Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehet egy pszichopatáva...

Milyen lehet egy pszichopatával együtt élni? Miért szeretnék a társukat birtokolni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Többféle pszichopata van.


Nem feltétlenül pszichopata az, aki "birtokolni" szeretné a társát.


Nagyon sok ilyen ember van, nő és férfi is egyaránt: féltékeny, csak magának akarja a másikat.

Van, amikor akkor is ragaszkodik hozzá, ha már nem is szereti.


Sőt, van olyan anya is, aki nem akarja elengedni a kis fiacskáját, kizárólagosan birtokolni akarja, még annak árán is, hogy tönkreteszi a fiának a szerelmi életét, a házasságát.

2014. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen én is ezt akartam írni, nem minden birtokló pszichopata..

Sőt én tapasztalatom szerint sokan a szerelmet és a szeretetet összekeverik a birtoklással, holott messze nem ugyan az..

2014. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

itt van leírva maga a betegség: [link]

amúgy, nagyjából ugyanolyan lehet vele együtt élni, mint bárki mással, ha a beteg párja nem veszi észre a jeleket, hacsak nem társul a pszichopátiához valami más betegség, illetve a kapcsolat maga sokszor személytelennek tűnhet vagy az is, ennek okai le vannak írva a wikipédiában "Jellemzők" címszó alatt. A birtoklásra nem emlékszem, hogy általános-e, és ha igen, pontosan miért, de ha ez a betegséghez társul, akkor szerintem valószínűleg azért, mivel a leírtak a alapján nem igazán vannak érzelmei a szociopatának, legalábbis nem tudja kezelni őket, de tökéletes álcát tudnak létrehozni az érzelmek terén, és jól manipulálják az embereket. Egy álcához jól jön, ha van az illetőnek egy párja, aki nem a szerelme, egyszerűen az övé. De konkrétan erős birtoklási vágyról szerintem nemigen lehet itt szó, szerintem a kettő nem következik igazán egymásból.


Nem tudom, mennyit segítettem ezzel, de azért leírtam.

2014. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!