Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem felelőtlenség ilyen nagy...

Nem felelőtlenség ilyen nagy család ilyen bevétel és ilyen nagy kiadások mellé?

Figyelt kérdés
Most van útban a negyedik gyerek, mert nagy családot szeretnének. Az apának fogjuk rá jó a keresete 350 ezer, de ebből a fix kiadások után ( hitel, rezsi stb) marad 100 körül. Az anya ha dolgozna 150et keresne, most otthon van. Nem tudom mennyit kap. Van még a családi pótlék 4gyerekre nem tudom mennyi. Szóval nem mondom hogy nem marad élni, de ilyen nagy család élelmezése, ruháztatása, programok mellé nem sok. Közben barátnőm szeret öltözni, gyerekeket öltöztetni, kirándulni, a kicsiket beiratja ideoda. De nem értem miből. Illetve még ha most megy is, később ha nagyobbak lesznek, ezt az életszínvonalat tuti nem tudják megtartani. Pedig szeret élni, de akkor miért a sok gyerek, miéft kell valakinek ennyi gyerek ahelyett hogy kettőnek biztosítana normális gyerekkort???
2014. febr. 11. 10:12
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
98%

Ha normálisan élnek, nem éheznek, ahogy írod még öltözködnek is, eljárnak ide-oda, akkor mi a gond?

Inkább olyanokért kéne aggódni, akiknek normálisan lakható lakásuk sincs, munkájuk sincs és mégis 4-6 gyereket vállalnak.

Normális gyerekkor nem csak abban mérendő, hogy kétszer vagy háromszor annyi ruhája van-e a gyereknek, hanem a szeretetben, törődésben, a családban.

2014. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
26%
Senki nem ítélt el senkit,én speciel leírtam,hogy ennyiből mennyit vállalnék,senki nem beszélt az anyaság-karier kapcsolatáról vagy fiatal vagy nem fiatal szülő,én pl fiatal szülő vagyok,ezek mind lényegtelenek a kérdés szempontjából.
2014. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
86%

Úgy látom nagyon belelátsz a barátnődék életébe, talán jobban is, mint kellene. Az, hogy a barátnőd és a párja 4 gyereket szeretne, az ő saját döntésük, nem hiszem, hogy ezért szekálni kellene. A barátnőd nyilván szeret élni, de ha majd választania kell egy újabb pár cipő, meg a gyerek különórája között, biztos vagyok benne, hogy az utóbbit fogja, nem is gondolnád, hogy az anyukák mi mindenről képesek lemondani a gyerek érdekében. (márkás parfüm helyett akciós avonos, pláza helyett időnként turi..stb)


Hogy miből fognak megélni? Apának ezek szerint 350 ezer a jövedelme, ehhez jön (vagy ebben benne van?)a családi adókedvezmény, 4*33000 forint, ekkor jövedelemnél már bőven tudja érvényesíteni. Családi pótlék 4*16000 forint, anyasági támogatás 28500, ha az anyuka kb. 150000-t keresett, akkor megkapja a gyed maximumot, ez is kb. 100000 forint a gyerek kétéves koráig.


Szerintem nem fog felkopni az álluk. Ha ilyen jól keresnek/kerestek, akkor feltételezem, hogy versenyképes szakmájuk, jó állásuk van, tehát nagyon nem kell aggódniuk. Szerintem te se tedd.

2014. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
97%
nem hinném hogy pénzen múlik. én míg el nem kezdtem dolgozni csak olyan ruhát hordtam amit anyu túrt a piacon. mire lett bmx-em meg montainbike-om, éveket vártam. minden ratyiságnak örültem, és sokkal jobban megbecsültem mint a gazdag ismerőseim, plusz mivel a családom jófej volt, sosem éreztme magam emiatt hátrányos helyzetben, hogy nem vagyok divatos mint a majom osztálytársaim. persze ehhez olyan nevelés is kell, ami magabiztossá tesz már kiskorodban, hogy ne borulj be azért, mert nem tudsz lépést tartani a tinidivattal.
2014. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
80%
Foglalkozzon mindenki a maga dolgával! Szerintem itt kezdődik az egész. Nem hiszem, hogy a barátnőd megkért volna rá, hogy Te az Ő költségvetésüket elemezgesd a GYK-n.
2014. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
27%

"Ez csak a mai világ hülyesége, hogy elítélik azokat akik nagy családot szeretnének."


Gimiben volt egy osztálytársam akinek 4 testvére van. Kihívta felelni egyik órán a tanár, nem tudott semmit. Megkérdezte, hogy miért nem tanult. Mondta, hogy mekiben dolgozik, 9-re szokott hazaérni. Beszélgettek kicsit és elmondta, hogy a szülei nem tudják eltartani ezért dolgoznia kell suli után. Lehet így is élni, de nem mondd már, hogy az a normális, hogy egy gyerek, akinek a tanulás lenne a dolga nem tud tanulni, mert suli után mehet dolgozni, hogy tudjon enni..

2014. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
80%
Csak nem irigység-szagot érzek?
2014. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
53%
16-os: Ez most mi volt? Nagyon off hozzászólás volt és nem is értem, hogy vonatkozik ez bármihez is. Ki beszélt itt arról hogy dolgoznia kell bármelyik gyereknek is?
2014. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit tényleg úgy jön le mintha irigy lennél. Egyébként is az előző 3 gyerekről maradnak ruhák is, azt már nem kell venniük, nem plusz kiadás. Miért foglalkozol más anyagi körülményeivel? Megkértek rá?
2014. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
71%

Nővéremnek is 4 gyereke van az utolsók ikrek 8ez nem tudom befolyásoló-e) fiatalon kezdett szülni azóta vissza sem ment dolgozni, összesen csalásival mindennek együtt 300ft kap, a férje fizetése ami kézbe jött 250 volt de mivel az adót vissza tudja igényelni + 100 lett...és ott van a nagycsaládosoknak járó ingyen tankönyv, étkezés...

Ha ezt levetítem erre az esetre kb fejenként 100e ft főfognak élni havonta .....hát szerintem ennyiből már bőven lehet.

De persze nem biztos hogy így van.

2014. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!