Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aug.23-ra vagyok kiírva....

Aug.23-ra vagyok kiírva. Minden évben aug 20-án a hosszú hétvégén eljönnek nagybátyámék, nagynénémék, idén arra kértem anyut, ne szervezze ezt meg, önző vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy nagyon önző vagyok, de amikor anyu mondta, hogy tegnap beszélt velük és elkezdték ott is szervezni a dolgokat, teljesen kiakadtam. Nem aludnának itt, hanem a másik nagynénémnél a szomszéd faluban, de akkor is itt lógnának egész nap, de ilyenkor mindig éjszakába nyúlóan kártyáznak, isznak, valaki mindig van a fürdőben, jönnek-mennek, csapkodják az ajtót. Két család, 6-8 ember. Én még a saját barátnőimet sem keresem már hetek óta, annyira nem kívánom senki társaságát, olyan nagy kérés, hogy idén hagyjuk ki ezt?

Ha addigra meglesz a baba nekem nem hiányzik, hogy ennyien itt nyüzsögjenek. Ha még nem akkor hisztis leszek, már most az vagyok. Mit csináljak?


2008. júl. 20. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem önző dolog. Igazad van, akkor már tényleg nagyon sok pihenésre és nyugalomra lesz szükséged, plusz ha nincs még meg a babád, nagyon türelmetlen is leszel (ez természetes) és többnyire csak azt viseled el, akit Te látni akarsz. Ha pedig már megérkezett a pici, akkor az első időkben pláne pihenned kell, és nem másokhoz alkalmazkodni. Légy erős, és közöld ezt a családdal. És ne engedj, itt most Te és a pici vagytok fontosak, nem a rokonok!!!

40hét+2 napos kismama

2008. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is nagyon egyetértek az előttem szólóval.

Nem hogy nem önzőség a te részedről,hanem az ő részükről lenne tapintatlanság most zavarkolódni.Ezt az anyukád is,és a rokonok is megérthetik.

Minden jót,üdv

2008. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%
szia attól függ hogy állsz hozzá a dolgokhoz én már kétszer szültem és minda két alkalommal itt voltak a barátnőmék este 11-ig és társasjátékoztunk és mikor elmentek utána 1 óra múlva kezdődtek a fájások én nagyon jól éreztem magam és szerettem hogy itt voltak
2008. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, és a barátnőimtől is hallottam, volt aki már a 7. hónapban is lemondott egy vendégséget, férje barátai aludtak volna ott. Teljesen meg tudom érteni, ahogy közeledik a vége, az ember annál idegesebb. Én is azt se tudtam, hogyan kerüljem az embereket. Már a városba sem mentem be szívesen, nem örültem ha ismerőssel találkoztam...stb. Egyszerűen ingerlékeny voltam, ha nem volt rá okom, akkor is. Ráadásul az utolsó napokban férjem dolgozni ment hajnalban, erre az egyik segítőkész barát, hozzánk akarta küldeni a barátnőjét, akit nem is ismerek, hogy ottaludjon nálunk, vigyázzon rám, hátha épp akkor indul be a szülés. Persze lemondtam, amin meg is sértődtek, azaz hülyének néztek, mondtam, hogy én is csak a mentőt tudnám hívni, ő is, akkor meg minek. Azt nem mondtam, hogy megőrültem a gondolattól is, hogy vendégül lássak bárkit is, főleg egy idegent, szórakoztassam, ágyazzak neki, etessem, amikor magammal is nehéz volt...lehet anyukád is olyan volt mint az enyém, meg az egész rokonság nálunk, hogy szinte észre sem vették a terhességet, és meg se kottyant nekik, tüneteik sem voltak...stb., így nem értenek meg semmit, még jó, hogy van ez az oldal is, és olvashattam, hogy nem én vagyok a kivételes példány, hanem azok inkább, akiknek meg se kottyan!:) Ezzel tudtak az őrületbe kergetni, mert persze én rosszul voltam 5 hónapig is. Ha már most így gondolod, 1 hónap múlva csak rosszabb lesz, nem leszel toleránsabb az tuti! Én azt mondanám anyukámnak, ha ide nekem bárki jön, akkor én megyek valahová arra az időre, hogy nyugtom legyen. Persze ha meg meglesz a baba, akkor nem mennék sehova, de kitiltanék mindenkit az első napokban, azt is, aki vendégeket hív!:) Sok sikert!
2008. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szia!egyáltalán nem vagy önző,szerintem a saját otthonában mindenki elvárhatja hogy minden a kényelmét szolgálja!!!inkább az anyukád tapintatlan,a rokonokkal együtt...szerintem igenis mond el a véleményedet hiszen mégiscsak életed egyik legfontosabb eseményére készülsz,és itt nemcsak rólad van szó!!!!hihetetlen,hogy a muterodnak fontosabb egy családi hepaly,mint az unokájának a születése!!!!minden jót kívánok
2008. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze én is úgy gondolom most, hogy nem önzőség, csak hát terhesen máshogy látja az ember a dolgokat, nem igazán tudom, mennyire jogos elvárni, hogy körülöttem forogjon a világ...ráadásul elég nagy a hasam is, amikor találkozom valakivel, aki régen látott csak szörnyűlködik, hogy jézus hogy nézel ki, mennyit híztál, biztos óriási baba lesz...ezt milyen jól esik hallani ilyenkor! :(
2008. júl. 20. 16:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Értesd meg anyuddal meg a családdal hogy pihenni szeretnél és a zajongásban nem lehet. Ne hagyd magadat egyáltalán!!!!! Te terhességed, jogod van eldönteni kit akarsz a közeledben tudni, utolsó napokban pláne senkinek semmi keresnivalója ott, teljes nyugalom kell, nem iszogató, hangoskodó "bunkóságot beszélő" rokonság. Sajna nálunk is nagy a család és elég értetlenek ilyen esetekben, kitartást neked!! Jó egészséget!!!! Állj a sarkadra! :)
2008. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem vagy önző. Pont ellenkezőleg, a családod az! Ha időben jön a baba, pont szülni fogysz, ha meg egy kicsit késik akkor nagyon ingerlékeny tud lenni az ember. Olvastam itt a válaszok között, hogy hajnalig kártsázott szülés előtt. Én is az elsővel, de ő a 38. héten született. A másodikat túlhordtam 1,5 héttel, és hidd el, a 40. héten már nem bírtam felállni az ágyról segítség nélkül, s kb. 10 percenként jártam pisilni. Senkit nem tűrtem meg a férjemen kívül. Még a nagylányra is a nagyik vigyáztak, mert a párom nem tudta gyereket is ellátni mellettem. Szabit kellett kivennie, olyan rosszul voltam. És ez télen volt. Nyáron még jobban vizesedik az ember és a hőhullámok se olyanok mint hűvös időben.

Vagy ha mégis jönnek, nyugodtan zárd ki őket, maradjanak a szomszéd faluban! De a férjedet se csábítsák át oda kártyázni!!

2008. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Bennem föl sem merülne hogy odacsődüljek családostól egy kismamához aki bármikor szülhet, egy pár napos kisbabához meg pláne nem.Én -ha nem tudom Őket rávenni hogy ne jöjjenek -elmennék egy barátnőmhöz, ahol szívesen vagyok és nyugi van.
2008. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Még,hogy TE önző vagy a gondolatot is verd ki a fejedből!

Anyukádra illik ez a jelző!A rokonok megkérdezhetnék,hogy alkalmas-e az időpont a látogatásra, mivel nagy esemény készülődik!A babának és neked sem hiányzik az idegesség az utólsó időben.Most gondolj bele Te idegeskedel azért vajon milyen lesz a szülés,egészséges lesz -e a baba és milyen lesz a zsur!!

Ilyen szülő igazán nem értem!!!!!!!!

2008. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!