, azért kirándulni, különféle programokra mindig találsz majd módot, lehet nem a Maldív szigetekre, de ha gyerek- és családcentrikus vagy, hidd el, nem is ez a fontos!


Ezt értsd meg, hogy a barátnőd valószínűleg már nem ugyanaz az ember, akinek te látod vagy látni akarod. Inkább lásd a jó oldalát, igen, sok-sok lemondással jár egy ekkora család, de rengeteg pluszt is ad, és ha ilyen színvonalon élnek, ahogy írod, akkor azért eléggé életrevalóak lehetnek, majd megoldják!

2014. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

Úgy utálom az ilyeneket, ha valakinek 4 gyereke van, és valakinek erről negatív a véleménye, az biztos irigy? És akinek pénze van, arra nem lehetek irigy?


Ha elém állnának, hogy mi kell, pénz vagy négy gyerek, gondolkozás nélkül a pénzt választanám. Négy gyerekem lehet bármikor.

2014. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
51%
Ez valami neonáci család lehet, már csak azok hordanak Everlastot meg Lonsdale-t. Már nem divat, és nem is drága, a turkáló csurig van velük. Ha már itt tartunk. A Nike meg már megfizethető még egy alacsony szinten élőnek is, ne röhögtessmá.
2014. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
90%

33: "Négy gyerekem lehet bármikor."

Válaszd a pénzt, egyszer talán rájössz, hogy mekkorát tévedsz!

2014. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

En nem gazdagsagrol beszeltem, sot ilyet sehol se irtam... Az meg nem vagyok, de leszek :)


Ki lehet figurazni :) en ezt is tokeletesen viselem... Nem tudjatok/birjatok/akarjatok felfogni amit irok azt mar letojom... Eleg jol elmagyaraztam a velemenyem es a ruhazkodasi megnyilvanulasarol a kerdezonek es nike cipokon vagytok fennt akadva :) hasonlo tipusok lehetek mint a kerdezo!

Guess-ra nem telik ez az oszinte valaszom, es a munkakor se a beosztas nem koveteli meg... :)

De, hogy meg nagyobb sznob legyek es bekepzelt omlengo paraszt 26 eves vagyok oneronkbol osszeszedtunk 2 csaladihazat, en a csaladom szamara fedelet biztositok, mig sokan a sajat gyerekuknek keptelenek erre 40 evesen is... Fiamnak ket bankszamlaja van egyik a startszamlas amibol mint tudjuk lo.asz penze se lesz 18 evesen mert a 2 millio halottnak egy csok lesz 14 ev mulva...1-1 elet es balesetbiztositas hogyha tortenne velunk valami a fiunk es a leendo gyamja hianytalanul elhessen...

Hmmm... Tenyleg bekepzelt vagyok :) de jo nekem... Szegeny vagyok erzelmileg? Biztos! Nekem nem kell mas embert es gyereket szeretnem, elturnom mert nem esik jol es kedvem sincs hozza..

Pontozni szabad! :)

Tok jo vicc :)

2014. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
2%

Aki a turit irta! Latod ez a vicc... En nem tudtam, hogy turiban ilyet lehet kapni, Te igen... :)

A gyerekem levetett gonceit hordja meg valaki?

2014. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondanám rád, hogy szegény vagy érzelmileg, inkább, hogy egy felkapaszkodott hülye vagy :-).

De semmi gond, látom jó így neked, ez a fontos.

32es voltam.

2014. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy meg dehogy vagy te sznob te szerencsétlen, ahhoz neked nincs stílusod - csak szeretnél sznob lenni!


Lehet nem gondoltál még rá életedben, de nagyon sok ember biztosítja mindezt a gyerekének, köztük pl. mi is, sőt, vannak, akik ennél többet is - gondolom nagyon alacsony helyről jöhetsz, azért vagy ennyire nagyra a normális szinttel.

Semmi hej, de nagyot nem mondtál, más gyerekeknek is vannak számlái, biztosításai (még jó!) és mindaz, amiket te itt olyan nagyon nagy arccal leírtál - ne nevettesd már jobban ki magad!

Inkább szánalmas vagy, biztos nagyon rossz sorod lehetett, azért vagy ilyen kellemetlen dicsekvő! De még ha lenne mire/mivel.......!

2014. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Négy gyerekem lehet bármikor."

Válaszd a pénzt, egyszer talán rájössz, hogy mekkorát tévedsz!"


Ugyanis... ?

2014. febr. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!