Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem felelőtlenség ilyen nagy...

Nem felelőtlenség ilyen nagy család ilyen bevétel és ilyen nagy kiadások mellé?

Figyelt kérdés
Most van útban a negyedik gyerek, mert nagy családot szeretnének. Az apának fogjuk rá jó a keresete 350 ezer, de ebből a fix kiadások után ( hitel, rezsi stb) marad 100 körül. Az anya ha dolgozna 150et keresne, most otthon van. Nem tudom mennyit kap. Van még a családi pótlék 4gyerekre nem tudom mennyi. Szóval nem mondom hogy nem marad élni, de ilyen nagy család élelmezése, ruháztatása, programok mellé nem sok. Közben barátnőm szeret öltözni, gyerekeket öltöztetni, kirándulni, a kicsiket beiratja ideoda. De nem értem miből. Illetve még ha most megy is, később ha nagyobbak lesznek, ezt az életszínvonalat tuti nem tudják megtartani. Pedig szeret élni, de akkor miért a sok gyerek, miéft kell valakinek ennyi gyerek ahelyett hogy kettőnek biztosítana normális gyerekkort???
2014. febr. 11. 10:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
65%

De ez most teged miert zavar? Ok igy boldogok, megoldjak valamibol, akkor nem kell ezen ragodnod. Inkabb nagy csalad kevesebb penzbol, ahol megtanuljak szeretni egymast es kevesbe fuggnek targyaktol.

Nemreg volt egy topic, ahol a szulo panaszkodott a fiara, aki nem dolgozik, drogozik, agressziv. Kiderult, hogy egyetlen gyerek, es mindent megkapott, amit akart.

Nyilvan vannak arnyalatok, de ahol nagy a csalad es kevesebb a penz, megis jobb emberek lesznek, mint az elkenyeztetett egykekbol. Nem a penzen mulik a csalad boldogsaga, es sok mindenhez nem is kell sok penz a szorakozasra.

2014. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
96%

16-os ez sem mindig igaz.

Férjemék 5en vannak testvérek, az anyuka fogtechnikus, az apuka tanár és tökéletesen felnevelték őket, mind egyetemet végzett. Nem luxusban éltek de semmiben nem szenvedtek hiányt, nem kellett dolgozniuk egyetem alatt sem...van ilyen is!

2014. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
75%
Kérdem én. Mi közöd mások életéhez?
2014. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
9%

Honnan tudod mi a valos beveteluk?

Mi hivatalosan 175 ezerbol vagyunk harman... Ennyit tud a csalad is, baratok is... Kinek mi koze hozza, hogy a Fiam miert jar lonsdaleben nikeban, miert everlast a kabatja a 4 evesnek, az apja miert pierre cardinban es nikeokban jar? Nekem miert van mindig 3 par uj nike sportcipom uj ruhak stb stb stb... Es miert cserelem a Fiam ruhatarat tavasszal es osszel teljesen... Emelle ha jon eegy nagyobb kiadas szerencsere mindig kifizetjuk azonnal... Autom tonkrement 250ert es mondtak hogy na akkor az se most lesz kesz... De mar szerelonel van...

Nem kell massal foglalkozni, foleg az anyagi eletukkel! En se turok mas tarcajaban az enyemben se kutakodjanak...

2014. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
81%

na pont az ilyen "kutakodások"miatt nem mondjuk senkinek a férjemmel,h három gyereket tervezünk...Már mikor egy beszélgetés közben felmerül,h nem zárkózunk el a harmadik ötlete elől mindenki úgy néz ránk,mintha ufok lennénk..

Ja és emellett a bevételeinkről sem beszélünk senkivel,nem azért,mert milyen nagy titok,de ezek a dolgok azok,amikhez csak kettőnknek van köze(környezetünkben is mindenki így gondolkodik..legjobb barátnőimről nem tudom pl,h mennyit keresnek,mert nem rám tartozik)..Értelmes felnőtt emberek vagyunk,tudjuk hol vannak a határaink,mit szeretnénk/tudunk majd megadni a gyermekeinknek..

Szóval mi barátaink,rokonaink akkor tudták meg,h gyereket akarunk,mikor már állapotos voltam,és így lesz ez legközelebb is..

2014. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
84%

24- jaj, olyan szépen megvillantottad azt a sznob mentalitást, amitől hányok. Ha van pénzetek, legalább olyanokat soroltál föl, ami valódi, pénzen megvehető érték: nyaralások, utazások, hobbik, csodálatos nyaraló, stb.

Ehelyett jössz a nike cipőkkel, meg a gyerek londsdale kabátjával. Annyira szánalmas volt ezt olvasni, hogy összefacsarodott a szívem. Szegény gyerekek, jól megtanulják mi a fontos és mi a szép.


Nem irígylek semmit, van cipőm, kabátom, még mielőtt elkezdenéd.

2014. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
80%
Ennél kevesebből is meg lehet élni ha muszáj... Lehet pl turiba, vagy vaterán gyönyörű ruhákat venni, lehet kihasználni az akciókat, kedvezménykuponokat, stb. Nagycsaládosoknak meg járnak extra kedvezmények. Mi ennél kevesebb jövedelemre szeretnénk 3 gyereket (egyenlőre egy van), tudom hogy nehéz de meg lehet csinálni. Ha valaki nagy jövedelemre betervezi és aztán közbejön valami ami miatt megcsappan a jövedelem, akkor is meg kell valahogy oldani... És az a tapasztalatom, én ezt a Jóisten segítségének tartom, hogy ha nagy a gáz, annyi pénz akkor is valahogy valahonnan jön, hogy az alapmegélhetés az megvan. Persze lemondások kellenek, de egy gyerek annyi örömet és szeretetet jelent, hogy megéri bőven az érte hozott áldozat.
2014. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Nem mindegy most már? A baba jön. Vagy most akkor vetesse el? Esetleg valamelyiket dobja a Dunába? Melyiket? Gondolom te szeretnéd kiválasztani!
2014. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

24 vagyok...

Jobb neked ha leirom hol voltunk karacsonykor es hova utazunk jovoheten? :)

Leszek en a sznob nekem belefer ez is!

Orulok hogy a mondanivalombol kiszurted a lenyeget :)

De a gyengebbek kedveert leirom: az ember kulsossegek utan itel (a kerdezo is, mert ezt latja, tudja) a valos dolgokrol az embereknek fingja nincs, de kovetkezteteseket vonnak le abbol ki milyen, hogy oltozik a gyerek es a csalad es az mibol sikerulhetett azoknak egyaltalan! Erre irtam hogy nekunk hivatalos penz a 175 ebbol semmi se sikerulne... Nekik kb 450 (vagy tobb) de ha ilyen baratnom lenne en se mondanek neki az eletben mast! Sot hazudnek havi 250re a fix bevetelt es utana lehet a fejuket fogni...

Na amig mas ezen gondolkozik agyal es irigyel addig Ok, mi es sokan masok megvaltjak a jegyet a paradicsomba!

2014. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
24%

Es hogy folytassam... Valoszinu nem hulyegyerekek eleteben vajkal a kerdezo (arokturonak nincs 350es fizuja es buta nonek se 150et osztogatnak) valoszinu feelmertek esszel a 3 gyerek utani felelosseget es tudjak mit hoz a 4. Gyerek is...

En ettol a vajkalastol hanyok be! :)

2014. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!