Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nincs apád, vagy ha van,...

Ha nincs apád, vagy ha van, de nem érdekled az a rosszabb?

Figyelt kérdés

Inkább legyen valakinek apja aki nem szereti, vagy nem foglalkozik vele nagyon, vagy ne is legyen?

Egyik nap két ismerősöm "ezen veszekedett". Ti mit gondoltok erről?



2014. febr. 23. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Alkoholista, nem törődöm, anyaverő, utálkozó.... elegem volt.... aztán meghalt... most jobb. Úgyhogy inkább ne is legyen.
2014. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
az én apán dettó olyan volt mint elsőnek. nem halt még meg, 10 éve nem is tudjuk mi van vele, de nem is érdekel. ha anya nem rakja ki időben(15-20 évvel ezelőtt) semmink se lenne. most se vagyunk gazdagok, de jobb helyzetben vagyunk mint a devizások pl.
2014. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Legjobb barátomat nagyon pici korában hagyta ott az apja, elment egy másik nőhöz, de attól nem is lett gyereke, mert már volt neki 5. Szóval egyetlen vérszerinti fia a barátom, de szinte évente ha kétszer felénéz, akkor is mert a gyerektartással van valami vagy véletlen eszébe jut hogy születésnapja van, de általában még az se. Pedig pár utcára laknak egymástól, mostanában sokat kereste, de csak mert már nem tanul és hogy akkor nem kell többet küldeni a pénzt... Látom hogy nagyon rosszul éli meg, tehát inkább ne is tudna róla semmit.
2014. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A nevelt lányait választotta helyettem Megjegyzem: nem kiskoruk óta neveli őket, 4-5 éve van együtt a jelenlegi párjával, akinek most vagy egy 18 és egy 26 éves lánya. Szerinte ő nem hibás abban, hogy leszart, majd ha akarok tőle valamit, felkeresem. Ameddig tartott a kommunikáció kettőnk közt, addig is érezhető volt a megkülönböztetés a két nevelt lány javára. (A nevelt lányok egyike okostelefont kapott karácsonyra, a másik 1 terrás vinyót én meg jénait, és ilyenek). Többször szakadt meg köztünk a kapcsolat és a legutolsó alkalommal is én kerestem fel. Ő nem akart leülni velem beszélni arról, hogy miért nem jött el meglátogatni, több mint 10 évig (kicsi voltam még, időközben felnőttem, gondoltam megérdemel egy esélyt). Azt mondta, semmi közöm hozzá. A kivételezésről is próbáltam vele beszélni, arról sem volt hajlandó. Az egyetlen vér szerinti gyereke én vagyok. Végül azt mondtam, inkább hagyjuk egymást békén. Hozzám vágta a telefonszámát, hogyha majd akarok valamit... eldobtam a francba. Nagyon sokszor azt kívántam, hogy bárcsak ne létezne, akkor nem fájna, hogy tudom hogy él, hol él, kereshetne, de mégsem teszi. Ma már ki tudom zárni ezt az érzést és remélem, hogy visszakapja az élettől azt, amit velem tett, hogy elhanyagolt. Pedig én szerettem őt.
2014. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
nekem sem volt,de míg élt sem igazán érdekeltem gyermekként.Szóval,nem tudom mi a rosszabb,de így utólag már abszolult nem is hiányzik
2014. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves korom óta nincs apukám...

Alkoholista volt, az ital vitte el, de legyen mentségére, hogy nem volt könnyű gyerekkora, már ha azt annak lehet nevezni.

Szerintem azért jobb az az eset, ha valakinek van, de nem szereti, mert ezt fel lehet dolgozni. Letudod azzal, nem szeret, nem keres, talán tudod az okát, talán nem, de legalább számon kérheted. Annál rosszabb viszont nincs, ha sose ismerted, vagy legalábbis nem emlékszel rá, és rá se tudsz kérdezni a miértekre.

Bennem ez hatalmas lelki tüskét hagyott, amit egyszerűen nem tudok feldolgozni. Már 21 éves vagyok, de még mindig fáj, ha csak rá gondolok.

2014. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem már nincs de bár ne lett volna sokkal boldogabb lett volna az életem.

Bár már mondhatni az 4 éve mióta meghalt,persze nem szép dolog örülni a más halálának, ez igaz viszont próbáld ki milyen egy idegbeteg szadista nácival együtt élni 17 évig, aki egy ordibálós verekedős állat. Szerintem meggondolod magad.


Persze az apja bárkinek lehet jó vagy rossz nos nekem rossz volt de elhiszem h másnak kijutott a normálisból. Én nem voltam ilyen szerencsés és ez volt életem 17 legrosszabb éve. Volt itt fenyegetés h felgyújtom a házat( A mai napig megvan a felvétel)., fizikai lelki terror...


Így utólag jobb lett volna ha apa nélkül növök fel szerintem egész más ember lennék és sokkal boldogabb.

2014. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

sosem volt igazán, fél éves koromban elváltak, 14 voltam mikor előkerült...de csak összezavart, labilis kamaszlány voltam. Mindig apát akartam, ez egy betöltetlen űr a lelkemben.36 éves vagyok gyerekeim vannak, és férjem . Apám meghalt pár éve, de fáj hogy sosem volt az ami lehetett volna, mint egy igazi családban.

abszolút lelki sérült lettem.

2014. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet "rangsorolni". Mindenki a maga terhét érzi.
2014. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nekem is olyan "apám" van, mint az elsőnek..

Szerintem jobb lenne, ha nem is lenne..

Nem akarta fizetni mostanában a gyerektartást, csak ha anya könyörgött neki. Aztán anya letiltatta, és ez miatt februárban nem kaptunk. Anya felhívta,hogy oda adja-e és azt mondta,hogy nem.Aztán anya intézkedett , és végül levonják tőle utólag. De akkor is... Nem volt képes odaadni.. Undorító.

Egyszer 5 ezer forintot akartam tőle kérni.. ( tudom,hogy mindig van pénze) Egy lány szülinapjára akartam, hogy tudjak neki venni ajándékot. Azt mondta nincs 5 ezer forintja :DDDD És hogy kérjek anyától ... :)

Az ő házában élünk,de ő már nem lakik itthon, csak hazajár néha-néha, délelőtt, amikor senki nincs itthon.

Most Valentin-napkor hazajött másnap, kirakott az asztalra 1-1 milkát :D és nem is nekünk adta volna oda, vagy pont azon a napon rakta volna ki,vagy adja oda személyesen. Szóval.. ennyit az apákról. Akikről tudok,hogy nincsenek együtt a szülei,mind ilyen az apjuk velük..

Pedig nekem nagyon hiányozna egy apa. :(

15/L

2014. febr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!