Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan mérges rám a párom?...

Jogosan mérges rám a párom? Megkért, hogy néhány hónapig fizessem én a gyermekei után a tartásdíjat én pedig nemet mondtam.

Figyelt kérdés
4 hónapja munanélküli. Eddig hiába adta le sok helyre az önéletrajzát, szinte még vissza sem hívták. Megkért, hogy legalább a minimum összeget (3*10000Ft-ot) utaljam én néhány hónapig. Én kapásból nemet mondtam, mert a fizetésem nem olyan jó, hogy egy ilyen extra kiadást fedezni tudjak. Akkor úgy tűnt, megérti, miért mondtam nemet, de most ennek ellenére mérges rám. Mit csináljak?
2014. márc. 10. 08:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%

Ha közös jövőt tervezel ezzel a pasival, akkor teljesen jogosan akadt ki. Gondolj bele, pár hónapig sajnálsz tőle 30.000 Ft-ot, miközben nem biztos, hogy tehet róla, hogy elvesztette a munkáját. Ha fordulna a helyzet, és neked nem lenne egy vasad sem, jogosan éreznéd magad rosszul, ha nem segítene?

Azt mondják, a bajban derül ki, hogy kire számíthat az ember. Számára most kiderült, hogy a párjára nem, mert túl önző, sajnálja tőle (gyerekétől) a pénzt. Mikor összejöttél vele, tudtad, hogy van 3 gyereke, ezzel anyagi szempontból is számolni kell. Nem arról van szó, hogy évekig le akar húzni, csak átmeneti segítséget kért. Nem kapott. Szerintem te se számíts majd többre tőle.

2014. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%
Gyerekes pasival kötötted össze az életed (ráadásul 3 gyerek..) ez vele jár. A kölköknek enni kell, szerintem jogosan akadt ki a párod. (ráadásul a minimumot fizeti, ennél lejjebb már nem nagyon lehet menni a mi a gyerektartást illeti)
2014. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem élünk együtt, ő a szüleinél lakik, kicsivel több mint fél éve ismerjük egymást.

Igen, tisztában voltam és vagyok azzal, hogy gyermekei vannak, de ő is tisztában van vele, hogy nekem is és azzal is, hogy mennyire ki kell számolnom mindent, hogy hó végén 0-ra jöjjek ki. Egyszerűen még 5000Ft extra kiadás sem fér bele, nem hogy 30000Ft. Van egy kis félretett pénzem, de az a vésztartalék és nem tehetem meg, hogy ezt is "feléljem" a párom gyermekei miatt.

2014. márc. 10. 10:28
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Ezeket az infókat az elején is leírhattad volna. Mert az elején nem derült ki, hogy neked is gyerekeid vannak, és kb. annyi pénzed van, hogy őket ellásd. Ebben az esetben inkább a saját gyerekemet tartanám el, nem kockáztatnám meg, hogy holnap ne tudjak nekik enni adni.
2014. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
nem véletlenül kérdeztem 2-ként ... így nem jogosan mérges
2014. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

A sok szánalmas lepontozgató gondolom, önként felajánlja még a 3. szomszédnak is, hogy fizeti helyette a tartásdíjat

Ugye??


9-es voltam

2014. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%

ha a válaszadók által felvázolt helyzet lenne, jogosan lenne nem is mérges, mert ez nem jó szó, de jogosan érezhetné azt, hogy önző vagy, így hogyan terveznétek közösen

de fél év után, és még csak nem is együtt élve egyáltalán nem jogos, persze ha együtt élnétek és nem férne ki sem lenen jogos a sértődöttsége...


tudom milyen a munkakeresés, egyelőre árufeltöltőnek sem vesznek fel, pedig már 1 éve keresek munkát, ha nem lenen a férjem, akkor már hajléktalan volnék /egyetemet végeztem, nyelvvizsgám..stb van.../

2014. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
Valóban nagyon sok minden függ a körülményektől. A Te esetedben biztos, hogy nem fizetném helyette a gyerektartást. Még nem is jártok túl hosszú ideje, nem is éltek együtt, vannak saját gyermekeid is és teljesen természetes, hogy neked az ő anyagi biztonságuk az első. Az is "furán" jön ki, hogy mióta ismered, kb. két hónapig volt csak munkája. Nem hiszem, hogy jogosan várhatná el tőled, hogy feláldozd a biztonsági tartalékodat. Ha ezt nem érti meg és megharagszik, elgondolkoznék rajta, hogy biztos megéri-e folytatni ezt a kapcsolatot.
2014. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
nyugi 9-es,engem is lepontoztak....
2014. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
56%
A gyermekek eltartása a szülők dolga. Te a te gyermeke(i)dért vagy felelős. A párod pedig a sajátjaiért.
2014. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!