Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek volt hasonló az édesanyja?

Kinek volt hasonló az édesanyja?

Figyelt kérdés

Probléma ott kezdődött, hogy kissé magának való.'83ban elváltak a szüleim.Utána anyu egyedül nevelt 16 éves koromig, majd apukámhoz kerültem.Nem volt sohasem párkapcsolata, legalább is publikus.De nem is igényelte. Bár később mondtam neki, hogy keressen magának párt.Azt mondta neki nem kell.Félti a vagyonkáját és a nagy családi házat.Ez eddig még nincs is probléma.

Csak...

Az évek alatt paranoiás lett.Állítása szerint mindenki őt figyeli,lehallgatja,bántja.Volt olyan amikor elment pszichiátriára,kapott gyógyszereket és ezek a tünetek elmúltak.De ugye amint jobban lett elhagyta őket és a tünetek visszajöttek.Sőt súlyosbodtak is.Évek alatt oda jutottunk, hogy már"én is benne vagyok".Én küldöm"ŐKET" megfigyelni.

Sajnos minden egyes beszélgetés vitába torkollik, mert én nem vagyok hajlandó az ő paranoiáit elviselni.Nem működök vele együtt,nem értem meg, és "én vagyok a hülye", mert nem veszem észre, hogy engem is megfigyelnek.

Oda jutottunk, hogy nem bírok vele 5 percet együtt tölteni,mert csak vitatkozunk.


Nem jött el az esküvőmre,és ez szerinte normális.Irigyli az özvegy ismerősétől az özvegyi nyugdíjat.És rengeteg hasonló eset.

A férjem teljesen jól kezeli. Amikor az anyám beszél, akkor ő nem figyel rá, csak bólogat. Persze anyu azt mondja, hogy a párom megérti őt. De én nem akarok ebben a játékban részt venni, mert nem szeretném, hogy amikor hazamegy, akkor a szomszédoknak azt mondja, hogy "a lányom is elhiszi a dolgokat" és ezáltal beskatulyázzanak azok az emberek, akiket gyerekkorom óta ismertem, ismerek és azt gondolják rólam, én is meghülyültem.

Jaaaaj, ez annyira összetett. Rengeteget tudnék róla írni.


Volt valakinek hasonló esete közeli hozzátartozójával? Mit tudott vele tenni?


Remélem érthető voltam.


Igazán nagy


2009. dec. 9. 18:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy nagyon rossz meg zavaró, de szerintem a párod jólteszi, hogy csak bológat! Az anyukad beteg és azzal, hogy ha te igy ellene fordulsz jobb biztos, hogy nem lesz! Probálj meg vele türelmes lenni és esetleg elmagyarázni a dolgokat ha nem megy akkor pedig orvos, de semmikép se úgy kezeld, hogy téged már nem érdekel és eleged van, persze megértem, de ez nem helyes.
2009. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Az én édesanyám is ilyen volt. Azóta gyógyszerre iszik is. Orvoshoz nem lehet vinni, mert neki nincs semmi baja. Semmit nem lehet neki elmagyarázni, mert nem fogja fel. Egyszer közveszélyesnek is éreztük, édesapám félt tőle, még búcsúlevelet is írt azt mondta annak idején. Nem tudjuk, mit lehetne tenni.
2009. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is van a családomban egy hasonló tünetekkel bíró beteg. Ő Archeimer kóros. Őt is "állandóan bántják",megfigyelik,minden az övé és el akarjuk/ják/venni a vagyonát. Hallucinál,nem létező dolgokat lát. Hol megismer minket,hol nem. Volt hogy azt kiabálta hogy mindenütt vér van,meg jönnek a jehovák és már az ajtóban állnak. Elképesztő dolgai vannak. Néha nagyon nehéz szó nélkül megállni,de ő már nagyon öreg és beteg. Nála ez már vagy 10éve kezdődött. Te anyukád hány éves?
2009. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

jajj szegény papám is alzheimeres volt.. :(

mindig haza akart menni a 78ban meghalt szüleihez, mindig azt mondta, hogy ellopták a szerszámait, kulcsait, pedig csak ő tette el oda, ahol nem találta meg...

egyszer volt olyan, hogy szegény nagyinak majdnem nekiment, mert azt hitte hazudik neki... :(

borzalmas volt. a papi ebbe halt bele, a mami pedig abba, hogy belefáradt ebbe az egészbe. :(

2 hónap különbséggel mentek el. nagyon hiányoznak, de jobb nekik újra együtt ott ahol már nincs több fájdalom. :(

2009. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

69 éves. A vicces, hogy nem látszik rajta,mert számára a nőiesség az első.Fiatalos felsőket vesz és farmerba jár.

Ma megint voltunk nála, legalább nem veszekedtünk.

Bár mondhatni utálatos voltam, mert inkább nem beszéltem vele.Inkább vonogattam a vállamat.


Azt el is felejtettem írni, hogy az utolsó csepp tőle a pohárban a következő eset volt. Ugye az esküvőmre nem jött el. Nem volt nagy felhajtás 18an voltunk. Mint említettem nem jött el. Nagyon szarul esett, de ezt a betegsége rovására írtam.

De 1 év múlva nagy vígan közli, hogy milyen szép volt a szomszéd lány az esküvőn, mert meghívták. Azt hittem köpni-nyelni nem tudok.

MI VAN!!! A szomszéd esküvőjére elmegy, az enyémre meg szarik.Most is elbőgöm magam, ha csak rá gondolok. Az ismerőseinek majd azzal dicsekszik, hogy milyen szép volt a szomszéd lánya?ÉS ÉN?Én is szép voltam, de az anyám nem látott.

És állítólag én vagyok érzékeny és túllihegem a dolgot.

2009. dec. 12. 14:48
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
13:13-as vagyok. Látta már orvos anyukádat? 69 évesen nála is előfordulhat az Alzheimer kor,sőt még hamarabb is. Én már két esetben is benne vagyok sajnos. Nem vagyok orvos,de a tünetek és esetek nekem erre adnak gyanút. Sajnos tapasztalat,de ne legyen igazam! Ez egy nagyon csúnya betegség,az ember teljesen leépül a végén már nem tudja megkülönböztetni a valóságot az álomvilágtól! Akiről írtam az nagynéném,ő már 90éves. Nála is nagyjából így kezdődött,ma már eljutott arra a szintre hogy olyan mint egy 5éves,és pelenkázni kell.
2009. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Persze, járt orvosnál.És alzheimert nem mondtak annak idején.De az hogy a beképzelt dolgokat valóságosnak éli meg, az teljesen igaz rá.

Mint mondtam orvoshoz képtelenség elvinni.Ha esetleg én vinnék orvost (akit ismerősnek mutatnék be), akkor meg teljesen normálisan viselkedik.Mintha semmi baja sem lenne. De ha elmenneaz az illető, rögtön váltana.

2009. dec. 15. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!