Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nincs apád, vagy ha van,...

Ha nincs apád, vagy ha van, de nem érdekled az a rosszabb?

Figyelt kérdés

Inkább legyen valakinek apja aki nem szereti, vagy nem foglalkozik vele nagyon, vagy ne is legyen?

Egyik nap két ismerősöm "ezen veszekedett". Ti mit gondoltok erről?



2014. febr. 23. 21:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

inkább legyen egy suttyó, világ másik végén élő, a gyerekéről tudomást sem vevő apa, mint egy olyan akit szerettél de meghalt.

nekem sokkal könnyebb feldolgozni, nem zavar a hiánya, mert tudom hogy boldogabb gyerekkorom volt nélküle.

ha mondjuk 6-7 éves koromban elhunyt volna, úgy hogy előtte mintaapa volt, akkor lehet a mai napig nem tudnám magam túltenni rajta.

2014. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Hát, az én helyzetemnél sokkal rosszabbakat olvastam. Én édesapám iránt nem érzek semmit. Tisztelem, mert egész nap dolgozik Értem, Értünk. De ennyi minden, amit kaptam tőle pozitívat. Fizikailag sosem bántott, de rengeteget kiabált. Sosem állt mellettem, kiskoromban nem játszott velem, nem volt semmi kötelék kettőnk közt. Mindig lenézte, bármit csináltam és sosem voltam Neki jó, akármennyire is próbálkoztam. Mindig az Ő szeretetére vágytam, és szerintem ezt nem tudja helyettesíteni semmi anyagi dologgal. Mindig lenézett engem, bármit csináltam. Nem tudom jobb lett-e volna nélküle, nem szeretném, hogy elmenjen, mert nem szeretnék rosszat senkinek. Elég bűntudatom van, hogy ezeket leírtam, nem mondok szüleimről semmi rosszat, de ez az őszinte véleményem. Ha valaki szeretne erről beszélni írjon nyugodtan. Remélem valakinek segíthettem. :) 17/f
2014. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én egész gyerekkoromban irigyeltem az elvált szülők gyerekét pl mert veszekedésben felnőni sem jó. Így inkább a nem foglalkozásra szavazok.
2014. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt.
2014. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs különbség. :/ 17 éve nem láttam az apámat, valahol mégis van, de közben mégsincs... Viszont még mindig jobb, mintha alkoholista, vagy pedofil lenne.

17/L

2014. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom: jobb, ha nincs...mintha van, de le sem sz.ar.
2014. febr. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet megállapítani melyik a rosszabb, mert a rossz apa (vert, ivott, stb) meghalt és most jobb állapoton kívül (ami természetesen a "legjobb") a másik kettőt az ember nem tudja (szerencsére) kipróbálni. Vagy egyik, vagy másik. Ha elhagy, nem foglalkozik veled évekig akkor utána nem tud mintaapává válni, akit megszeretsz és fáj ha meghal, mert az elhagyott évek miatt alapból kétellyel fordulsz az irányába (gondolom én, de meg lehet cáfolni).


Nekem nem mintaapám volt, gyakran veszekedtünk (kamaszkor...), de sose bántott, sose sértett meg szándékosan és iszákos se volt. Szerettem, hirtelen halt meg így hiába van 5 éve ennek mégse tudtam feldolgozni rendesen, hogy nincs. Egyre többször jut eszembe, hogy milyen volt, egyes dolgokra hogy reagált és az jár a fejembe vajon milyen embernek tartana most így felnőve. Olyan lettem, amilyennek elképzelt? Vajon büszke lenne rám? Néhány dologban nagyon szeretném kikérni a véleményét, de ugye erre nincs lehetőségem már. Így saját példámra azt mondanám rosszabb, hogy már nincs, mintha nem szeretett volna és elhagyott volna minket, mert akkor nem számítana a véleménye. Tudnám magam azzal nyugtatni, hogy meg se érdemli, hogy tudja mi van velem és engem se érdekel vele mi van.


23 N

2014. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát jobb ha már nincs, mint ha van, de nem érdeklem.


Mert akinek nincs, annak egyszer volt.

Nekem van, két utcával lakik innen. Kétszer is megkaptam, hogy nem kellek neki, másodjára már két unokája is volt, de soha nem érdekelték őt még a kicsik sem.


Szóval igen, jobb volna ha lett volna apám, de már nem élne, mint most ez a helyzet. :(

2014. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!