Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jogom van munkanélküliként?

Mi jogom van munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Egyre jobban frusztrál az, hogy itthon vagyok, nem keresek pénzt és a nap fénypontja, ha hazajön a párom. Heti 1-2x azonban mielőtt hazajönne a munkából, hazaszól hogy a munkatársakkal megisznak egy sört, később jön, ha nem baj. Ez tényleg így is szokott lenni, kb fél óra csúszást jelent...de én általában szétcsúszok ilyenkor. Mégis úgy érzem hogy nincs jogom beleszólni abba hogy mikor jön haza,mert ő dolgozik,én meg nem. Ráadásul én mondtam fel az előző helyemen, mert elviselhetetlen volt a főnök, de mostanság már ezt is bánom, mert így úgy érzem hogy semmihez sincs jogom.. Más is van így ezzel?
2014. márc. 4. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert te unatkozol otthon nem ő a hibás, így igen nincs jogod szólni. Telefonál előre, elkéredzkedik mintha gyerek lenne, csak fél órára megy semmi gond ezzel.
2014. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Mindenhez ugyanúgy jogod van, de rászólni a párodra heti 2X félóra előre jelzett kikapcsolódás miatt még akkor sem lenne szerencsés ötlet, ha teljes munkaidőben dolgoznál. Nem függ össze.
2014. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
egyetértek az első válaszolóval. És nem azért mert neki van munkája neked nincs, hanem mert teljesen korrekten csinálja
2014. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj, hagyd hogy csak egy kicsit Ő is lazítson.:-) Ebben szerintem semmi rossz nincsen, teljesen természetes. Párom is el szokott menni a haverjaival találkozni és én is a barátnőimmel. Nyugi, én is ugyanebben a helyzetben vagyok, hogy munkát keresek, de eddig nem túl sok sikerrel, de nem adom fel egyszer nekem is majd szerencsém lesz.
2014. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
4-es voltam és teljesen korrekten csinálja a párod, mert hazaszól neked előtte.
2014. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az az egy bajom van,hogy máskor kértem hogy pár órával előtte szóljon, hogy ne várjam. Ne pedig 10 perccel azelőtt, amikor már normál körülmények között itthon lenne, mert akkor én már nagyon-nagyon várom...lelkileg eléggé a padlón vagyok most, azt hiszem ezért visel meg ez az egész ennyire.
2014. márc. 4. 17:53
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Most mivel te egész nap otthon vagy, a párodnak nem jár egy kis kikapcsolódás meló után? Biztos nincs kedve hozzád hazamenni, meg is értem!
2014. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Tudom, én is pont ebben a helyzetben vagyok, ez természetes, hogy így érzel, mert sokat vagy otthon egyedül.
2014. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
8-as voltam tudom milyen rossz, de ne aggódj hamarosan át fogsz ezen lendülni.:-) Sok sikert hozzá és kitartást a munkakereséshez!
2014. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Azért aközött, hogy munkanélküli vagy, és hogy ő fél órával később jön a haveri sörözés miatt, semmi összefüggés nincsen! Gondolom ha dolgoznál te is, akkor is elmenne sörözni, ugye?

(Vagy annyira besavanyodtál, hogy a párod kerüli a társaságodat? No mert az akkor baj. Ezt akkor kérdezem is tőled! Azért választja a sörözést, mert vita van köztetek azért, mert nem dolgozol? Ha igen, akkor ezen a vonalon kell elindulni, hogy megoldd a problémát. De ha nem ezért, akkor semmi összefüggés...)


Szóval kezelhetnéd ezt a sörözést lazábban.


Ami meg megtörtént, azt nem lehet visszacsinálni. Ne bánd, hogy felmondtál! Egy elviselhetetlen főnök, vagy munkakör beteggé is tehet. Van úgy, hogy két rossz közül választani kell, és te akkor a munkanélküliséget választottad. Majd változik ez a helyzet!


Az természetes, hogy ilyenkor az ember úgy érzi semmihez nincs joga, én már csak tudom...

De nem a munkanélküliséged miatt nincs jogod visszatartani a párodat a sörözéstől, hanem mert ennyire azért nem szabad valakit bekorlátozni....

Örülj, hogy csak a haverokkal sörözik és nem csajozni megy...! Akkor már valóban gond lenne!


De ha te most elkezded szekálni emiatt, akkor könnyen megromolhat a kapcsolatotok...

2014. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!