Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt élettársammal hitelt...

Volt élettársammal hitelt vettünk fel. Én fizetek helyette is?

Figyelt kérdés

Egyetemlegesen felelünk mint adóstársak, és eddig csak én fizettem az ő rá eső hitelt is, mivel neki nem volt (és ma sincs) munkahelye, jövedelme (ezért is hagytam ott).

Ha én nem fizetem, akkor az egyetemleges felelősség miatt az én fizetésemből fogják levonni, ő meg röhög a markába. Az anyjánál lakik, mindent leíratott a nevéről.

Milyen kiskapuk vannak, hogy én csak a tartozás felét fizessem vissza? Ráadásul a hitel fedezete az anyja lakása. Viszont amíg nekem munkahelyem van, addig a bank az én fizetésemből fogja levonatni egészen addig, amíg ki nem fizetem teljesen :(



2014. márc. 4. 12:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

3 honap fizezted nelkuli szabadsag.

Az alatt az ido alatt nem tudjak vonni toled a torleszto reszletett es felmomdjak a szerzodest, el arverezik anyos hazat es abbol fizetik ki a meg maradt tattozast

2014. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
ha 3 hónapig nem fizeted akkor tényleg végrehajtóhoz adják az ügyet és elárverezhetik, nem szoktak ilyen nagy összegnél a levonással bajlódni
2014. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az alapján, neked a legegyszerűbb ebből a hitelből kihátrálnod.


Nem tudom mennyit keresel , ha mondjuk 100e nettó, illetve kevesebb, és valóban 4M forintról van szó(nem deviza), nem fogják 10 évig vonni, árvereznek.

Főleg , ha kéred is...

2014. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"épp azt akarja, hogy jöjjön a végrehajtó, mert ha elolvastad volna akkor láttad volna, hogy az exe anyjának házára vettek fel hitelt. a kérdezőnek ahhoz semmi köze"


Hogyne olvastam volna, de gondolod, hogy akkor jobban jár?


Azért ezzel vigyázni kell. Az egy dolog, hogy az anyja háza a fedezet, de nem tudjuk mennyi a hitelük, és mennyit ér az anyja háza. Ha árverezik a házat, akkor a becsérték 75%-ánál indul a buli, két sikertelen árverés után 50%, utána szabad a vásár. Ha az árverésen elkel, akkor a vételárból első körben lejön a végrehajtó tiszteletdíja (ha jól tudom 10%), a végrehajtás egyéb költségei, és csak a többi a banké. Ha a fennmaradó hitelösszeget, amire a ház nyújtott fedezetet, ugyanúgy fizetheti a kérdező, mert a párjának már nem csak papíron nem lesz semmije, hanem egyébként se.

2014. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Továbbra is azt tanácsolom, hogy ha jót akarsz magadnak, keress egy végrehajtásban jártas ügyvédet, mert azzal mész valamire. Itt csak tippeket adnak, ami vagy bejön, vagy nem, de ha nem, azzal nagyon nagyot bukhatsz. A bejelentett munkahelyet meg meg kell becsülni.

2014. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Te magad írtad le a választ, hogy akkor már csak az árverezés utánni részt kell fizetni, az már mindjárt nem 4 millió...

Vagyis akkor jobban járna. De egy ügyvéd tényleg jobban tudna segíteni, mint mi akik nem értenek hozzá.

2014. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A 6-os hozzászólást nem olvastam, így kimaradt a 4 milliós rész.

Ebben az esetben viszont nem értek valamit. Mire vettétek fel a hitelt? Amire felvettétek a hitelt és adóstársak vagytok abban elvileg 50-50% volt a tulajdonrészetek. Ezt is leiratta a nevéről? Most kinek a nevén van a másik 50%? Vagy az egész a pasi nevén volt?

Ha elárverezik az anyja házát, akkor a hitelösszeg már tényleg csökkenni fog, vagy nem lesz hitel, de akkor ki lesz a hitel tárgyának tulajdonosa?

Nekem most már egyáltalán nem tiszta.

2014. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A hitelösszeg jelenleg a késedelmi kamatokkal 4M, mert én már fél éve nem fizetem, a bank csak felszólítgat, de még mindig nem indítottak végrehajtást. Szabadfelhasználású hitel volt, volt élettársammal közös vállalkozásra ment el, ami becsődölt (el sem indult). A fizetésem nettó 160 körül van, ennek 33%-át letiltva a fizetésemből 50 ezer forintjával a bank kényelmesen megelégszik, hiszen a törlesztőrészlet is ennyi (sőt, még a végrehajtás költségeit is velem fizetteti meg). Eközben volt élettársam meg él mint marci hevesen!!! :(
2014. márc. 4. 13:44
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég gáz:( Azt gondoltam legalább lakásra vagy hasonlóra ment el. Akkor viszont egyetértek az egyik előttem szólóval. Fizetés nélküli szabi. Ha nincs jövedelmed, nem tudják levonni, és talán elindítják a végrehajtást. De előtte akkor is beszélj ügyvéddel.
2014. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Felkeresel egy ügyvédet konkrét összegekkel, hitelszerződéssel

Az nem lesz ingyen, de legalább 10ezer forintért kb megtudod az összes lehetőségedet.


Illetve gondolom a bankodban is elmondják neked ingyen, hogy ilyen esetben árverezik e az ingatlant, vagy sem.

2014. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!