Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A huszonéves férfiak/srácok...

A huszonéves férfiak/srácok miért ilyen felelősségtelenek?

Figyelt kérdés
Már a második barátomnál veszem észre, hogy csak a jelennek él, a szórakozásra mindig jut pénz (meg jelen esetben a cigire), de hogy félrerakjon, a jövőre, ne adj isten családra is gondoljon és aszerint költse a pénzt, na azt nem... Miért van ez így? Anno még ha sokáig is volt "legényember", akkor is gyűjtötte a pénzt, hogy kvázi minél jobb parti legyen, minél megbízhatóbb jövőt biztosítson a leendő családjának. Ma meg..? Én hiába rakok félre és gondolok a jövőre, egyedül nem lehet.
2014. febr. 13. 08:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
0%
és te 23 évesen mit akarsz? ez megijeszti a pasikat, ha 23 évesen már a fehér ruha meg a kiságy lebeg a szemed előtt, semmmi buli
2014. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
68%

Ez megint egy szokásos általánosítás.

Gyakori a gyakorin. :)

Van, aki nem ilyen, rossz helyen keresgélsz, esetleg olyan elvárásaid vannak, amiket ők, a még bulis, carpe diem emberek tudnak neked megadni.

Nekem több fiatal ismerősöm is van, férfi is, nő is. Felelősség teljesek, dolgoznak, el akarnak élni az életük során dolgokat, vannak céljaik.

Persze vannak olyan ismerőseim is, mint neked! Mert ilyen is kell.

Hova fajulna a világ, ha mind egyformák lennénk? :)

2014. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy látom, hogy az a férfi, aki házasodni akar, családot szeretne, az már huszonéves korában tesz is ezért és vágyik rá. Aki huszonévesen nem házasodik, az már később sem igazán akar.

Az anyagi tervezgetés meg teljesen más téma. Attól, hogy valaki nem akar komoly kapcsolatot, nem akar még családot, lehetnek egyéb tervei, lehet jó munkája, jól állhat anyagilag.

2014. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nem szándékozom még pár évig házasodni, ha szóba is került a téma, mindkét barátomnál ők hozták fel. Épp ezért nem értem, hogy ha ennyire velem akar lenni még hosszú évekig és szeret (mert ezt érzem), akkor miért így viselkedik? Múltkor én is beültem vele a kocsmába, tehát azért nem lehet azt mondani rám, hogy öregasszonyosan viselkedem.
2014. febr. 13. 09:15
 15/39 anonim ***** válasza:
20%
Juj beült egy kocsmába! EGY KOCSMÁBA! Egy 23 éves!! Egy KOCSMÁÁÁÁBAAA!! :D
2014. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Szerintem az is lehet, hogy túl görcsösen akarod és észrevétlenül hirtelen "rájuk telepszel". Ne haragudj a kifejezésért kérlek, csak ezt szokták mondani, sok ilyen típusú nő van, aki vágyik erre,amire te és ha úgy érzi, valaki megadhatná neki, akarata ellenére megfojtja. Ettől pedig menekülnek a férfiak, de még nem party arcok is.
2014. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Hát, én korosztályodbeli nő vagyok, és azért nem egészen ezt látom. Szerintem nem kell most még azon görcsölni, mi lesz x év múlva. Az a jövő zenéje. Az ember mikor szórakozzon, bulizzon, éljen, ha nem most? Én nem tervezej semmi komolyat 30 előtt, felesleges. A fizetésem egy részét elrakom, a másik részét pedig mind elszórakozom, magamra költöm. :) Pont ezért mert most vagyok fiatal, most legyek csinos, most jussak el minél több helyre, utazzak minél többet és most szórakozzam ki magam. Szerintem ez nem felelőtlenség, hanem a pillanatnak élnek, ami tök jó. (a cigit én se értem, az felesleges ostobaság, és még egészségtelen is.) Én ezt nem nevenzém rossz dolognak. Minek görcsöljünk a jövőn?
2014. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell görcsölni, ja, de ne akkor akarjon már előregondolkozni, meg félre tenni valaki, mikor már családalapításra megérett a kis lelke.


Most nem arról van szó, hogy mostazonnalgyereketésesküvőt, hanem hogy ha 10 év múlva is lesz, addigra legyen elég pénze mindkét félnek.



VAGY! Ha valaki nem akar családot. Van egy csomó ilyen is. Miért nem gondolnak a jövőre? Miért nem tesznek félre? Nem annyira hiper rózsás a helyzet ma Magyarországon, hogy csak úgy éljenek a nagyvilágba!



Megjegyzem, ez nem minden huszon, harminc évesre igaz, sőt sok sok nőre is igaz. Ez nem nemi különbség, hanem éretlenség. Az meg lehet nő is, férfi is. De tudom, hogy mire a végét elolvastátok a válaszomnak már kapom is a piros pontot :D

2014. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
81%

"A fizetésem egy részét elrakom, a másik részét pedig mind elszórakozom, magamra költöm. :)"


Ez pedig pont az amit a kérdező elvárna :D Csak szólok.

2014. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

24 évesek vagyunk a párommal, és tervezzük a jövőt, de nem ilyen görcsösen, elmegyünk ide-oda, veszünk dolgokat, mert tudjuk, ha ott lesz a hitel+gyerek, akkor nem lesz rá keret, de most van!

Görcsös vagy, ahogy írták előttem

2014. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!