Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hülye vagyok amiért a...

Tényleg hülye vagyok amiért a két gyerekemmel városból faluban kezdek új életet a párommal?

Figyelt kérdés
Sokan kritizálnak,hogy miért hagyom el a szülőházamat(az új lakhelyünk 20km lesz távolabb)a gyerekeknek az mekkora stressz lesz,új otthon,új iskola,új barátok..kevesebb a szórakozóhely stb..nekem utaznom kell majd munkára..bla bla..Szerintem azért más is költözött már ettől messzebbre.A házunkat nem adom el,csak kiadom..bár nagyon jól megvagyunk a párommal,nem rövidtavra tervezünk..Épitjük a gyerekszobákat,gyerekek is szeretik elfogadják.Mindketten tul vagyunk már egy váláson.Gyerekek kiskamaszok,de nem sok gond van velük.Tényleg felelőtlenség és önzőség,hogy 40 évesen még merek szerelmes lenni,új életet kezdeni és küzdeni a boldogságomért?Van ugye akinek ez sikerült?
2014. febr. 18. 18:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Kisvárosban/faluban is ugyan olyan felnőni mint nagyvársoban. Bár mondjuk tény, hogy jobban ki lehet engedni az utcára a gyereket egy kisebb városba vagy falun szerintem legalábbis.


Bár mondjuk ennek az életnek is meg van a hátránya. Mindenki mondja, hogy ilyen rossz panelba lakni meg olyan rossz. Elárulok valamit ugyanúgy meg vannak a kertessel is a gondok. Jó lehet nem hallatszik át a szomszédból a zajok viszont ugyanúgy az ember agyára tud menni.


Lehet befog jönni nektek is de lehet, hogy pár hónap után az lesz, hogy menjünk vissza a "városba". Az a 20 km az semmi. Simán meglehet csinálni, hogy bejártok akár mindennap munkába stb. /én napi 50 km-eket buszozok/

2014. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Teljesen jó döntés. Az a 20 km meg tényleg nem egy hűde nagy táv. A gyerekek miatt meg ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ha kijárják az iskolát (nem tudom mennyi van még hátra), ígyis-úgyis új közegbe kerülnének.
2014. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Falu és falu között hatalmas különbség van. Egész más, ha elköltözöl a világ végére, ahol jó ha naponta kétszer jár a busz, meg ha 20 km-re vagy a várostól. Autón mondjuk én elgondolkoznék, mert azért nagyobb szabadságot ad, ha mondjuk a gyerek kétségbeesetten hív, hogy lekéste az utolsó buszt. De jó időben ez a táv még akár biciklivel se gáz (útviszonyoktól függően persze :) ).
2014. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy hülye. Mit szóljak én, aki 200 kmrel arréb költöztem a gyerekkel, mondjuk hogy egy tanyasi faluba, városból, szitu ugyanez?

20 km az annyira kevés, hogy még iskolát sem váltanék feltétlenül.

Nem bántam meg, a gyerek imád itt lakni engem jobban megviselt az új helyzet! És merj boldog lenni, hiszen a gyerekeknek is jó ha boldog az anyukájuk. :)

2014. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%
Én nagyon haragudtam a szüleimre, amiért városból faluba költöztünk amikor kb. 10 éves voltam. Hiába később is városba jártam suliba, ott voltak a barátaim, sokkal macerásabb volt. Amikor a többiek úgy döntöttek, hogy elmennek biciklizni, én otthon ültem, mert 15 km-re kellett volna elvinni a biciklimet valamilyen úton módon. Buszok alig jártak, a szüleim csak akkor furikáztak, ha ráértek. Miután jogsim volt már nem volt gond, mert jöttem-mentem kedvemre, de addig halál kínlódás volt. Volt a környéken sok bolt, meg üzlet, bár szórakozóhelyek még a városban is csak alja kocsmák voltak, így még messzebbre jártunk. De gyűlöltem ott élni, és amint lehetett költöztem. Ha a gyerekeid elfogadják, akkor nem lesz gond, igazából velem se volt gond, sose lázadtam, csak kb. heti rendszerességgel közöltem, hogy utálok ott lakni, és az a hely sz*r. Én a gyerekeimet biztos nem vinném rosszabb, ingerszegényebb környezetbe annál, amit addig megszoktak, csak nagyobb, több lehetőséggel rendelkező településre. De ha úgy érzed, hogy ott jobb lesz nektek, hát hajrá, és ne mások véleményére adj.
2014. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

20 km semmi, van aki középiskolába vagy egyetemre ingázik nap mint nap, sokszor ennél sokkal messzebbre.

Én egy kisvárosban nőttem fel és a tiszta levegő,a nyugodtabb környezet, az hogy minden közel van, gyalog vagy biciklivel is bejárható a környék stb szerintem nagy előnye a falusi életnek. Jobban ismeri az ember a szomszédait is és lehetett játszani az utcán a korombeli gyerekekkel. Már 7 éves korunktól felnőtt nélkül, csoportosan jártunk haza a suliból. Egy darabig gyorsabban nevelhető önállóságra a gyerek vidéken,mint a városban.

Amikor nagyvárosi lettem kb egy hétig fájt a fejem a mocskos levegő miatt, az állandó zúgástól stb.

Szerintem költözzetek nyugodtan. Nem tudom hogy hány évesek a gyerekek,de nem hiszem hogy gond lenne.

2014. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

Azzal semmi gond, hogy 40 évesen mersz szerelmes lenni és küzdeni a boldogságodért, ez így is van rendjén. :)


Az unokatestvéremék jártak így tizenpár évvel ezelőtt, hogy Bp-ről leköltöztek egy picike határmenti faluba kb. másfél órányira Bp-től, három gyerekkel. Pár évig jó volt, élvezték a falut, a jó levegőt, mindent. De közben elteltek az évek, és a három gyerekből kettő Bp-en kötött ki.. most mindkettőnek fizethetik az albérletet (egyik még tanul, a másiknak nem elég a fizetése az albérlet felére sem egyelőre). Közben az unokatestvérem abban a kis faluban gyűlöli a (nehéz fizikai) munkáját 80 ezerért 3 műszakban, de ott nincs más lehetőség, nem tud váltani. Ő azt mondta nemrég, hogy életük legrosszabb döntése volt leköltözni. De ezt Nektek kell érezni, tudni...

2014. febr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó igazad van neked is... De itt nem erről van szó... 20... Azaz 20 km-re költöznek az essigi lakhelyüktől..

Én nap mint nap ennek a felére jarok dolgozni...városon belül..


A szüleim pedig 30 km-re dolgoznak a lakhelyüktől... Ez nem egy akkora táv...

2014. febr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok sok biztató szót mindenkinek!!!!
2014. febr. 19. 15:40
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha sok pénzem lesz, veszek egy farmot,

Tenyésztek rajta lovat, meg barmot.

Az istállóban tehenek lesznek,

Jól tejelnek majd, ha Big Macet esznek.

Az udvaron cirkál majd sok tyúk meg kacsa,

Gőgös Gúnár Gedeon, meg egy vérbajos, korcs kutya.

Úgy fog ugatni, mint a szomszéd banya,

Istenem, de szép is télen a tanya!

A padláson tengeri, hol van a sok tojóm,

Hemzseg itt az egér, hol a géppisztolyom?

Mér' nem fogja őket, lerúgom a macskát,

A disznóknak kiviszem a maradék sztrapacskát.

Az alkoholista Józsinak van egy vágyálma,

Szebb lesz a bőre, ha hempereg a trágyába'.

Gyönyörű látvány, nem fest ilyet Monet,

Megszárad a Józsi, bűzölög a gané.


Álmom egy tanya, állatok hada,

Szántani fogok barázdát.

Tyúkok és ludak, őrjöngő nyulak,

Réten a paraszt terád vár.


Eső után az úton sok a barázda,

Sarki kocsmában én vagyok a garázda.

Hazafelé megfordulnak utánam a lányok,

Én meg be az árokba, oszt' hörögve hányok.

A nagymellű Marit már régóta nézem,

Számolnék vele csillagot az égen.

Ide süss Mari, az éjszaka pazar,

Szökj ki, alvás előtt, vár a szalmakazal.

Ide hallatszik, hogy az apád horkol,

Ez ám az igazi vidéki folklór.

Reggelire kenyér, szalonna, hagyma,

Ezt egy kis röviddel fölnyomom az agyba.

Utána krumplit ültetek kábán,

A sok-sok giliszta nem áll meg a lábán.

Kemény az ugar, eltöri a kapám,

Miért pont itt foglalt hont Árpád apánk?

2014. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!