Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog ítélni a családom, meg...

El fog ítélni a családom, meg az emberek amiért nem akarok gyereket soha?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk egyutt, szoktunk beszélni a terveinkrol, és o sem, meg én sem szeretnénk gyereket a jovoben, persze ez még változhat nála, de nálam nem.. Kicsit félek, hogy majd ezért fog elhagyni majd jó pár év múlva..

Tudom magamról, hogy nem vagyok turelmes típus, és nagyon hamar kitudna akasztani pl a sírásával meg hogy fel kene kelnem ejszaka tobbszor is, plusz szulni se akarnék.. Nem csak azért gondolom így mert fiatal vagyok, hanem mert nem igazán vagyok oda a gyerekekért. Persze vannak aranyosak, meg kisocsem is van akit imadok, de en nem szeretnek gyereket. Nagyon szánalmas, hogy így gondolom? 20éves vagyok.


2014. febr. 27. 15:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy az egyszerű emberek nem fogják fel,hogy egy nő nem feltétlen arra van determinálva,hogy gyereke legyen.


És ezt úgy mondom,hogy van egy gyermekem,akit korán akartam,bár nem korán jött,és akivel nagyon jól megvagyunk,de azért elég nekem ő is.

2014. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Bár lehet,hogy nem voltam érthető,egy nőnek szerintem igenis nem a gyerekszülés az egyéni célja,szerintem az már az állati szint,ha ez a célja,bár lehet lepontoznak,de nem érdekel.Nem vagyok fajfenntartó állat...
2014. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
28%

5. vagyok megint

"Az ocsem 6 eves jelenleg, szeretni szeretem persze, de azert neha o is kiborit. :) "

Mert az én gyerekeim engem sose borítanak ki :)))

2014. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nincs ezzel különösebb gond,ezen ne emészd magad.


Én 17 évesen sem akartam gyereket,24 évesen sem,29 évesen sem,és most 31 évesen sem.A szerelmemmel 9 éve vagyunk együtt,mi ezt már megbeszéltük.Szabad szeretnék lenni,élvezni az életet,csak magamra/magunkra költeni a pénzt,nem akarok egy gyerek miatt magamtól megvonni dolgokat,sem anyagilag,sem szabadidő ügyileg,sem testileg,és a napi 7-8 óra alvásidőmhöz is ragaszkodom.Lehet,hogy egyszer,idővel testileg nem leszek a top-on,de azt ne egy gyerek szívja el tőlem,hanem az idő.Arról nem beszélve,hogy a párom szemében a NŐ szeretnék lenni és maradni,nem pedig Anya.Azt meghagyom annak,aki képes saját magát alárendelni egy gyereknek és merőben leszűkíteni az életbeli személyes lehetőségeit.


A gyermekvállalás egy idejét múlt kalitka,bár ennek ellenére még nagyon sok a rabszolgalelkű nő,akik mégis szülnek,mert :

- társadalmi elvárás : ki mit szól hozzá,ha nincs X évesen gyerekem/ már nem is vagyok nő,ha nem szülök.

- így akarnak érzelmileg egy férfit bebiztosítani,illetve egy társadalmi státuszt ( család ).

Hozzáteszem,a család,mint fogalomkör szintén egyszerű emberek által kitalált együttélési forma.Nemhiába nem működik az esetek 99%-ában.Az emberek eredendően nem bebörtönzésre lettek kitalálva.Ha egyszer a társadalom eljut arra a szintre,hogy ezt átlátja,akkor nem lesz ennyi válás sem,hiszen házasodni sem fognak.Addig marad az édes ketrec,ami kereskedelmi szempontból baromi jó.

- nem jött be az élet,marad a gyerekszülés,hogy mégis legyen mit csinálni az elkövetkezendő 40 évben.

- sorolhatnám még,de nem vagyok benne biztos,hogy ezen a fórumon érdemes.


Biztos jönnek majd az ősanyák,akiknek ez az álláspont nem fog tetszeni,de arról én már nem fogok tudni.Csak benéztem és gondoltam leírom a véleményemet.


10-ből 9 nő úgyis vagy megbánta,hogy szült (nem feltétlen maga a gyerek miatt,hanem amit a gyermek érkezése elindított az életében : rosszabb párkapcsolat,nincs saját magukra se idejük,se pénzük és minden olyan dolog,ami ezek hozadéka.Ez elég széles skálán mozog ), vagy egyáltalán nem irigylésre méltó az életük.


Gyereket csak akkor szabad szülni,ha TE MAGAD érzed úgy,ha eljutsz TARTÓSAN egy olyan pontra,mikor azt érzed,gyerek nélkül nem megy.Nem teljes az életed.Csak magadnak szülj.Férfinak,elvárásoknak,vagy mert ki mit gondol,soha.

Vannak az okos emberek,aki belátják,hogy nem való nekik gyerek és jegelik is a témát( ők vannak kevesebben ), és vannak azok az emberek,akiknek nem lenne szabad gyereket adni a kezébe,mégis szaporodnak.Na,ők a társadalom 99.9 százaléka.

Én a szabadságot választottam.:)

szia :)

2014. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%

"10-ből 9 nő úgyis vagy megbánta,hogy szült (nem feltétlen maga a gyerek miatt,hanem amit a gyermek érkezése elindított az életében : rosszabb párkapcsolat,nincs saját magukra se idejük,se pénzük és minden olyan dolog,ami ezek hozadéka.Ez elég széles skálán mozog ), vagy egyáltalán nem irigylésre méltó az életük. "


Én magam sem akarok gyereket, de ez nagyon durva túlzás, amit írsz. A szabad választás pont azt jelenti, hogy nekünk jogunkban áll nem vállalni gyereket - és elvárni, hogy ezért ne bánjanak velünk másként. DE! Aki gyereket akar, azt szintúgy nem illik ostorozni és rosszindulatú feltételezésekbe bocsátkozni felőle, ahogy mi sem örülünk, amikor felénk teszik.

2014. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 éves vagyok, párkapcsolatban élek...és még mindig nem érzem úgy, hogy minden áron anya szeretnék lenni. Nem kötelező, ez is egy döntés. Ha a szíved mást súg, akkor hallgass rá. Bár te még elég fiatal vagy, változhatnak az érzéseid. Mondjuk nekem nem változtak..20 évesen sem akartam gyereket. Kiborulok a síró,hisztis gyerekektől. Persze attól még szeretem őket! Van unokahúgom, unokaöcséim...mind szeretnek, és számíthatnak rám, sokat vagyok velük...de én azt hiszem nagynéninek jobb vagyok, mint amilyen anyának lennék.
2014. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%
Az én lányom is mindig azt mondta ő nem akar gyereket.Le is mondtunk róla,nekünk nem lesz unokánk.Lagaláb is Tőle.32évesen meggondolta magát, és van egy édes kis unokánk Tőle.Azt mondta nem rég.Anyu életem legnagyobb hibája lett volna nem szülni:))
2014. febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
35%
"10-ből 9 nő úgyis vagy megbánta,hogy szült vagy egyáltalán nem irigylésre méltó az életük" Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem a szavaidat, és nem is akarlak megbántani, de: Te mi a hetet-havat hordasz itt össze és egyáltalán milyen jogon állítod ezt és ehhez hasonlókat?! Mi az hogy 10-ből 9 nő megbánta?! Alapvetően tévesek a gondolataid az ANYASÁGRÓl. Az anyaság egy csodálatos dolog a legtöbb nő szemében. Nem szereted a gyerekeket és a kötöttségeket? Nincs ezzel semmi baj és veled sem kedves kérdező, de ettől függetlenül egy gyermekre nem úgy kell tekinteni, mint egy Isteni csapásra! Az őket megszülő nőkre pedig mint valami szánalmas dologra. Igaz, gyerekkel az egész élet más, nem úgy "szabad", mint nélküle, de a legtöbb nő nem hozzákötésből, vagy "fenn kell tartani az emberi fajt", éppenséggel az esetleges "mit szólnának az emberek" vélemény miatt. Ez egy megmagyarázhatatlan dolog, ami a legtöbb nőben benne van, és persze a legfontosabb: attól mert valaki anya, még lehet nő is.
2014. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 kutyus21 válasza:
62%
Helló ne hallgas az emberekre és a családra sem, ez csak egy társadalmi elvárás hogy ha neki van,gyereke akkor neked is, legyen na ez a szánalmas és nem te. Épp te vagy aki normálisan tud gondolkodni nem, hagyod befolyásolni magad ne is hagyd hogy, más döntse el hogy neked illetve nektek jó. Képzeld hogy nekem, még barátnőm sem volt mert nem kellet és most sem kell sőt soha pedig, lehetett volna 3-om is. De nem szeretem a kötöttségeket sőt gyereket sem, szeretnék soha nem lenne kedvem éjszaka felkelni egy gyerek miatt, az éjszaka az enyém de más biztos az ellentét fogja írni. Meg amúgy sem szeretem a gyerekeket sőt a legtöbb embert sem, és azért is egyedül fogok élni ez nem jelenti azt hogy nem megyek, ki a házból de én nem, vagyok társas ember és nem is fogok az lenni. 21F
2014. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Hello! En sem akartam gyereket 20 evesen. Azota se. Van, akinek nem valo. Ennyi.

27 l

2014. febr. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!