Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hülye vagyok amiért a...

Tényleg hülye vagyok amiért a két gyerekemmel városból faluban kezdek új életet a párommal?

Figyelt kérdés
Sokan kritizálnak,hogy miért hagyom el a szülőházamat(az új lakhelyünk 20km lesz távolabb)a gyerekeknek az mekkora stressz lesz,új otthon,új iskola,új barátok..kevesebb a szórakozóhely stb..nekem utaznom kell majd munkára..bla bla..Szerintem azért más is költözött már ettől messzebbre.A házunkat nem adom el,csak kiadom..bár nagyon jól megvagyunk a párommal,nem rövidtavra tervezünk..Épitjük a gyerekszobákat,gyerekek is szeretik elfogadják.Mindketten tul vagyunk már egy váláson.Gyerekek kiskamaszok,de nem sok gond van velük.Tényleg felelőtlenség és önzőség,hogy 40 évesen még merek szerelmes lenni,új életet kezdeni és küzdeni a boldogságomért?Van ugye akinek ez sikerült?
2014. febr. 18. 18:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szia! Nem szeretném megtörni az önbizalmadat, de nem értek egyet :)


Én megyeszékhelyen nőttem fel, de sokszor még ez is gáz volt, persze a falunál sokkal jobb (arra is volt némi rálátásom).


Nem tudom pontosan, hova költöztetek, mekkora a falu, mik vannak ott, de amint nő a gyerek, annál nagyobb szívás lesz az egész. Hogy miért?


1. Sajnos ezt nagyon nem akarják elismerni, de a vidék le van maradva, nagyon. A barátnőm egy közeli (20-30 km) faluból jött, sajnos láttam mi van ott. Nem sértegetni szeretnék semmit, de kb. minden srác, akivel szembe találkoztam az utcán, egy HMCS, és minden lány egy p*csa volt. Engem konkrétan szájára vett a falu, hogy fülessel hallgatok zenét (ahelyett, hogy az utcán bömböltetném), nincs neonszínű ruhadarabom - ezért mekkora gáz vagyok.


2. Ha nincs a faluban gimnázium (gyanítom nincs), akkor úgyis egy közeli városba kell bejárni. Mivel egy 16-17 éves gyereknek (szerintem) már elég ciki, ha anyuci-apuci viszi minden nap kocsival, marad a távolsági közlekedés, ami gyakran tovább tart, mint egy óra.


3. A gyerekek szórakozni fognak vágyni, és igen, a városba is. Én konkrétan a barátnőmmel egyszer nem tudtam elmenni normálisan szórakozni, mert az utolsó busz 22.30-kor indult el, aludni meg nem tudott a városban. Egy kamasznak szüksége van a mobilitásra.


Már a megyeszékhely is elég kicsinek tűnt nekem, pl. az, hogy este tíz után konkrétan már nem jártak buszok, ha szórakozni mentem, gyalogolni kellett (taxira kinek van pénze...), pedig nem voltam egy minden pénteken eljárós fajta.


Ha bármilyen természeti csapás van, mindig a falu marad utoljára (tavaly március 15-én a környéki falvakban 6 napon keresztül nem volt áram), ahogy általában minden tekintetben, állandóan a városokat veszik előre, az urbanizáció miatt gyorsabban fejlődnek, míg a falvak elöregednek, elnéptelenednek. Tudom, hogy ezt pont a hozzám hasonlók okozzák, de a folyamat sajnos jelen van, alkalmazkodni kell hozzá. Egy városban több a munkalehetőség, iskola, bevásárlás, szórakozás, kultúra, és nagyon nagy segítség, hogy nem kell ezért mindig 30-40 km-t utazni. Tudom, hogy valakinek a mérleg másik serpenyőjében többet nyom a tiszta levegő és a csend, meg a nagy udvar, de az a helyzet, hogy ezt egy kertvárosban is simán meg lehet kapni.


Most Budapesten élek, és imádom. Nem kertes házban, de szerintem semmi különbség nincs aközött életminőségben, hogy kinn laksz egy kertvárosi részben, mint egy falun. Azt kivéve, hogy nem kell órákat ingázni egy nap, van éjszakai közlekedés, és mindenből sokféle választási lehetőség van. (Barátnőméknek pl. már az is gondot okozott, hogy a környéken csak egy internet-szolgáltató van, és az is elég instabil... gyakran szakad, stb.).


Persze nem a kedvedet akarom elvenni, és bocsi, hogy ennyit rizsáztam, de ez a véleményem. :)

2014. febr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Aranyos vagy amiért elmondtad a tapasztalatodat és időt szántál rám.:megfontolandó....
2014. febr. 21. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!