Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan mérges rám a párom?...

Jogosan mérges rám a párom? Megkért, hogy néhány hónapig fizessem én a gyermekei után a tartásdíjat én pedig nemet mondtam.

Figyelt kérdés
4 hónapja munanélküli. Eddig hiába adta le sok helyre az önéletrajzát, szinte még vissza sem hívták. Megkért, hogy legalább a minimum összeget (3*10000Ft-ot) utaljam én néhány hónapig. Én kapásból nemet mondtam, mert a fizetésem nem olyan jó, hogy egy ilyen extra kiadást fedezni tudjak. Akkor úgy tűnt, megérti, miért mondtam nemet, de most ennek ellenére mérges rám. Mit csináljak?
2014. márc. 10. 08:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha munkanélküli, akkor kérje a csökkentést és beszéljen az anyukával, hogy mi a helyzet (már ha megérti).
2014. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
kérdés, hogy együtt éltek-e, és hosszú távra terveztek-e ... ugyanis ebben az esetben úgyis közösen terheli a kasszátokat, még ha külön kasszán is lennétek (amit egyébként én nehezen tudok megérteni)
2014. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
ha hosszú ideje a párod és közös jövőt terveztek akkor szerintem megtehetnéd
2014. márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is volt ilyen.Én szó nélkül segítettem neki.Akkor még nem voltunk házasok de együtt laktunk már.A most már férjem nem tudta fizetni a gyerektartást sajnos,nekem sem volt sok pénzem de megoldottam.Képzeld kérdező én még hitelt is vettem a nyakamba ami félre volt téve a következő hónapokra kifejezetten a gyerektartásra.Tudtam,hogy nem fog sokáig tartani a dolog és azt is,hogyha én szorulok valami segítségre a páromtól ő is megteszi értem majd.3 hónapig tartott talán 4-ig a helyzet.A hitelemet is kifizettünk közösen.

Tudtad,hogy van gyereke,azt is hogy nem biztos a mai világban egy munkahely.Sajnos ilyenekre is fel kell készülni.Szerintem nincs igazad.Belementél egy kapcsolatba ahol a férfinek vannak gyerekei és most mikor baj van te nem segítesz.Szóval én a párod helyében elgondolkodnék azon,hogy jó nőt választott e magának.

Bezzeg fordított esetben meg itt sírnál,hogy milyen szemét amiért nem segít neked ugye?

2014. márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
keressen munkát továbbra is... nem kell válogatni,vállaljon el minden fost,ha utcaseprés,akkor az,amúgy meg ha nem neki utalod a pénzt,hanem rezsi stb..azt ígyis úgyis kikell fizetni...nem? ha egyedül élnél,akkormeg egyedül kéne fizetned,nem írtad le pontosan mire kell a 3x10ezer (ami nem olyan nagy összeg),egy gázcsekk se jön ki belőle kb.
2014. márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

5-ös


Gondolom 3 gyerek van és 3-szor 10 ezret kell fizetni.Nem értem az első hova akartatná már ezt csökkentetni.Igenis mindenféle munkát el kellene vállalni a pasinak és nem lenne gond.És ha az utcasöprés akkor is,ahogy te írtad 5-ös.

2014. márc. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
vagy ha más nincs,akkor szociális segély....szégyen,de a semmitől jobb,akkor garantáltan kiközvetítik,napi 4órában...addig még mindig bőven kereshet állást,és amig nem talál,akkor is van valami kevéske jövedelem.Na de inkább nem fejtem ki a véleményem,mert kitiltanak.
2014. márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%
úgy gondoltam addig csökkenteni, amíg nem talál munkát
2014. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nem jogosan. A gyerekei, egyrészt köteles fizetni a tartásdíjat, másrészt természetes, hogy gondoskodik róluk. De NEKED semmi közöd hozzájuk, főleg, hogy meg sem engedheted magadnak.

Nem tudom, hogy jut eszébe egyáltalán ilyesmi a párodnak, - gyanús, hogy ez a volt feleség ötlete, ők szoktak ilyen hajmeresztő dolgokat kitalálni, hogy "az ex új párja jól keres, majd jól megemeltetem a tartásdíjat".

Ha lehetőséged lenne rá, megtehetted volna, hogy segítesz, de ezt elvárni és követelni nincs joga a párodnak.

2014. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%
aha,nem olvastam el figyelmesen a második sort.egyértelműen én sem fizetném más kölyke után semmiféle pénzt.akinek annyi esze volt,hogy megcsinálja,az tartsa is el!férfiként mondom.
2014. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!