Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom tűrni, h anyukám...

Nem tudom tűrni, h anyukám tönkretegye a hugomat! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A mai nap volt a tetőpont, vagyis nagyon remélem, h ezt már nem lehet fokozni, ami a mi családunkban történik!Nagyon röviden annyi, h anyukám MINDENT de tényleg mindent megenged a 15 éves hugomnak, aki természetesen nem angyal! Egyszerűen nem tud neki parancsolni, nem egyengetni a helyes útra(nem tudja), vagy tanácsot adni neki semmit, amit egy jó anyának kötlessége lenne. És nem éri fel ésszel, h nem azzal tesz neki jót, ha pl. elengedi mindenféle bulikba, ahol ki tudja mit tesz magával, vagy mások mit tesznek vele!Ma pl. adott neki pénzt a buli előtt alkoholra. Na ez kiverte a biztosítékot!!!Előttem el akarták titkolni, de nem tudták, mert meghallottam, h egy kocsmában fogja megvenni!Hiába beszélek anyával, nem hallgat rám egyáltalán!Tehetetlen vagyok!Már azzal próbálkoztam, h finoman ilyen családi összejöveteleken próbáltam a családtagjaimat bevonni az ügybe hátha ők segítenének tanácsokkal, vagy rájuk jobban hallgatna anya. De utána megint csak én leszek a hibás, h őket minek kell ebbe beavatni stb., meg én leégetem őket!A hugomnak szeptembertől szerzett jegyei között alig van olyan ami nem 1-es!Trehány, rendetlen és reggeltől estig csavarog!De anyát nagyon tudja manipulálni.szuper!Van 1 jó tulajdonsága!

Apát úgy tudom bevonni ebbe az egészbe, ha elmondom a kiderült piszkos ugyeit a hugomnak, akkor azokon természetesen jól felhúzza magát, és volt kb 3-szor h. iszonyatosan megverte4Ez is egy jó megoldás. igaz?

Szóval teljesen padhelyzet!


2009. dec. 12. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj te beszélni a húgoddal, de azt nem csodálom, hogy nem bízik benned, ha "árulkodsz" az apukátoknak, aki emiatt többször megverte.


Próbálj olyan kapcsolatot kialakítani vele, hogy megbízzon benned.. Egyébként csak úgy védheted meg ilyen esetben, ha ELKÍSÉRED.

2009. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Túl nagy a korkülönbség köztünk. 23 éves vagyok, én már nem járok bulizni!
2009. dec. 12. 20:25
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

:) szerintem annyira nem nagy.


Mást nem tehetsz. Anyukád mellette áll, apukád pedig megveri.


CSak rá hathatsz és ez csak úgy tudod, ha elnyered a bizalmát.


Arról már nem is beszélve, hogy a mostani 15 éveseknél egyáltalán nem furcsa, hogy buliznak..vagy isznak.


Nem azt mondom, hogy ez így helyes..de nem tudunk ellene mit tenni.

2009. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont hogy most már nem akkora közöttetek a korkülönbség. Egyidős vagyok veled, a huszonévesek többsége jár bulizni (ahogy én is). Különben 15 évesen is jártam, és szerintem normális ember lett belőlem. Mondjuk azért nekem nem engedtek meg "mindent", de azért én nem látok itt akkora őrült nagy problémát. Oké, 15 évesen nem kéne innia, de mégis szoktak inni az ennyi idősek. Tanulnia kéne, de csak akkor fog, ha megértetik vele, hogy ez neki fontos, nem nektek.
2009. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, de anyukád inkább adjon neki pénzt, minthogy mindenféle embereknek megtesz ezt-azt és pancsolt szart igyon amibe ki tudja mit keverhetnek bele. Bár én nálad is idősebb vagyok, tapasztalatból beszélek. most ebben a korban van. Lehet neked kéne vele beszélni, de ne "nagytesó" módjára, inkább mintha a barátnője lennél.
2009. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De ha nincsenek közös barátaink, nem tudunk egy helyre se járni! azért bosszant ez az egész, mert igy nem lesz neki se kötelességtudata, nem fog tudni semmit értékelni. Nem érzékeli, h az életben ha szeretnénk valamit azért meg kell küzdeni. A valamit valamiért.Arra gondolok, h ha kitakarítom a szobámat aakor megérdemlem, h hétvégén elmehetek mondjuk 2-ig. Vagy ha mindennap elmosogatok akkor megkapom a legmodernebb mobiltelefont, vagy egy nagyon jó rucit. A hugom ezeket mind megkapja az 1-eseiért!!!!!Hol itt a küzdés és a jól kiérdemelt jutalom?

Az élet is pont ugyan ilyen!Most kellene megtanulnia ezeket, és közben megszeretné a rendet, tisztaságot, vagy legalább a tanulására figyelne oda!

Én ezeket szoktam neki mondani(szerintem ez lenne a helyes)De rám soha se hallgat. Mondjuk hülye lenne, hiszen akkor megkéne dolgoznia valamiért!Igy kényelmes neki, minek adná fel ?A két szép szememért?

Nem az van,h én nem engedném őt sehova, mert én is jártam bulizni. De én mellette tanultam, volt kötelességem, voltak céljaim!

2009. dec. 12. 21:19
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Az nem normális, hogy 15 évesen ennyit bulizik és az sem normális, hogy mindent megkap. Miért, ha mindent megtehet és egyesek szerint ez normális, akkor hol vannak a határok? Hol van az a pont, mikor egy gyereknek már nem szabad mindent megtennie? Még csak 15 éves, az lenne a feladata, hogy tanuljon rendesen, a barátaival csináljon normális programokat, most ismerkedjen a másik nemmel és élje a kezdeti kamaszkorát. 18 éves korára olyan kiégett lesz, aki már semmit és senkit nem tud értékelni. Hát, mit ne mondjak, eléggé el lett/lesz cs*szve. Csak anyukádat lehet ezért okolni, hisz egy normális szülő normálisan neveli a gyerekét. Megtanítja neki a felelősségtudatot, felkészíti az életre. Csak azt tudom mondani, hogy ne foglalkozz vele, örülj, hogy belőled normális, felelősségteljes ember lett.
2009. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz mit tenni. Figyelj, most lehet te nem ilyen vagy, de én hagynám a fenébe. Ne őröld magad azon h más mit tesz az életével, az a sajátja, örülj h te nem vagy ilyen. Sztem már beszéltél a húgoddal, és nyilván nem használt. Egyszerűen ne avatkozz bele, ha anyád ennyire megenged neki mindent. Az legyen az ő bajuk. Megvan a véleményem az anyádról, de komolyan mondom maradj ki belőle. nem te vagy a húgod anyja, ha ő megenged neki dolgokat szíve joga. Éld a saját életedet, sok fejfájástól kíméled meg magadat.
2009. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ÚÚÚÚÚ, ez elég nehéz, nekem a két gyerek között 13 év a különbség. Mondjuk a pici, az még nagyon pici.

Azt észrevettem, hogy a nagyobbat szigorúbban fogom.


Tudod az első, az az elsőszülött a második meg a pici.


De ez azért elég durva, mert a szüleid nem következetesek.Alapjába véve a szülőket tartom felelősnek, mert valóban nem ez a célravezető. a hugoddal feleslegesen beszélnél, mert neki ez az egyszerűbb megoldás, miért változtatna ezen.

De anyukád?????

Hát nem teljesen következetes.

2009. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,a vége az lesz,hogy majd a nyúl viszi a vadászpuskát!Ne aggódj,Te hamarosan,vagy legalábbis néhány év múlva eléred azt a kort,amikor elkerülsz otthonról.Akkor pedig nem TE fogod inni ennek a levét,hanem anyukád,aki csukott szemmel jár.Szerintem sem kéne ezzel foglalkoznod,mivel a testvére vagy,így csak falra hányt borsó marad úgyis,amit mondasz neki.Nem Te leszel az,aki megváltoztatja,de látod ,nem is akarja senki,hogy változzon...Hagyd a fenébe,és éld az életed.
2009. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!