Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjhez mentem, a férjem...

Ha férjhez mentem, a férjem nagyszüleit tényleg úgy kell szólítanom hogy papa, mama? Én erről még nem hallottam!

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, miért kéne???Úgy szólítsd őket, ahogy neked jó,illetve ahogy eddig, én sem hallottam ilyenről, de szerintem ez baromság!
2009. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan sem KELL szólítanod, nincs törvény rá, úgy szólitód őket ahogy akarod.

Én a férjem szüleit sem szólitom anyukának meg apukának, van nekik rendes nevük és nem a szüleim.


Te döntöd el, hogy hogyan szólítod őket.

2009. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk én a barátom nagymamáit is maminak szólítottam, mint ahogy mindenki a családjából , mert ez így aranyos volt, meg természetes, de ha neked nem az akkor nem kell :)

első

2009. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még ilyet. A tiszteletet add meg. Nem az számít, hogy szólítod őket. Én anyósomat se anyukázom.
2009. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene? Én a párom nagyanyját Magdika néninek szólítom, ő ezt sérelmezte is, mert ő elvárta, hogy Mamának szólítsam, de megmondtam neki, hogy nekem két nagyanyám van, és ő nem egy közülük. Anyósomat meg apósomat sem hívom édesanyának meg édesapának, pedig ők elvárták, de megmondtam nekik is, hogy nekem egy anyám és egy apám van, és azok nem ők.
2009. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy KELL. Ahogy eddig hívtad őket, úgy hívd őket most is. Ahogy ők szeretnék, úgy kell őket szólítani, mint mindenki mást is.
2009. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem szólítom a férjem nagyszüleit mamának és papának. Simán a keresztnevükön szólítom őket mellé téve a bácsit vagy nénit.
2009. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!