Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit pénzt kérnél a felnőtt...

Mennyit pénzt kérnél a felnőtt gyerekedtől aki ott lakik?

Figyelt kérdés
Vagy mennyit kell fizetned, ha ilyen helyzetben vagy?
2009. dec. 13. 01:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
43%
Bennem azér lenne annyi h nem kérek pénzt ....
2009. dec. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha lenne.... akkor ha adna a közösbe tehát vásárolna...stb akkor semmit sem. De ha ingyen élne akkor lehet szóvá tenném ha kereső ember.
2009. dec. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Tőlem sem kértek a szüleim semmit, míg náluk laktam, én sem fogok kérni a gyerekeimtől, amíg dolgozni tudok, vagy amíg van miből fizetni a fizetnivalókat...
2009. dec. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
83%

Én mikor 18 lettem és dolgozni kezdtem ,anyám egyből tartotta a markát ami persze nem lett volna gond de semmi átvezetés ,megbeszélés .Kissé kifordult magából h "most már Ti jöttök ( a bátyámmal) és fizesstek" stilusban.

Az én lányom most lett kereső de nem kérek tőle semmit mert tudom h amit összegyüjtött eddig azt a jövőjére költi.

Nemsokára albérletbe költözik a barátjával ,arra is kell a pénze(itt sajnos nálam egy szoba ,galéria nem férnek el.)

És én nem akarom h a lányom azt érezze amit akkor én és nem akarom h meneküljön itthonról .

Persze ha hosszabb távon továbbra is itt lenne biztos megbeszélném vele h szálljon be a rezsibe .De normálisan ,ember módjára.

Egyébként nagyon jól gazdálkodó nem költekező tipus,szerencsére.De mégis megvan mindene. :-)

2009. dec. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
86%
Tőlem kértek, sőt az egész fizetésem az elmaradt számlák kifizetésére ment el, úgyhogy én megfogadtam, hogy a saját gyerekemtől nem kérek, bizonyos feltételekkel. (Nem költheti el hülyeségre, hanem gyűjteni fogja. Ha nem így tesz, akkor nevelési célzattal kérni fogok, de félreteszem.)
2009. dec. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%
Amikor még otthon laktam, de már dolgoztam, havi 20 ezerrel járultam hozzá az otthoni költségekhez. Tehát víz, villany, meg hogy anyám főz rám, meg ilyenek. Szerintem teljesen reális dolog, hogy aki pénzt keres, az bele is ad a közösbe, aminek a javait ő is használja.
2009. dec. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
87%
Hát én sajnos majdnem annyit fizetek mint egy külön albérletre, pedig egy szobában alszom a testvéremmel..nemrég költöztem újra haza egy szakítás után. Természetes h fizetek..de én nem gondoltam ennyit.. de szüleim szemét -föleg az apámét- szúrja hogy ő 20 év munka után sem keres annyit mint én..ők is úgy gondolják, hogy megérdemlik..én is.. igaz hogy kevesebbet adnék szívem szerint 20 ezerrel...
2009. dec. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez attól is függ, hogy mit takar a felnőtt. Lehet szó itt 20 éves egyetemistáról, vagy 28 éves emberről is. Függ még az anyagi háttértől.. Elvált a szülő, akinél élsz, vagy együtt élnek..

Szerintem normális, hogy beszáll a gyerek egy kis pénzzel az anyagiakba, ha dolgozik. Illetve nem hiszem, hogy sok olyan szülő van, aki azért kér pénzt a gyerekétől, mert magának akar venni valamit, hanem sokkal inkább azért, mert kénytelen.

2009. dec. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy gondolom, hogy az anyagi helyzettől és körülményektől függ.


Ha hosszabb tartózkodást akar a gyermek és a szülő nem képes ellátni, akkor lehet azt kérni tőle, hogy kicsit szálljon be, mert pénzügyileg nem áll jól a család.

Ha a család úgy áll, hogy képes még pár hónapig, vagy 1-2 évig támogatni a gyerkőcöt, míg a saját lábára tud állni, akkor nekem nem lenne pofám kérni tőle.


DE!

Ha olyan, mint osztálytársam, aki sz*rik bele mindenbe, második szakma után is úgy van vele, hogy vizsgák után "nyári szünet", és valóban semmirekellő és csak élősködni akar, akkor mindenképp az asztalra csapni és benyújtani a számlát.


Nálam sajnos az a helyzet áll fent, hogy az apám ki nem állhat, egyedüli keresőként közölte, hogy attól a naptól, hogy megkapom a szakmai bizonyítványt ő semmit nem hajlandó fizetni.

Na például ez egy világméretű pofátlanság, mert azt képzeli, hogy a mai gazdasági helyzetben másnap már munkám lesz, harmadnap már fizetést is kapok és még véletlenül se akarok elköltözni otthonról, később családod alapítani stb. stb...

2009. dec. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%

Én nem kérek tőle, amit vásárol vásárolja, de az sincs neki kikötve, észreveszi, ha kell valami és hoz ő is.


De őszintén szólva mióta keres nincs gondom a ruhájára, a bérletére, kutyafülére, szóval még kevesebbe is kerül, mint azelőtt, akkor minek kérjek még pluszba pénzt is?

2009. dec. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!