Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A huszonéves férfiak/srácok...

A huszonéves férfiak/srácok miért ilyen felelősségtelenek?

Figyelt kérdés
Már a második barátomnál veszem észre, hogy csak a jelennek él, a szórakozásra mindig jut pénz (meg jelen esetben a cigire), de hogy félrerakjon, a jövőre, ne adj isten családra is gondoljon és aszerint költse a pénzt, na azt nem... Miért van ez így? Anno még ha sokáig is volt "legényember", akkor is gyűjtötte a pénzt, hogy kvázi minél jobb parti legyen, minél megbízhatóbb jövőt biztosítson a leendő családjának. Ma meg..? Én hiába rakok félre és gondolok a jövőre, egyedül nem lehet.
2014. febr. 13. 08:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
49%
Úgy értettem, hogy van egy fix összeg amit midnig elrakok, de nem vonok meg magamtól semmit, csak azért, hogy a jövő miatt aggódjak. Mert én úgy vettem ki a kérdező szavaiból, hogy mérlegelni kéne, mire költsön most, hogy majd később jusson a gyerekre és hasonlókra.
2014. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
na megvan ki a neked való pasi: egyik bnőm faszija! sehova se mennek, semmit sem vesznek egymásnak (vagyis a srác nem vesz semmit, nem viszi sehova), mert spórol a GYEREKRE! amúgy még együtt sem élnek, járnak kb 1,5 éve, szóval ... ez kicsit korai
2014. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, mivel van egyébként problémád, mert nem világos:

- a mai huszonévesek pénzügyi kultúrájával?

- a mai huszonévesek bulizási, szórakozási szokásaival?

2014. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a görcsösséget nem látom amúgy.
2014. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
A pénzügyi kultúrával... Amit az egyik válaszoló írt, hogy élni akar, szórakozni, amíg fiatal, az teljesen rendben van. Mi is megyünk nyáron fesztiválra, várom is. DE! De ahogy a hozzászóló is írta, félre IS tesz pénzt, tehát hónap végére nem 0-ra jön ki. És ez a nagy különbség... Mert ott van a tartaléka a szórakozás mellett, ami vagy jó lesz a jövőben, vagy ha ne adj isten történik valami, akkor a rosszabb időkre.
2014. febr. 13. 10:57
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a tisztelt állampolgárok pénzügyi kultúrája igencsak a béka hátsó fele alatt van. Ez nem csak a huszonévesekre jellemző, hanem mindenkire. Ennek okait hosszasan lehetne tárgyalni. A következményeit pedig láthatjuk nap, mint nap.
2014. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy az hogy valaki spórol vagy szórja a pénzt kor és nem függő lenne. Valaki már gyerek korában megtanulja beosztani a pénzt, valaki nyugdíjas korára sem. Én mindig a spórolós fajta voltam, de a környezetemben nem csak fiataloknál látom az ellenkezőjét. Felnőtt, (több) gyerekes családoknál látom, hogy nem hogy 0-ra nem jönnek ki hónap végén, hanem mínuszban vannak, és nem feltétlen a mostani gazdasági helyzet miatt. Hanem mert minden azonnal kell, nem lehet semmire várni, és spórolni. Viszont olyanokat is látok, aki tényleg kevés pénzből is nagyon jól gazdálkodnak.
2014. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Azért ellenpélda is van. Párom 24, közös lakásunk van, együtt vagyunk 4 éve, és idén házasodunk. Ezeket mind ő akarta (persze én is, de sosem erőltettem), és régóta gyűjtötte a pénzét. A történethez lehet, hogy hozzátartozik, hogy van egy idősebb bátyja, akivel közös (idősebb) barátai voltak, és a mai napig azok is. Tehát sokat számít, hogy milyen az illető baráti köre. Tény, hogy a legtöbb fiatal férfi nem ilyen (de a nők sem).
2014. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Azért a spórolásnak is van egy egészséges mértéke. Egyszer volt itt egy kérdés, esküvőre gyűjtöttek és konkrétan írta a csaj, hogy száraz kenyeret ettek, hogy össze tudják gyűjteni, amikor megkérdezték, hogy akkor legyen 1 évvel később akkor jött a hiszit, hogy ő msot akarja!

Szóval jó félrerakni, de szerintem amíg nem a hitelbe kell ölni a pénzt, addig belefér pár dolog, mert elég megkeseredett élete lesz.

2014. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Na az én párom nem ilyen, ha kevés pénze van, abból a kevésből is rak félre. Illetve többesz számban mondom mert már együtt lakunk, 90 E. megtakarításunk általában van, ha netán valami közbe jönne, pedig aztán nem keresünk csak minimálbér felett alig...



Én nem is költöznék (mennék hozzá) olyanhoz, aki nem tud a pénzzel bánni. Igen , néha van, hogy hó végén csak zsíros kenyér van...de van egy kutyánk és némi megtakarított pénzünk szükség esetére...


23-L



Szerintem csak jól kell párt választani és nem általánosítani kell...

2014. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!