Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jogom van munkanélküliként?

Mi jogom van munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Egyre jobban frusztrál az, hogy itthon vagyok, nem keresek pénzt és a nap fénypontja, ha hazajön a párom. Heti 1-2x azonban mielőtt hazajönne a munkából, hazaszól hogy a munkatársakkal megisznak egy sört, később jön, ha nem baj. Ez tényleg így is szokott lenni, kb fél óra csúszást jelent...de én általában szétcsúszok ilyenkor. Mégis úgy érzem hogy nincs jogom beleszólni abba hogy mikor jön haza,mert ő dolgozik,én meg nem. Ráadásul én mondtam fel az előző helyemen, mert elviselhetetlen volt a főnök, de mostanság már ezt is bánom, mert így úgy érzem hogy semmihez sincs jogom.. Más is van így ezzel?
2014. márc. 4. 17:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
Ne legyél ilyen szánalmas. Keress valami elfoglaltságot, ne legyél olyan, mint egy kutya.
2014. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére ő támogatott és biztatott abban hogy hagyjam ott az előző helyemet, mert már alig ettem, egyfolytában stresszes voltam, szóval nem emiatt van a gond (velem), megértő. Ha dolgoznék, akkor is elmennem sörözni, meg el is ment, de addig én is dolgoztam, vagy bevásároltam és kb egyszerre értünk haza. Most viszont így sokkal feltűnőbb és inkább lelkileg megterhelő az, hogy várom-várom-várom, aztán szól hogy később jön. Tudom hogy nagyon idiótán hangzik, de ilyenkor mindig kiver a víz, leizzadok és elfog a rosszkedv. Azon is gondolkoztam már, hogy szakembert keresek fel ezzel, de jelenlegi helyzetemben inkább nem fizetnék pszichológusért... az a baj hogy úgy érzem, hogy semmit sem érek, hogy nem dolgozok :(
2014. márc. 4. 18:13
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni a pszichológusért.
2014. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%

Mióta nem dolgozol?

Milyen végzettséged van? Milyen nyelveket beszélsz? Mihez értesz? Milyen mnkát keresel?

2014. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Megértem, amit érzel. Amikor én voltam munkanélküli, és vettem magamnak egy kb. 1000 Ft-os dolgot, valahogy lelkiismeret-furdalást éreztem, hogy költök magamra. Miközben egy fillért nem keresek.



A legjobb lenne, ha valami hasznos dologgal lekötnéd magad, és akkor nem stresszelne az a fél óra késés, meg úgy általában a sörözés. Pl. tanulás.

1. menj egy a munkaügyi központba, hátha tudsz jelentkezni valamilyen tanfolyamra, általában év elején több van (én csak egy hajszállal maradtam le az egyikről)

2. ha nem megy: jelentkezz nyelvtanfolyamra, szinte ingyen: tudasodajovod.hu 95%-át fizetik helyetted, az öt százalék meg nevetségesen alacsony összeg, könyvet adnak

(ezt viszont végigcsináltam)

Ha sok időd van, rengeteget tudsz otthon gyakorolni, és könnyebben találsz állást, ha beszélsz nyelvet.

2014. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy hol milyen jellegű munkát keresel. Lehet, hogy rossz az önéletrajzod, vagy rosszul próbálsz munkát keresni. pl. ne csak a meghirdetett állásokra jelentkezz, hanem add be a cv-det minden céghez, ahol szívesen dolgoznál. Lehet, hogy így elküldesz több száz cv-t, de elég ha csak egy helyen azt mondják még az állás meghirdetése előtt, hogy nekünk ő kell. Az is jó trükk, ha nem mail-en küldöd a cv-det hanem postán, mert mail címet gyakran nem lehet találni egy-egy céghez de azért posta címet igen. Megcímzed, hogy HR osztály, csatolsz egy ütős motivációs levelet, és máris több eséllyel indulhatsz. Persze a posta pénzbe kerül, te tudod, ezt megengedhetitek-e magatoknak.


Én egyébként nem lépnék ki sehonnan, amyg nincs másik munkahelyem, de te tudod, hogy melyik állapot a rosszabb, legközelebb ebből a tapasztalatból is csak tanulsz, szóval kár bánni a dolgot.

2014. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Van az a helyzet, aminél még a semmi is jobb, különben az ember idegrendszere felmondja a szolgálatot. Ilyenkor lépni kell. Persze nagyon nehéz az átmeneti időszak, amíg nem lesz más, de meg kell próbálni kihasználni.

Egyébként mióta vagy munkanélküli? Milyen végzettséged van? Hol keresel munkát?

2014. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
én teljesen megértelek :) azért vagy kiborulva ezen,mert depressziós vagy. Keress munkát, akár alkalmit is és már nem fog zavarni. A párod pedig nagyon rendes,hogy hazaszól és biztos mindenben melletted áll. Te is menj néha a barátaiddal vagy épp a városba/faluba bevásárolni, főzz, találj hobbit. Én még a lakásba is bevagyok zárva 8 hónapja,mert veszélyeztetett terhességem miatt ágyhoz vagyok kötve a nap nagy részébe a görcseim miatt. Nekem abszolút nincs lehetőségem elmenni míg a párom estig dolgozik,de hétvégén vele azért szoktam járkálni. Neked is ezt tanácsolom. Menjetek el hétvégén néha így talán neked is jobb lesz. A depi meg el fog múlni pláne ha lesz melód.
2014. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Szülj gyereket, dolgoznod sem kell, otthon is lehetsz, boldog is leszel.
2014. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Jelenleg még csak érettségim van, ha minden jól megy, 1 év múlva már egy gazdasági irányultságú diploma lesz a kezemben. 4 hónapja keresek munkát. Angolul erős társalgási szinten vagyok (előző helyemen heti többször kellett írásban/szóban használni). Az irodai munkáktól kezdve a bolti eladóiig mindenfélére jelentkeztem már. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. márc. 5. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!