Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha korai családalapításról...

Ha korai családalapításról van szó (21-23 évesen), miért jöttök mindig az egyetemmel, meg a bulizással?

Figyelt kérdés
Aki nem megy egyetemre, csak szakmát tanul, az 19-20 éves korától főállásban dolgozik, tehát mondjuk 23 éves korára minden feltétel adott lehet az esküvőhöz, majd a babához. Az "éld ki magad" téma is nagyon változó... Aki 14 éves korától bulizik, szexel, minden hülyeséget megcsinál annak már nincs ingere erre a kiélésre huszonévesen. Engem nem érint a téma, csak észrevettem hogy itt minden ilyen kérdésnél, ilyen válaszok vannak többségben...azelőtt hogy egyáltalán tudnánk a kérdezők életkörülményeit. Mégis sablonszerűen azt a választ kapják, hogy ennyi idősen még tanulj, és bulizz.
2014. márc. 3. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki biztos magában 21-23 évesen, akkor nem ide tesz fel kérdéseket szerintem, hogy korai lenne-e a családalapítás.
2014. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azért mert itt túlnyomó többségben vannak azok a válaszolók, akik főiskolára/egyetemre járnak v. jártak... tehát a munkavállalás és a családalapítás is későbbre esik náluk, mint azoknál, akik szakiskolát végeznek.
2014. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, de már nagyon unom. Engem is megszóltak, hogy 20 éves koromban már összeköltöztünk,. mert "nem élem ki magam". Mondom mégis mit? Így is bulizunk, szórakozunk, utazunk, annyi, hogy nem pasizhatok. Nah és? :D Ha az a kiélés, hogy minden buliban megdugnak, akkor meghagyom másnak.
2014. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Az "éld ki magad" nem egyenlő a "bulizz és szexelj idegenekkel", ezt honnan veszed? Neked ennyi az élet, vagy buli, vagy szülés? Sokkal inkább azt jelenti, hogy ne az iskolapadból ess bele az anyaságba, előbb ismerd meg saját magadat, legyen egy hobbid, ismerd a világot, legyél tájékozott, tudd mire vágysz, utazz, legyen hobbid...
2014. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Azt, hogy "bulizz" nem kell szó szerint érteni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy "éld ki magad".

A fiatalok nagy része 18-20 évesen még egyáltalán nem tudja, hogy mi is szeretne lenni, mivel szeretne foglalkozni, márpedig dolgozni kell, még akkor is, ha fiatalon vállal babát, csak akkor később kezd neki. Ha nem olyat tanul fiatalon, ami később tényleg érdekli, akkor 28-30 évesen ott áll egy (vagy több) iskolás gyerekkel és gondolkozik, hogy ugyan hova is menjen dolgozni nulla tapasztalattal, ráadásul sokszor olyan munkakörbe, amit a néhány év alatt, amíg babázott már meg is utált vagy csak egyszerűen megváltozott az érdeklődése.

Hagyni kell magunkat felnőni, hagyni kell kiforrni a dolgokat és akkor családot alapítani, mikor már nem azért akarunk babát, mert "hú, minden vágyam, hogy babázhassak, hogy a karjaimban tartsam, hogy szeressem", hanem mert elért az életem egy olyan szintre, hogy ez következhet.

Előtte érdemes megismerni önmagunkat, utazni, tanulni, nyitottnak lenni a világra és nem, nem azt gondolni, hogy az éld ki magad az azt jelenti, hogy legyél túl az alkoholizáláson, a bulikon és a sok sok szexen.

2014. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
5-ös vagyok. 4-es egyetértünk! És kérdező, félre ne érts, 28 éves koromig én is anya leszek, de az mégsem 23. :)
2014. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj ezzel, hogy hiába nem megy egyetemre, ennyi idősen még nem felnőtt és érett az ember egy gyerekre. De majd 30 körül erre te is rájössz, ne aggódj.


A másik legnagyobb probléma meg az szokott lenni, hogy aki 21-22 évesen szülöget, az 1-2 éves kapcsolatba, szülők nyakára teszi (mert hiába dolgozik 2-3 éve, saját lakásuk/házuk ugye nincs), vagy pedig jó kis tinikapcsolatba...

2014. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Én arra mondanám, hogy "kiéltem magam" ha már megvalósítottam a kisebb és nagyobb álmaim legalább egyharmadát. Például ha már bejártam Indiát, utaztam az Orient expresszen ( :D ) elvégeztem egy cukrász és egy hastánctanfolyamot (csak úgy hobbiszinten, nem a megélhetés miatt) önkénteskedtem volna legalább egy évig egy állatmenhelyen, megnézhettem legalább egyetlen fellépőt az Albert Royal Hallban, kipróbálhattam legalább egyszer a síelést, vagy a szörfözést... ez az élet, nem a diszkó és a szex, sem pedig a munka-gyerek-vacsifőzés szentháromsága.
2014. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Látom kiforgatjátok a szavaimat :D pont arról beszélek, hogy házasság, gyerek mellett is "ki lehet élni" magadat.
2014. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amúgy is én az összeköltözést írtam, de el se olvassátok, csak támadtuk ;) tudom, hogy front van, de ennyire?
2014. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!